Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 08.11.2019
5
Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC

Hráči, ktorých najväčšou vášňou sú najlepšie RPG a MMORPG hry, tak sa už pravdepodobne stretli s úspešnou MMORPG hernou sériou World of Warcraft, ktorá sa už môže popýšiť siedmimi vydanými datadiskmi, respektíve masívnymi hernými rozšíreniami, prinášajúcimi vo väčšine prípadov zásadné zmeny, novinky alebo vylepšenia.

Vývojári z dielne Blizzard Entertainment s hrdosťou na tohtoročnom podujatí BlizzCon 2019 oznámili už v poradí ôsmy datadisk s názvom World of Warcraft: Shadowlands, ktorý nás zavedie do temných miest a prinesie príbeh, ktorého počiatky poznajú hlavne pamätníci z dôb jedného z najlepších datadiskov - World of Warcraft: Wrath of the Lich King.

Si úplne novým hráčom fenoménu menom WoWko alebo si veterán, ktorý už s nedočkavosťou čaká na horúce informácie o novom pripravovanom datadisku World of Warcraft: Shadowlands? Tak či onak, v nasledujúcich riadkoch Ti prinesieme spŕšku informácií, ktoré Ťa určite, ako fanúšika TOP RPG a MMORPG hier, zaujmú!

Čo nám prinesie nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC?

Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC - dôraz na výber hráča

Nové expanzie k WoWku nás takmer vždy zavedú na nové miesta, ktoré máme objaviť a kde sa skrýva množstvo záhad. Kam zavítame tentokrát? Ak Ťa v hrách na PS4, Xbox One alebo PC láka tematika temna, smrti, tajomstiev a záhad, tak sa Ti ,,nové WoWko" bude určite páčiť!

Vývojári pre nás chystajú posmrtnú verziu slávneho sveta Azeroth, ktorá sa volá Shadowlands. Ak si veľkým fanúšikom najlepšej MMORPG hernej série World of Warcraft, tak máš s najväčšou pravdepodobnosťou slušný prehľad o tom, aký má WoWko príbeh, aspoň sčasti. O posmrtnej verzii Azerothu sa však doposiaľ hovorilo iba veľmi málo, no teraz nastal ten správny čas!

Jednou z najväčších noviniek TOP novej MMORPG hry, respektíve datadisku World of Warcraft: Shadowlands, má byť podľa vývojárov priestor pre možnosti výberu samotnými hráčmi. Voľnosť výberu sa prejaví nielen možnosťou výberu frakcie s unikátnou príbehovou líniou, ale aj rôznymi inými prvkami, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvnia, napríklad, vzhľad postavy či jej gear (vybavenie).

Samotný príbeh najnovšieho datadisku World of Warcraft: Shadowlands na PC bude vo veľkej miere lineárny, pričom sa bude odohrávať primárne v nových zónach ,,sveta" Shadowlands, ktoré budú osídľovať rôzne frakcie.

Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC

Nový datadisk World of Warcraft: Shadowlands - zóny a príbeh

Ako sme už spomínali, nový svet, samozrejme, prichádza aj s novými zónami na preskúmanie a príbehom, ktorý Ťa bude baviť veľmi dlhé hodiny.

Aké zóny a príbeh nám predstaví nový datadisk World of Warcraft: Shadowlands?

Medzi základné zóny (oblasti) patria:

  • Bastion
  • Maldraxxus
  • Ardenweald
  • Revendreth

Pre všetky tieto nové zaujímavé temné zóny môžeme vypichnúť jeden spoločný charakteristický znak, a to, že v nich stretneš rôzne skupiny s názvom Covenant a ich lídrov, ktorí Ti prerozprávajú ich príbehy, ciele a pohnútky. Tešiť sa môžeš, ako sme už u chalanov a báb z hernej dielne Blizzard Entertainment zvyknutí, na plnenie nespočetného množstva rôznorodých questov (úloh), ktoré budú vytvárať mozaiku príbehovej línie Shadowlands.

Jednotlivé skupiny, respektíve národy zvané Covenants, v jednotlivých zónach, ktoré Ti ,,nové WoWko" prináša, nám priblížia okrem iného aj ich spojenectvá a vzťahy s inými národmi alebo rasami.

Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC - zóny a príbeh

Nové WoWko na PC - akú úlohu budú zohrávať Covenants?

Jednotlivé skupiny Covenants v novom datadisku World of Warcraft: Shadowlands majú za úlohu nielen preniesť Ťa príbehovou líniou a odovzdať Ti nejaké tie úlohy, ale taktiež budú veľmi dôležité z hľadiska hrateľnosti.

Budeš zbierať nový a lepší gear (vybavenie) súčasne s plnením nových úloh a akonáhle dosiahneš maximálny level, budeš si môcť vybrať, ku ktorej skupine Covenantov sa pridáš. Tento výber je podstatný z toho hľadiska, že Ti daná skupinka prinesie rôzne kozmetické úpravy a výhody, nehovoriac o tom, že si budeš môcť užiť unikátne exkluzívne schopnosti pre dané povolanie od konkrétnej skupiny Covenant.

Nové WoWko na PC v podaní najnovšieho očakávaného datadisku World of Warcraft: Shadowlands bude zaujímavé aj tým, že každá skupina Covenantov Ťa prevedie špecifickou high-end príbehovou líniou, v ktorej budeš môcť učiniť rozličné rozhodnutia podľa Tvojho vlastného výberu. Palec hore pre ,,Blizzarďákov"! Voľnosť výberu a priestor pre rozhodnutia hráčov by mali byť hlavnou zásadou každého nového datadisku, ktorým nás ešte WoWko poteší!

Vývojári sa vyjadrili v tom zmysle, že nový datadisk k WoWku neprinesie žiadne nové rasy, avšak chcú na druhej strane priniesť niečo, čo tu ešte nebolo, niečo výnimočné, čo vykompenzuje tento ,,nedostatok". Tým výnimočným sú jednotlivé frakcie Covenant, ktoré budú priamo naviazané na hráča a jeho povolanie.

Teda okrem svojej základnej identity, ktorú charakterizuje Tvoja rasa (race) a povolanie (class), sa staneš aj jedným zo skupín Covenantov. Toto bude Tvoja identita vo svete Shadowlands.

Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC - akú úlohu budú zohrávať Covenants?

Soulbinding ako spojenie dvoch duší

Áno, je to tak. Bude to fungovať tak, ako počuješ. Ale čo konkrétne? Soulbinding je princíp, ktorý Ti umožní využívať schopnosti inej postavy, ktorú vo svete World of Warcraft: Shadowlands stretneš. V jednotlivých skupinách Covenant, ktoré budeš v zónach Shadowlands stretávať, sa nájdu postavy, s ktorými budeš určitým spôsobom v rámci príbehovej línie pracovať.

Soulbinding je esenciálne spojený s artefaktmi zvanými Soulbinds. Práve ony Ti dávajú možnosť mať rovnaké schopnosti ako daná nehrateľná postava. Tieto artefakty sú bytostne späté a naviazané na danú postavu, pričom i ona bude môcť využívať Tvoje ability. Koľko takýchto artefaktov budeš môcť v novom datadisku World of Warcraft: Shadowlands na PC vlastniť? Bude ich viac ako len jedna, pričom schopnosti, ktoré Ti ,,dodajú", si budeš môcť prispôsobovať a upravovať podľa potrieb, a tak sa Ti môžu hodiť na rôzne herné situácie a súboje.

Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC a Soulbinding ako spojenie dvoch duší

Kde sú moje legendárky?

Aj Ty sa pýtaš túto otázku? Typické oranžové predmety prichádzajú opäť! Alebo lepšie povedané, legendárne oranžové kúsky, ktoré budeš môcť využiť i vymeniť, pričom budeš mať kontrolu nad rôznymi aspektmi týchto legendárok.

Legendárky sa do nového datadisku World of Warcraft: Shadowlands teda vracajú a bude to nie epické, ale oranžové!smiley

Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC - aký je dátum vydania?

Dátum vydania je asi to, čo nás momentálne najviac zaujíma. Bude to v roku 2020, no presný dátum zatiaľ nie je známy a určite sa ho v nasledujúcich mesiacoch dozvieme. Ako by povedali vývojári z Blizzardu: ,,Soon".

PS.: Určite si prečítaj viac aj o ,,ďalšom novom WoWku" s názvom World of Warcraft Classic. Ide o návrat starých dobrých čias, ktoré hlavne hráči-veteráni poznajú pod slangovým názvom vanilla. Dovolíme si tvrdiť, že ide o najobšírnejšiu príručku k WoWku na internete, ktorá je určená nielen pre úplných nováčikov, ale aj pre veteránov, ktorí si chcú osviežiť svoje ,,zaprášené" vedomosti o základnej hre World of Warcraft z roku 2004, ktorá dostala svoj reboot tento rok (2019). Ak uvažuješ, že skočíš opäť do ,,kolotoča" menom World of Warcraft, odporúčame Ti článok o momentálne najnovšom datadisku, respektíve najlepšej MMORPG hre na PC s názvom World of Warcraft: Battle for Azeroth.

 

Nové WoWko alias najnovší datadisk World of Warcraft: Shadowlands na PC - aký je dátum vydania?

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?