The Sims 4

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 29.03.2019
5
The Sims 4

4. diel najlepšej simulačnej hry

Pamätáš si ešte na prvú hru tejto legendárnej až kultovej série? Vieš, o ktorom roku sa bavíme? Hra ako taká vyšla už v roku 2000 pod názvom The Sims. Vtedy ešte chalani a baby z Electronic Arts vôbec netušili, kam sa ich nápad až dostane. Teraz v roku 2019 môžeme povedať, že The Sims prešiel naozaj obrovským vývojom. Ak si hral všetky diely tejto úspešnej simulačnej hry (simulačná hra je taká hra, kde sa stávaš súčasťou akéhosi simulovaného sveta, respektíve simuluješ určitú oblasť života alebo celý život), tak potom určite spoznáš všetky novinky a rozdiel v štvorke.

Reálnejšia simulácia

Vývojári z EA sú známi veľkým množstvom hier, ktoré už boli schopné vytvoriť. The Sims 4 je práve tou hrou, kde začneš reálne pociťovať živosť a autenticitu tohto fiktívneho sveta, ktorý po zapnutí hry začínaš riadiť. Ak si hral napríklad trojku, tak štvorka Ťa určite nadchne tým, že simíci reagujú realistickejšie a spontánnejšie. Takéto na prvý pohľad jednoduché veci dotvárajú celkový herný zážitok. Ak si sa niekedy zamýšľal nad tým, ako niekedy kráčal Tvoj vysnívaný simík po ceste alebo niekde na záhrade, tak si si určite všimol, že jednotlivé kroky nevyzerali úplne prirodzene, čo bola určite škoda.

Teraz so štvorkou nastáva nová éra hrania série The Sims. Pohyby sú prirodzenejšie a aj ostatné animácie taktiež nie sú na zahodenie.

Aké ďalšie zmeny pocítim v hre The Sims 4?

 • Bavme sa teraz o veľmi zaujímavej veci, ktorá vždy bavila veľmi veľa hráčov, ak sa už rozhodli skúsiť túto simulačnú hru. V starších verziách tejto simíkovskej hry si si mohol postaviť dom, to je jasné, ale, teraz jedno obrovské ale! Nikdy v histórii tejto hry neexistovala možnosť zakúpenia 1 izby. Možno sa pýtaš, čo je to za blbosť. Kúpim izbu a ako ju vlastne dostanem do svojho domu? Jednoducho si izbu zakúpiš a následne si ju budeš môcť pripojiť k Tvojej existujúcej vile.
 • Čo považujeme za potrebné ešte vypichnúť, je samotná interaktivita Tvojho simíka. Už sa budeme zasa opakovať, ale ak si hral napríklad The Sims 3, tak jednoducho nebolo možné, aby si sa mohol rozprávať s viacerými simíkmi naraz. Teraz je to už však možné. Chalani a dievčatá z EA, ďakujeme pekne! 
 • Emócie postáv sú veľmi neodmysliteľnou súčasťou tejto hry už od nepamäti. V štvorke Tvoj simík bude reagovať prirodzenejšie ku vzniknutej situácii. To znamená, že ak ho niekto vytočí, tak to už určite pocítiš (ako aj v realite, ak sme naštvaní, tak to vieme dať najavo, napr. aj chôdzou, presne takto podobne to bude fungovať aj u Tvojho simíka).
 • Aké je Tvoje životné prianie? Možno rovnaké ako prianie Tvojej postavy v The Sims 4, pretože často si tvoríme simíkov podľa našich emócií, cieľov a prianí v reálnom živote. Vývojári vylepšujú túto funkcionalitu práve v štvorke! Budeš musieť podstúpiť určité kroky na dosiahnutie Tvojho životného cieľa!

Pre hráčov, ktorí si ešte nezasimíkovali

Máme za to, že ak si ešte nehral nikdy v živote Simsa, tak si zaslúžiš rekapituláciu všetkého, s čím sa v hre The Sims stretneš.

 1. Vytvor si vlastnú postavu podľa svojich predstáv (môžeš ju dokonca presne nakonfigurovať aj podľa Tvojho vzhľadu).
 2. Postav si dom, zaľúb sa, maj deti, jednoducho založ si vlastnú simíkovskú rodinku.
 3. Zabávaj sa, choď do posilky, navštevuj park, choď na ryby, vyvenči psa, zarábaj peniaze - rob všetky tie aktivity, ktoré môžeš bežne robiť aj v reálnom živote.
 4. Ak sa náhodou budeš nudiť, tak máš možnosť doplniť hru novým obsahom s tzv. expansion packs (sú to rozšírenia, ktoré nie sú zahrnuté bežne v základnej hre).

the sims 4 gif

The Sims 4 a rozšírenia

Táto simulačná hra je známa svojimi mnohými rozšíreniami. Ktoré sú to?

 1. Island Living - jedná sa o najnovšiu expanziu, ktorá Ti ponúka zažiť kopec dobrodružstiev na ostrove
 2. StrangerVille - v tomto expansion packu stretneš zaujímavé stvorenia a čaká Ťa mnoho záhad
 3. Get Famous - vytvor zo svojho simíka celebritu a dotiahni to až na čelo smotánky v svete hry The Sims 4
 4. Seasons - 4 ročné obdobia a aktivity s nimi spojené - zaži zasneženú zimnú krajinku, alebo pestrofarebnú jeseň spolu so svojím simíkom
 5. Cats and Dogs - ak si milovník štvornohých miláčikov, tak si v tomto packu určite prídeš na svoje
 6. City Living - ak Ťa vždy lákalo mesto plné možností, neváhaj a sťahuj svojho simíka do veľkomesta, kde si určite nájde kopu nových priateľov
 7. Parenthood - vyskúšaj si rodičovstvo aspoň v tejto simulačnej hre a staraj sa o svoje ratolesti
 8. Get Together - priprav sa na spoločenské akcie, na ktorých bude zábavy viac než dosť
 9. Fitness Stuff - tento expansion Ti ponúka možnosť udržať svojho simíka v dobrej kondícii, čo určite nebude na škodu
 10. Vampires - dávaj si pozor na svoj krk, keďže spotreba krvi u upírov sa ráta na hektolitre
 11. Bowling Night Stuff - tak kto zhodí najviac koliek?
 12. Vintage Glamour Stuff - táto expanzia prináša naozaj zaujímavé kúsky pre fajnšmekrov, okrem toho si však môžeš aj najať vlastného komorníka 
 13. Backyard Stuff - odteraz sa zabavíš aj vonku, keďže tento expansion prináša najmä kúsky do exteriéru

Hra týmito rozšíreniami ešte vôbec nekončí, keďže ide len o zlomok všetkých pre Teba dostupných rozšírení.

Mám rád simulátory, kde si zahrám The Sims 4? Sú hráči spokojní s touto hrou?

Odpoveď je viac než jednoduchá. Na PC, PS4 a Xbox One - tak neváhaj, a ak máš jednu z týchto platforiem (myslíme, že áno), začni hrať skvelú hru The Sims 4 už teraz! Hra si vedie veľmi dobre, keďže simulačná séria The Sims sa dlhodobo udržuje medzi najúspešnejšími hrami sveta, čo len potvrdzuje 97 % popularita Simsa 4 na Googli. 

Hráčom sa páči na tejto hry hrateľnosť, mimozemšťania, nové budovy, nový svet, nové predmety, kariéry či možnosť vlastného obchodu. Čo si myslíš o tejto hre? Páči sa Ti viac The Sims 4 alebo má navrch The Sims 3? Aké máš skúsenosti s touto hrou? Zaradil by si tento titul medzi top hry? Budeme sa tešiť na diskusiu v komentároch.

Želáme Ti pekný herný zážitok!

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?