Overwatch 2 - nová strieľačka pre dvoch a viacerých hráčov na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 05.11.2019
5
Overwatch 2 - nová strieľačka pre dvoch a viacerých hráčov na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC

Keď sa povedia najlepšie strieľačky pre dvoch a viacerých hráčov na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC, tak musíme jednoznačne vyzdvihnúť hru Overwatch z dielne Blizzard Entertainment, ktorá je dokonca esport hrou a dokázala svojou originalitou presvedčiť milióny hráčov po celom svete. TOP strieľačku Overwatch pre dvoch a viacerých hráčov si môžeš zahrať aj Ty.

Dlhoočakávané pokračovanie strieľačky Overwatch, ktoré si už roky pýtali zanietení hráči a fanúšikovia, je oficiálne oznámené. Tešiť sa v tejto horúcej oznámenej hernej novinke môžeš na množstvo vylepšení a zaujímavostí, ktoré Ti nedovolia odtrhnúť sa od obrazovky Tvojho PC alebo konzoly. 

Nové mapy, hrdinovia a to najdôležitejšie, príbehový mód, aj o tom bude Overwatch 2, nová strieľačka na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC

Overwatch 2 - nová strieľačka od Blizzard Entertainment

Overwatch 2 nebude iba priemernou hrou, ktorú po mesiaci vypneš. Veľkým plusom pre vývojárov je aj to, že mnohé novinky, ako napríklad noví hrdinovia či módy pre dvoch a viacerých hráčov sa taktiež dostanú do prvého titulu s názvom Overwatch, a to bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov. Obe TOP strieľačky, Teda Overwatch a Overwatch 2, budú existovať súčasne, pričom niektoré novinky v strieľačke Overwatch 2 budú exkluzívne pre nového nástupcu.

Nová strieľačka Overwatch 2 je síce nástupcom hry Overwatch, ale nie v klasickom ponímaní. Najnovšia TOP strieľačka z dielne Blizzard Entertainment bude zameraná v prvom rade na PvE misie, to znamená kooperatívne misie proti hernému prostrediu pre dvoch a viacerých hráčov

Nové príbehové misie budú mať s väčšou pravdepodobnosťou oveľa viac dialógov a nehrateľných scén. Hra teda nebude o časovo obmedzených eventoch, ktoré môžu byť časom pre hráča zdĺhavé a nudné.

Overwatch 2 - nová TOP strieľačka pre dvoch a viacerých hráčov na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC

Nová éra hry Overwatch

Ako už aj nadpis napovedá, herná novinka Overwatch 2, resp. jej nový 8-minútový cinematic trailer, deklaruje dramatickú zmenu v chápaní TOP hernej série Overwatch. Veľkým rozdielom je aj to, že sa bude spájať množstvo postáv do jedného konkrétneho príbehu na rozdiel od minulých rokov, kedy sme dostávali oddelené cinematic trailery pre jednotlivých hrdinov.

TOP nová hra Overwatch 2 na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC bude mať príbeh, ktorý bude gradovať, resp. sa bude posúvať vpred, a to je základ celej novej strieľačky. 

PvE misie

Nová TOP hra Overwatch 2 sa bude, ako sme už povedali, zameriavať na hru hráča proti prostrediu (player vs. environment - PvE). Hlavná príbehová línia sa bude skladať z príbehových misií v kooperatívnom režime pre dvoch a viacerých hráčov.

Chlapci a dievčatá z dielne Blizzard Entertainment Ti prinesú nielen nových, ale aj starých Overwatch hrdinov, ktorí sa postavia proti The Null Sector. Jednotky Null Sector sužujú svet, a preto sa aj Ty budeš musieť v skupine iných hráčov proti nim postaviť. Taktiež budeš musieť vyriešiť, aký motív majú útoky robotickej armády. 

Nová TOP strieľačka Overwatch 2 na PlayStation4, Xbox One, Nintendo Switch a PC Ti prináša aj nasledovné:

  • herné veci v príbehových misiách môžu dokonca mierne pozmeniť herný štýl daného hrdinu (príkladom môže byť regenerátor života, korozívny granát či štít)
  • misie hrinov, ktoré sú úplne odlišné od základnej príbehovej línie, pričom môžu byť odohrané viackrát - v rámci týchto misií môžeš levelovať svojho hrdinu a zároveň si odomknúť rôzne vylepšenia schopností svojho hrdinu

Vylepšovania schopností hrdinov sú exkluzívne na PvE hranie a nebudú mať žiadny dopad na PvP. 

Overwatch 2 - nová TOP strieľačka pre dvoch a viacerých hráčov na herné konzoly a PC

Nová strieľačka Overwatch 2 a jej nový push mód

Horúca novinka spomedzi strieľačiek Overwatch 2 na herné konzoly PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC môže veľkú časť hráčov ohromiť aj novým tipom mapy zvaným push. Čo je princípom tejto hry? Dvaja hráči sa snažia získať kontrolu nad robotom, ktorý vytláča 2 bariéry ,,hore-dolu" po mape. Cieľom hry je potlačiť tieto bariéry čo najďalej na územie oponentného tímu. Tím, ktorý zatlačí bariéry čo najďalej, vyhráva. 

Možno potešíme aj Teba, keďže nová mapa zvaná push sa dostaví aj do TOP obľúbenej strieľačky Overwatch

Nové krásne mapy pre dvoch a viacerých hráčov

Vývojári z dielne Blizzard Entertainment nevsádzajú iba na skvelú hrateľnosť, ale aj na mnohé nové mapy, ktoré vyzerajú graficky veľmi sľubne a postupom času budú stále pribúdať. Spomenuli by sme najmä tieto nové krásne mapy, ktoré perfektne okorenia novú TOP strieľačku Overwatch 2 na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC:

  1. Monte Carlo
  2. Toronto
  3. Rio de Janeiro
  4. Gothemburg

Zdôraznili by sme aj to, že kždý jeden mód v novej strieľačke Overwatch 2 bude mať nové mapy, a preto sa máme rozhodne na čo tešiť. 

Nová strieľačka Overwatch 2 na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC - nový PvP mód Push

Čo ešte vieme o novej strieľačke Overwatch 2 na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC?

Perfektnou správou pre každého verného fanúšika hry Overwatch je to, že obe hry budú medzi sebou plne kompatibilné. To znamená, že sa dočkáme všetkých aktualizácií, ktoré budú implementované do novej strieľačky Overwatch 2, aj v prvej hre Overwatch. Okrem toho sa hráči Overwatch 2 budú môcť spojiť s ľuďmi hrajúcimi terajšiu strieľačku Overwatch. 

Veľmi dôležitou správou pre všetkých hráčov strieľačky Overwatch je aj to, že sa všetky kozmetické úpravy prenesú aj do novej TOP strieľačky Overwatch 2

Rysuje sa nám však zaujímavá dilema. Dočká sa momentálne najnovšia TOP strieľačka Overwatch na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC z dielne Blizzard Entertainment rovnakých grafických vylepšení ako herná novinka Overwatch 2? Snáď áno, dajme tomu čas.

Tešíš sa na novú TOP strieľačku Overwatch 2? Hral(a) si pôvodnú hru Overwatch? Čo očakávaš od novinky Overwatch 2? Podeľ sa s nami o Tvoje myšlienky, dojmy a názory v komentári!

Ak hľadáš náhradu, resp. inú hru, ktorá je v určitých zmysloch podobná TOP strieľačke Overwatch, odporúčame Ti vyskúšať najnovšiu hru zo série Borderlands - Borderlands 3 - na PS4, Xbox One a PC. Zakúpiť si ju môžeš aj u nás v e-shope, a to práve na najpredávanejšiu konzolu súčasnosti - PlayStation 4.

Nová TOP strieľačka Overwatch 2 pre dvoch a viacerých hráčov na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?