Pro Evolution Soccer 2020 (eFootball PES 2020) - najväčšia konkurencia hry FIFA 20

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 04.07.2019
5
Pro Evolution Soccer 2020 (eFootball PES 2020) - najväčšia konkurencia hry FIFA 20

Hra, ktorá chce vytvoriť nový pohľad na futbal

Fanúšikovia výborného futbalu sa na rôznych diskusných fórach veľmi často pýtajú, ktorá zo sérií je lepšia (FIFA verzus PES). Odpoveď môže byť pre niektorých hráčov úplne jasná, pre iných bude ťažší oriešok rozlúsknuť túto otázku. Tak či onak, ak si fanúšikom hier a výborného futbalu, určite si dávaš pozor na detaily, ktoré prikláňajú pomyselné misky váh na jednu či druhú stranu.

Pro Evolution Soccer 2020, inak povedané PES alebo Pro Evo 2020, je chystaná futbalová hra od veľkého konkurenta EA Sports - spoločnosť Konami. Tentokrát si vývojári z dielne Konami sľubujú oveľa väčší úspech so svojou novinkou. Chystajú sa všetkým fanúšikom ukázať ,,nový pohľad" na vnímanie futbalu vo virtuálnom svete.

Pro Evolution Soccer 2020 a hrateľnosť

Výhodou hry PES 2020 bude určite to, že na nej pracoval svetoznámy futbalista Andrés Iniesta, ktorého určite poznáš. Tento futbalový velikán prispel hlavne ako konzultant hrateľnej stránky tejto novej futbalovej hry. Okrem toho sa stretneš aj s obrovskou futbalovou legendou Diegom Maradonom a Johanom Cruyffom v Master League.

Ako by sme mohli charakterizovať konkurenta videohry FIFA 20 - Pro Evolution Soccer 2020?

 • autenticita
 • obrovský dôraz na dribling
 • dôraz na hľadanie voľného priestoru na ihrisku
 • defenzíva
 • nové techniky

O toto sa postaral Andrés Iniesta svojou konzultantskou činnosťou a vývojári z dielne Konami, a to všetko Ťa čaká v novom ročníku hernej série Pro Evolution Soccer.

Máš rád taktiež obrovské meno zapísané do futbalového sveta Ronaldinho? Jeho technika a štýl prichádza do tejto novej futbalovej hry, pričom sa odráža na nových animáciách, plynulom pohybe, technickej vyspelosti a útočení, s ktorým si hravo poradíš s každým obrancom!

Okrem toho táto novinka prináša výborné prepracovanie kontroly lopty chrbtom či hruďou. PES 2020 Ťa môže potešiť aj presnosťou strely či prihrávky v závislosti od toho, v akej pozícii je telo a ako dlho má hráč loptu pod kontrolou.

Pro Evolution Soccer 2020

Odporúčame si preto vytvoriť čo najväčší priestor a ideálne miesto na presnú strelu do siete!smiley

Konkurent top hry FIFA 20 (PC, PS4 a Xbox One) a jeho ďalšie silné stránky

Ak si fajnšmekrom futbalu, s futbalovým titulom Pro Evolution Soccer 2020 si určite prídeš na svoje aj s novými futbalovými technikami, zlepšenou fyzikou lopty či novými zručnosťami a schopnosťami.

Potešiť Ťa môžu aj nové spôsoby bránenia, ku ktorým môžeme zaradiť, napríklad, úmyselný faul a špeciálny interaktívny systém hráča, ktorý je zodpovedný ovplyvní celý Tvoj tím.

Nový systém ,,adaptívnej interakcie hráča" je založený na tímovej chémii, ktorá bežne funguje v reálnom futbale v rôznych tímoch, od tých najmenej úspešných, až po najúspešnejšie. Bude to fungovať tak, že ak sa zmocní lopty, napríklad, šikovný útočník, ostatní hráči budú makať na tom, aby mu vytvorili ideálny priestor na prejavenie jeho kreativity. Úlohou hráčov je teda zistiť, aká je chémia medzi jednotlivými hráčmi, a zistiť, ako vydolovať maximum z daného šikovného hráča.

Master League v novom ročníku série Pro Evolution Soccer

Master League predstavuje kariérny mód, do ktorého prináša herná dielňa Konami nový interaktívny systém dialógov, ktorý Ti umožňuje mať plnú kontrolu nad vývojom príbehu. Vytvor si teda svoj vlastný príbeh na základe výberu odpovedí, ktoré budú odrážať Tvoju osobnosť.

Futbalový trh bude v novinke PES 2020 zaujímavý podobne ako v reálnom svete.

Prichádza totižto na scénu nový algoritmus, ktorý zabezpečí väčší realizmus najmä v:

 • transferoch
 • výplate
 • poplatkoch

Okrem toho sa môžeš tešiť v kariérnom móde Master League na tieto herné prvky:

 • možnosť vytvárania a prispôsobovania si sponzorského loga
 • oveľa lepšie zachytenie modelov manažérov, ktorých si môžeš prispôsobiť, vďaka skvelej 3D technológii
 • v kariérnom Master League móde môžeš zažiť aj legendy ako Zico, Diego Maradona či Johan Cruyff v úlohe Tvojich manažérov

Pro Evolution Soccer 2020 a úplne nový Matchday online mód

Ak by sme mali byť exaktní, celý názov nového futbalového titulu zo série Pro Evolution Soccer je eFootball PES 2020. Vývojári sa rozhodli, že svoju novú hru chcú perfektne prirpaviť aj pre náročných hráčov, respektíve súťažné hranie.

Ako funguje teda nový Matchday online mód v hre Pro Evolution Soccer (PES) 2020? Každý týždeň bude mať hráč k dispozícii týždenné eventy, pričom si musí zvoliť jednu z dvoch strán na úplnom začiatku každého týždenného eventu. Vytvoria sa akési dva veľké tímy, ktoré sa snažia o to, aby vyhral hráč za ich tím vo veľkom finále (Grand Final), pričom posledný finálový zápas bude streamovaný v Matchday móde.

Krásne realistické štadióny v hre Pro Evolution Soccer 2020 (PES 2020)

Návšteva krásnych štadiónov svojich obľúbených tímov je krásnym zážitkom pre futbalových fanúšikov! Ktorý je Tvoj obľúbený štadión? Nový ročník hernej série Pro Evolution Soccer Ti prináša krásne graficky prepracované štadióny, ku ktorým patria napríklad:

 • Camp Nou (Barcelona)
 • Emirates (Arsenal)
 • Allianz Parque (Palmeiras)
 • El Monumental (River Plate)
 • La Bombonera (Boca Juniors)

PES 2019

Tešiť sa teda môžeš na naozaj pekný oku lahodiaci zážitok!

Na čo sa ešte môžeš tešiť v najnovšej hre od Konami na PS4, Xbox One a PC?

Okrem už vyššie zmienených herných prvkov Ťa po zakúpení hry Pro Evolution Soccer 2020 čakajú aj:

 • nové užívateľské rozhranie (user-interface)
 • zlepšené modely hráčov
 • vylepšený engine
 • oveľa realistickejšie prepracovanie spätného prehratia hry (replay)
 • nový uhol z pohľadu kamery

Ako bude vyzerať obal (cover) základnej hry?

Ak máš rád Lionela Messiho, tak sa Ti obal základnej edície hry bude určite páčiť! Určite nám napíš, ako sa Ti páči do komentárov!smiley

Okrem toho sa môžeš tešiť aj na exkluzívnu digitálnu edíciu, ktorej hlavnou hviezdou bude legendárny futbalista Ronaldinho.

Pro Evolution Soccer 2020 PES 2019 Xbox One

Rekapitulácia hry Pro Evolution Soccer 2020

Ak si to vydržal dočítať až sem, tak je to skvelé, keďže Ti prinášame súhrn všetkého, na čo si môžeš brúsiť zuby:

 • vylepšený dribling
 • nové techniky týkajúce sa pohybu, trikov a spôsobu kontroly lopty
 • presnosť strely alebo prihrávky na základe pozície tela a času držania lopty
 • vylepšená fyzika lopty
 • nové animácie defenzívnej práce či úmyselný faul
 • nové schopnosti, ktoré vylepšujú, respektíve ovplyvňujú hru hráča v konkrétnych herných situáciách
 • nová adaptívna interakcia hráča založená na chémii jednotlivých hráčov, respektíve využití plného potenciálu konkrétneho výborného hráča
 • nové prvky ako implementácia nového užívateľského rozhrania, vylepšené modely hráčov či lepšie spracovania spätného prehratia hry (replay)
 • novinka Matchday online mód

Pro Evolution Soccer 2020 - dátum vydania, cena a platformy

Určite si priprav zápisník, keďže nový titul PES 2020 prichádza na herný trh už 10. septembra 2019 na tieto už spomenuté platformy:

Tešiť sa môžeš na moderný futbal, nielen ak si konzolový, ale i PC hráč, pričom cena tohto titulu by sa mala pohybovať do 60,00€.

Aké je Tvoje hodnotenie?

Aj napriek obrovskej popularite série FIFA si séria PES brúsi zuby na vysoké umiestnenie v rebríčkoch popularity.

Čo si však myslíš Ty? PES 2020 vs. FIFA 20 a prečo? Ktorá z týchto dvoch hier má bližšie k realite a prináša podľa Teba autentickejší zážitok? Aký je Tvoj názor na hrateľnosť týchto hier? Čo by si vyzdvihol na sérii PES a čo by si naopak skritizoval?

Tešíme sa na každý komentár, ktorý nám pod článkom necháš.

Ak máš rád športové hry, tak určite neprehliadni ani tieto články:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?