Sony PlayStation Plus - uži si hry na PS4 naplno!

Kategória: Svet hier | Publikované: 09.09.2019
5
Sony PlayStation Plus - uži si hry na PS4 naplno!

Ak máš doma konzolu PlayStation 4, tak pojem PS Plus Ti je určite známy! Avšak pre tých, ktorí ešte o službe PlayStation Plus alebo PS Plus nepočuli, prípade pre tých, ktorí zvažujú kúpu konzoly PlayStation 4, by sme radi vysvetlili, o čo sa vlastne jedná.

Ak už máš členstvo PS Plus predplatené a aktivované, tak by Ťa tento článok mohol zaujať, pretože možno nevieš, aké rôzne benefity z neho vyplývajú.

PlayStation 4 (PS4) - najlepšia konzola

Sony PS Plus - umožňuje nielen online hranie

Služba Sony PlayStation Plus je naozaj výhodnou kúpou, a to z rôznych hľadísk. Investované peniaze preto nebudú iba vyhodené do vetra. Ak to myslíš s najlepšími hrami na PS4 naozaj vážne, tak z dlhodobého hľadiska je takéto členstvo veľmi výhodné!

1) Hra pre dvoch a viacerých hráčov (online hranie)

Ako už z nadpisu vyplýva, iba členstvo PS Plus Ti umožní hranie online, a práve preto tento produkt predstavuje nevyhnutnosť pre každého PS4 hráča, ktorý si chce užiť zábavu v hrách pre dvoch a viacerých hráčov. Ak si kúpiš TOP hru na PS4, napríklad, Red Dead Redemption 2, ktorá Ti ponúka aj bohatý multiplayer režim, ktorého obsah je stále aktualizovaný, a nemáš aktivované členstvo v službe PlayStation Plus, tak, žiaľ, prejsť si môžeš iba single-player kampaňou (hra pre jedného hráča).

The Last of Us

2) Exkluzívne zľavy v PlayStation Store

Členstvo v PS Plus Ti prináša aj zaujímavé cenové ponuky a rôzne zľavy vo svojom elektronickom obchode - PlayStation Store. Ušetríš teda nielen na plných hrách, ale aj na rôznych expanziách či inom dodatočnom obsahu.

V PS Store dostávaš zľavy už aj na zľavnené produkty a taktiež si tu môžeš predobjednať hry za výhodné ceny.

3) Každý mesiac hry zdarma

Sony Ti každý mesiac sprístupní 2 mega hry na PS4, ktoré si môžeš zahrať úplne zdarma! Tým, že PS Plus Ti umožní zahrať si zdarma hru, ktorú by si si, povedzme, nikdy nekúpil(a), môžeš objavovať svoju novú obľúbenú hernú sériu, ktorá Ťa môže úplne pohltiť!

4) Úložný cloudový priestor

Herná služba PlayStation Plus Ti okrem všetkých skvelých herných zážitkov ponúka aj možnosť ukladania Tvojich pokrokov v tzv. cloudovom úložisku, ktoré má až neuveriteľných 100 GB. Skvelou vecou je to, že úložisko je viazané na Tvoj PlayStation účet, a teda v hraní svojich najlepších hier nemusíš pokračovať výlučne na Tvojej konzole, ale môžeš si ju zapnúť tam, kde si skončil aj u svojho kamaráta po prihlásení sa do svojho PS Plus účtu!

5) Predčasný prístup k hrám (BETA prístup)

Členstvo v službe od spoločnosti Sony - PlayStation Plus - Ti ponúka aj možnosť zahrať si očakávanú hru na PlayStation 4 medzi prvými, čo určite každého hráča len poteší! Dôležité je však, aby si sledoval(a) novinky a oznámenia, ktoré dávajú na známosť dostupnosť BETA verzií obľúbených hier.

6) Zahraj si s kamarátmi (funkcia SharePlay)

Vedel(a) si o tom, že hru, ktorú máš zakúpenú, môžu hrať aj Tvoji kamaráti? Pýtaš sa, ako je to možné? Ide o to, že služba PlayStation Plus prichádza aj s možnosťou pozvať svojich kamarátov do svojej obľúbenej hry nielen v online režime. Nie je dôležité, či Tvoji kamoši hru zakúpenú majú, keďže Ty im umožníš prístup aj v takom prípade, ak ju nemajú. Inak povedané, funkcia SharePlay Ti umožňuje zahrať si online (hra pre dvoch a viacerých hráčov) s Tvojím kamarátom/kamarátkou za predpokladu, že je pripojený(á) k internetu a má predplatenú službu PS Plus.

Ďalšou výhodou tejto vymoženosti služby PlayStation Plus je aj to, že Tvoji kamaráti/kamarátky si môžu vyskúšať nielen multiplayer, ale tiež im môžeš sprístupniť možnosť prejsť si single-player kampaňou.

Čo je to však PlayStation Network?

  • PlayStation Network je digitálna mediálna služba, ktorá zahŕňa obchod PlayStation Store, službu PlayStation Music (na výber napríklad Spotify), služby na sledovanie videí, filmov a televíznych relácií (napríklad Netflix, Twitch, YouTube a podobne) či PlayStation Plus, ktoré si, samozrejme, musíš predplatiť. PS Network je služba, ktorá je ako celok zadarmo, avšak musíš rátať s tým, že niektoré služby, ktoré ona zahŕňa (napríklad Netflix a Spotify Premium) si musíš predplatiť. K hraniu svojich najlepších hier na PlayStation 4 online však, samozrejme, služby zahrnuté v PS Network nepotrebuješ. Výnimkou je však služba PS Plus.

PlayStation

Služba Sony PlayStation Plus - najčastejšie kladené otázky (FAQ)

V nasledujúcich riadkoch Ti dáme odpoveď na všetko, čo by Ťa mohlo o službe PS Plus mohlo zaujímať!

Čo je to služba PlayStation Plus?

Služba PlayStation Plus umožňuje všetkým hráčom, ktorí si ju predplatili, využívať určité benefity, ktoré by inak nemali. Najväčšou výhodou je jednoznačne možnosť online hrania (hry pre dvoch a viacerých hráčov). Okrem toho si môžeš s PS Plus užiť výhody ako:

  1. úložný cloudový priestor
  2. každý mesiac hry zdarma
  3. zľavy v PS Store obchode
  4. skorší prístup k BETA testovaniu TOP hier
  5. možnosť zdieľania svojich obľúbených hier s inými hráčmi (kamarátmi) za predpokladu, že aj títo kamaráti majú predplatené členstvo v službe PlayStation Plus

Koľko stojí služba PlayStation Plus a kde si ju môžem kúpiť?

Cena za PS Plus sa odlišuje na základe počtu mesiacov, počas ktorých budeš môcť využívať výhody člena PS Plus.

Na výber máš 3 varianty:

  1. mesačný prístup (PS Plus 1 mesiac) - 8,99 €
  2. trojmesačný prístup (PS Plus 3 mesiace) - 24,99 €
  3. ročný prístup (PS Plus 12 mesiacov) - 59,99 €

Ceny sú z oficiálnej stránky PlayStation. Tieto ceny sú stále a v podstate sa nemenia, pričom výhodnejšie je kúpiť u maloobchodníkov, keďže ušetríš nejaké eurá, ktoré môžeš použiť na ďalšie užitočné veci.

Ročný prístup do PS Plus je z hľadiska financií jednoznačne najvýhodnejší, keďže po prečítaní mesačnej investície sa Ti jednoducho ročné členstvo oplatí najviac. V našom e-shope Ti ponúkame túto službu len za najlepšiu a najvýhodnejšiu cenu!

Môžem kód k členstvu k PS Plus aktivovať kedykoľvek alebo je časovo obmedzený?

Kód k členstvu do služby PlayStation Plus môžeš aktivovať kedykoľvek, to znamená, v tomto ohľade nie je kód obmedzený. Kód je obmedzený na príslušnú predplatenú dobu po jeho aktivácii. To znamená, po kúpe kódu, povedzme 9. septembra na 12 mesiacov ho nemusíš aktivovať ihneď. Môžeš si ho ,,odložiť" do zásoby a čakať, kým Ti, napríklad, vyprší čas z predošlého predplateného členstva.

Platí kód k členstvu do služby PlayStation Plus na akékoľvek konzoly PlayStation?

Áno. V súvislosti s novou generáciou konzol je nutné povedať, že sa nemusíš obávať toho, že Tvoj predplatený čas bude stratený. Prenesie sa aj na novú konzolu PlayStation 5, podobne ako to bolo v prípade nástupu konzoly PlayStation 4 (z PS3 na PS4). Ide o to, že služba PlayStation Plus nie je exkluzívnou službou na konzolu PlayStation 4, ale ide o predplatné na ,,platformu PlayStation", ktorá zahŕňa všetky konzoly od spoločnosti Sony.

Aby sme to teda zhrnuli, PS Plus sa Ti prenesie aj na PS5.

Marvel's Spider-Man (PS4) - TOP spiderman hra

Ako aktivovať kód k členstvu do služby PlayStation Plus?

Najlepšie Ti to vysvetlí video, ktoré prikladáme nižšie.smiley

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?