Ori and the Will of the Wisps - pokračovanie úspešnej hry s mnohými oceneniami - Ori and the Blind Forest

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 13.06.2019
5
Ori and the Will of the Wisps - pokračovanie úspešnej hry s mnohými oceneniami - Ori and the Blind Forest

Krásna 2D skákačka, ktorá Ťa chytí za srdce!

Už sú to 4 roky, odkedy vývojári z Moon Studios prvýkrát ukázali krásnu 2D adventúru s názvom Ori and the Blind Forest. Hru, ktorá Ťa po spustení uchváti svojou čarovnosťou a nedovolí Ti ju vypnúť. Je to príbeh lásky, smrti, nenávisti a obetovania, kde má Ori za úlohu zachrániť umierajúci les naprieč troma elementmi (vody, vzduchu a ohňa). Hra sa mohla zdať v niektorých častiach mimoriadne náročná, ale ako sa vraví, nič nie je nemožné! 

Hráča pohltí nielen farebná rozmanitosť hry, ale aj krásna a jemná hudba. Hra bola vydaná na platformy Xbox One, PC a Xbox 360 a bola vytvorená len pre single player režim.

Plošinová, alebo inak povedané, platformová hra Ori and the Blind Forest si vyslúžila rozličné ocenenia a kladné hodnotenia od kritikov.

 • Na podujatí E3 získala 10 ocenení.
 • Okrem toho bolo tejto hre udelené aj ocenenie za najlepšie audio v traileri.

Okrem toho sa hra Ori and the Blind Forest môže popýšiť aj oceneniami napríklad za:

 1. najlepšie 2D vizuály (Unity Awards 20)
 2. najlepšiu platformovú hru (TrueAchievements)
 3. najlepšiu Xbox hru (Golden Joystick Awards)

Ocenení je ešte oveľa viac, a preto môžu byť vývojári na seba patrične hrdí!

Ori and the will of the wisps

Ako hodnotia herný titul Ori and the Blind Forest hráči?

Táto 2D platformovka si vyslúžila na Googli hodnotenie 95 %. Hráči, ktorí mali možnosť vyskúšať si na vlastnej koži perfektnú atmosféru tohto titulu, vyzdvihujú hlavne:

 • perfektné zvukové spracovanie a hudbu
 • krásnu grafiku
 • unikátnu atmosféru
 • žiadne stereotypné prepracovanie
 • save systém

Ori and the will of the wisps xbox one

Ori and the Will of the Wisps - záchranca lesa Ori je späť!

Moon Studios opäť nesklamalo, nakoľko plošinová adventúra Ori je späť pod novým názvom Ori and the Will of the Wisps. Hra mala svetovú premiéru na podujatí E3 2019, ale jej vydania sa dočkáme až vo februári 2020. V pokračovaní hry sa roztomilý duch Ori bude musieť opäť popasovať so silami prírody a taktiež novými oponentmi. Tak ako v prvej časti, tak aj v časti Ori and the Will of the Wisps, Ťa hra vtiahne do deja nielen krásnou hudbou, ale aj príbehom, ktorý chytí za srdce určite každého!

Ak si pevne rozhodnutý, že si toto sľubné pokračovanie zahráš, tak Ťa chceme ubezpečiť, že v tomto plošinovom dobrodružnom titule nebudú chýbať ani noví bosovia, s ktorými sa budeš musieť popasovať!

Pre predstavu Ti uvedieme nasledujúcich veľkých šéfov:

 • obrovský pavúk (ale ak nemáš rád pavúkov, tak si radšej zavolaj niekoho, aby ho vo svete Ori and the Will of the Wisps porazil)
 • morský tvor s chápadlami
 • strach naháňajúci obrovský vták

Ori and the will of the wisps gif

Čo by sa dalo na titule Ori and the Will of the Wisps vyzdvihnúť?

Pokračovanie veľmi úspešného predchodcu má obrovský potenciál dosiahnuť minimálne rovnaký úspech. Ktovie, možno tromfne aj predošlý titul Ori and the Blind Forest! Ak sa už tešíš na najnovší titul Ori and the Will of the Wisps, tak sa určite priprav na:

 • krásnu grafiku a hudbu
 • výborný príbeh
 • skvelú hrateľnosť a ovládanie

Prekoná nové dobrodružstvo ducha Oriho úspešnosť titulu Ori and the Blind Forest a stane sa TOP 2D hrou na Xbox One? Tešíme sa na Tvoj názor!smiley

Čo si mám pripraviť a kedy si budem môcť zapariť hru Ori and the Will of the Wisps?

Budeš musieť vydržať do 11. februára 2020, ale potom sa už môžeš s veľkým nadšením vrhnúť na krásne plošinové dobrodružstvo! Stačí Ti na to Xbox One alebo PC.

Herný titul Ori and the Blind Forest dostal vysoké hodnotenie. Napíš nám preto, ako by si ohodnotil hru Ty! Čo sa Ti na prvom diele Ori najviac páčilo? Ak si sledoval E3 2019, ako sa Ti pozdávalo oficiálne svetové predstavenie herného titulu Ori and the Will of the Wisps? Tešíš sa na nový titul, ktorý vychádza 11. februára 2020?

Článok sme vytvorili v spolupráci s hráčom RICHard_Heimdall_.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?