SEKIRO: Shadows Die Twice

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 21.03.2019
5
SEKIRO: Shadows Die Twice

Japonská kultúra v priamom prenose!

Japonská novinka SEKIRO: Shadows Die Twice si brúsi zuby na titul hry roka 2019. Bude to mať však vo veľkej konkurencii hier ako Metro Exodus, Tom Clancy's The Division 2, Days Gone či Mortal Kombat 11 ťažké. Určite budú tejto hre dýchať na krk aj iné legendárne strieľačky či športové hry. Vývojári tejto akčno-dobrodružnej hry to naozaj neodflákli! Tebe ako hráčovi chcú ponúknuť poznanie časti japonskej histórie a kultúry.

Milovníci japonskej kultúry možno budú poznať obdobie Sengoku, ktoré bolo známe celospoločenským konfliktom a problémom v politike vtedajšej doby. Jedná sa o 15 -16. storočie.

Vedel si, že?

Táto hra je naozaj pecka! Stačí sa pozrieť na jej ocenenia - oficiálne stránky tejto japonskej kultovej hry hovoria o viac ako 50 oceneniach a nomináciách. GamesCom bol pre túto hru tiež veľmi bohatý! V roku 2018 si odniesla víťazstvo za najlepšiu hru GamesComu. Už teraz je to veľmi populárna hra, predaje sa zvyšujú a jej sláva narastá.

Chceš sa stať Samuraiom?

Ako si sa mohol dozvedieť v úvodných vetách, hra Sekiro má viac spoločné s akčnými hrami, avšak určite si všimneš počas hrania aj zopár prvkov RPG. Nevýhodou hry je to, že nebudeš môcť napredovať v leveloch, ako to už býva zvykom v klasických RPGčkach.

No na druhej strane si môžeš upgradovať vybavenie svojej postavy. No tento aspekt hry má však aj svoje negatíva v podobe toho, že si limitovaný vo svojej kreativite.

Sekiro Ti ponúka aj prvky tzv. "stealth" hier, ktoré sú známe tým, že iba nehráš a nezabíjaš. Budeš sa môcť potajomky zakrádať a vytipovať si svoje ciele. Na to budeš potrebovať dobrú taktiku a aj kus šikovnosti. Ale keď už bude Tvoj cieľ dosť blízko, hra Sekiro Ti ukáže, že sa dokážeš zbaviť nepriateľov za veľmi krátku dobu. Stačí trénovať a skúšať. Ako sa vraví, nikto učený z neba nespadol.

sekiro shadows die twice

Hlavný hrdina a príbeh hry SEKIRO: Shadows Die Twice

Okrem toho, že si príbeh môžeš v stručnosti pozrieť aj v oficiálnom launch traileri, Ti ponúkame ukážku toho, na čo sa môžeš tešiť, keď si u nás kúpiš hru Sekiro Shadows Die Twice.

O čom je vlastne teda príbeh?

  • Hneď po zapnutí hry začínaš bádať staré Japonsko 16. storočia zvané aj Sengoku.
  • V hre ideš na vlastnú päsť za hlavného hrdinu Sekira, ktorý len tak tak unikol smrti.
  • Hlavný hrdina bol povolaný chrániť svojho lorda až do jedného momentu - únos!
  • V tejto chvíli sa hlavný hrdina stáva nezastaviteľným a ide aj doslova cez mŕtvoly, aby zachránil svojho lorda!
  • Obdobie Sengoku je v japonskej histórii významným obdobím, pretože sa prelialo veľmi veľa krvi, takže hra využíva prvky histórie, čo je určite obrovské plus.
  • A aby sme nezabudli, do cesty sa Ti pritrafia tiež chlapci z klanu Ashina! Nemaj s nimi milosť!

Vieš, prečo sa volá SEKIRO: Shadows "Die Twice" alebo zomri dvakrát?

Prízvukujeme posledné dve anglické slová tejto japonskej novinky. V hre budeš totiž môcť zomrieť iba dvakrát s tým, že budeš začínať tam, kde si zomrel. No, ak zostal nejaký ten nepriateľ nablízku, tak je to celkom blbé, pretože Ťa môže napadnúť aj počas Tvojho "respawnu". Tvoja tretia smrť bude znamenať, že sa oživíš až pri poslednom "checkpointe". 

Kde si zahráš Sekira a aké má ohlasy medzi hráčmi?

Aby sme nezabudli, ak sa aj Ty chceš stať Samuraiom, hru si môžeš zahrať na PC, PS4 a Xbox One! Neváhaj preto a vyskúšaj Sekira, hru, ktorá Ťa naučí byť pravým bojovníkom! Hráči túto hru vynášajú do nebies, o čom svedčí aj 94 % obľúbenosť na Googli. Samozrejme, aj takáto obľúbená hra má svoje chybičky, asi ako každá jedna hra na svete. Čo na tejto hre vyzdvihujú milovníci hier? Veľmi pekná grafika, super hrateľnosť, zaujímavý príbeh a pomerne veľká náročnosť.

Prajeme Ti krásny herný zážitok s hrou SEKIRO: Shadows Die Twice a určite sa s nami podeľ so svojimi zážitkami, prípadne s Tvojimi postrehmi z tejto hry aj tu v komentároch.

Ak máš rád hry s japonskou tematikou, mohol by Ťa zaujať aj článok o hre Ghost of Tsushima.

Obidve tieto hry majú skvelé predpoklady pre to, aby sa zaradili medzi top hry na PS4 či Xbox One.

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?