Star Wars Jedi: Fallen Order - nesmrteľná a najúspešnejšia sága sa vracia!

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 17.06.2019
5
Star Wars Jedi: Fallen Order - nesmrteľná a najúspešnejšia sága sa vracia!

Star Wars? Ako to vlastne začalo?

Séria Star Wars sa od jej začiatkov stala jednou z najúspešnejších sérií všetkých čias. Spoločnosť LucasArts v roku 1995 vyvinula jednu z prvých hier Star Wars s podnázvom Dark Forces, ktorá mala u hráčov úspešnosť 92% a ktorá bola vyvinutá zo začiatku na platformy MS DOS, Microsoft Windows a PlayStation a neskôr na PlayStation 3 a PlayStation Portable. Hra bola častokrát pripodobňovaná k legendárnemu Wolfensteinovi 3D, keďže hráč hral za postavu z pohľadu prvej osoby.

Ďalším titulom z hernej série, ktorý je netradičný, ale oplatí sa ho spomenúť, bol Star Wars Episode I: Racerktorý bol závodnou arkádou a podľa všetkého inšpirovanou filmom Star Wars Skrytá Hrozba. Táto hra bola vytvorená taktiež v dielni LucasArts a mala úspešnosť vyššiu, a to 96%.

Z grafického hľadiska bola táto hra na tú dobu krásnym zážitkom, kedže vznikla pred dvadsiatimi rokmi. Hra mala, samozrejme, aj krásny vizuál z prostredia púštneho Tatooinu a závodenia na klzákoch. Hra sa zo začiatku chytila na platformu Microsoft Windows a neskôr aj na platformy, ako boli Nintendo 64, Game boy a Game boy Color.

Medzi ďalšie úspešné tituly zo série Star Wars by sme mohli zaradiť:

Star Wars Jedi Fallen Order

Strategické myslenie v stratégii Star Wars

To je Star Wars: Galactic Battlegrounds, herný titul taktiež z dielne Lucas Arts a Ensemble Studios. Určite sa ho oplatí spomenúť, aby neupadol do zabudnutia. Táto hra bola okrem single player režimu vytvorená aj ako multiplayer pre viac hráčov, pričom 96-percentná úspešnosť u hráčov sa preukázala takmer okamžite. Samozrejme, hra bola vytvorená len na platformu Microsoft Windows.

Nový očakávaný titul Star Wars Jedi: Fallen Order, ktorý určite poteší fanúšikov série Star Wars

Očakávaná najnovšia hra od vývojárov Respawn Entertainment. Hra bola vo vývoji už od roku 2014 a bola tiež predstavená na konferencíí E3 aj s krátkym gameplayom, ktorý hráčom pomohol ponoriť sa do nového titulu a zhodnotiť ho. Samozrejme, je to úplne iné, ako to, keď si budeš môcť zahrať hru úplne sám, ale takéto gameplay videá Ti môžu poskytnúť hodnoverný obraz toho, ako bude nový herný titul vyzerať v praxi.

Mal si možnosť vidieť predstavenie nového titulu Star Wars Jedi: Fallen Order na konferencii E3? Páčil sa Ti gameplay? Čo by si vyzdvihol na tejto hre, respektíve aké silné stránky v nej zatiaľ vidíš?

Star Wars Jedi: Fallen Order gif

Akčná hra Star Wars Jedi: Fallen Order - čo od nej očakávať?

Ak sa už nevieš dočkať toho, čo budeš môcť v tomto novom titule zažiť, tak by sme Ti radi predstavili aspoň ochutnávku.

 • Nový akčný herný titul Star Wars Jedi: Fallen Order začneš hrať v novom prostredí na novej planéte, kde budeš svoju postavu ovládať z pohľadu 3. osoby, kedže sa takýto pohľad hráčom páčil ešte z čias hier, ku ktorým patrili Jedi Knight: Jedi Academy alebo Star Wars: Knights of the Old Republic. 
 • Postupne, ako budeš odomykať svoje schopnosti, budeš musieť prechádzať prostredim džungle, strašidelnými lesmi a skalnatými planétami.

Zahráš si za postavu Padawan Cal Kestis, ktorá patrí do skupiny posledných Jediov. Tvojou úlohou za hlavného protagonistu bude prežiť. Nebudeš to mať však vôbec jednoduché, keďže Ti budú v pätách nepriatelia z Galactic Empire a Second Sister Inquisitor.

Tvoje dobrodružstvo bude v TOP akčnej hre Star Wars Jedi: Fallen Order obohatené aj o prítomnosť extrémistu Sawa Gerreru či Tvojho bývalého mentora - Jedi Mastera Cere. Ak poznáš dobre úspešnú ságu Star Wars, tak Tvoj zážitok bude umocnený aj tým, že v hre stretneš aj mnohé osobnosti zo sveta Star Wars a narazíš na rôzne svety. Ak si však ešte nikdy v živote neokúsil sériu Star Wars, či už film alebo herný titul, tak Ti ju rozhodne odporúčame.

Pochopiť súvislosti bude spočiatku ťažké, ale všetko chce čas, no postupne sa však vo svete Star Wars budeš určite orientovať.

Ako príklad uvedieme svety ako:

 • Kashyyyk
 • Mygeeto
 • Umbarra

Samozrejme, akčný titul Star Wars Jedi: Fallen Order Ti ponúkne aj nové miesta a rozličné nové postavy, ktoré sa Ti možno zapáčia.

Teším sa už aj na edície Star Wars Jedi: Fallen Order, z akých si môžem vybrať?

Noví hráči v epickej ságe Star Wars, a ani ,,starí harcovníci" v sérii Star Wars nebudú ochudobnení! K dispozícii budeš mať, samozrejme, základnú edíciu, po ktorej pravdepodobneš siahneš, ak si ešte sériu Star Wars nehral. Možno sa Ti zapáči ihneď aj deluxe edícia, ktorá ponúka o trošku viac!

Čo sa nachádza v deluxe edícii? Ponúkame Ti fotografiu, z ktorej to ľahko vyčítaš. Ide o bonusový herný obsah zameriavajúci sa skôr na vzhľad (tzn. skiny), nájdeš v ňom však aj iný obsah, ktorý by Ťa mohol potešiť.

Star Wars Jedi: Fallen Order Deluxe Edition

Ktorá edícia Star Wars Jedi: Fallen Order sa Ti viac páči alebo po ktorej určite siahneš? Pochváľ sa v komentároch!smiley

Pohyby prevzaté z iných hier?

Možno si si z oficiálneho demo gameplayu nového herného titulu Star Wars Jedi: Fallen Order už všimol pohyby prevzaté akoby z iných hier. Áno, je to pravda, Star Wars sčasti pripomína Assassin's Creed (napríklad beh po zvislej stene) alebo Dark Souls (napríklad pohyby mečom). Povedzme, že Respawn Entertainment sa inšpirovalo inými hrami.

Ak si ešte nemal možnosť vidieť gameplay z nového Star Wars Jedi: Fallen Order, tak takéto podobné prvky z iných hier si určite všimneš po jeho zapnutí po vydaní hry.

Čo ocenia hráči na novom Star Wars titule?

 • Staré známe Jedi sily ako odhadzovanie, ovládanie a priťahovanie predmetov
 • Hádzanie svetelného meča
 • Spomalené zábery v boji

Je tu ešte niečo, čo stojí za zmienku?

Áno, určite! Prídeš si na svoje aj s novotami, ktoré nová hra prináša!

 1. Noví oponenti
 2. Super grafika
 3. Prepracovaný single player režim
 4. Akčnejšie freestylové pohyby v boji
 5. Spolupráca rytiera a droida

Veľmi sa už teším na Star Wars Jedi: Fallen Order! Kedy vychádza a na ktoré platformy?

Hru si môžeš zahrať na ktorejkoľvek z týchto platforiem:

 • PC
 • PS4
 • Xbox One

Slávna sága Star Wars pokračuje už 15. novembra 2019! Buď teda pripravený, ak si odhodlaný čeliť novým výzvam a nástrahám s postavou Jedi Padawan Cal Kestis.

Článok bol napísaný v spolupráci s hráčom RICHard_Heimdall_.

Myslíš si, že akčná hra Star Wars Jedi: Fallen Order sa zaradí medzi najlepšie hry na PlayStation 4 alebo prerazí skôr na konzole Xbox One? Ako sa Ti zatiaľ páči tento herný titul? Tešíme sa na Tvoj komentár!

            

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?