Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 29.05.2019
5
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint

Populárny otvorený svet v novom Ghost Recon

Fanúšikovia populárnej série taktických strieľačiek Ghost Recon si tento rok určite prídu na svoje s 11. titulom v sérii Ghost Recon. Všetci nadšenci tejto série netrpezlivo čakali, až konečne vývojári z Ubisoftu prišli s novinkou pod názvom Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint.

Ako sme už spomenuli, tento titul, ako aj mnohé pred ním, patrí do žánru taktických strieľačiek. Tento žáner je charakteristický dôrazom na realistickejšie spracovanie boja v rôznych ohľadoch. Taktické strieľačky by sme mohli opísať aj inými prvkami, ktoré sú pre ne typické. Medzi takéto patria:

 • taktika
 • plánovanie
 • spolupráca
 • kooperácia
 • rozhodnutia
 • stealth

Taktické strieľačky zožali pomerne veľký úspech. Ak sa pozrieme do minulosti, do tohto žánru patria série ako Project I.G.I., SWAT či ARMA. Je ich, samozrejme, oveľa viac, ale o tom niekedy v inom článku. Poďme sa spoločne pozrieť na očakávaný titul, ktorý zavíta na herný trh 4. októbra 2019.

Ostrov Auroa - miesto plné dronov a špičkových technológií

V hre Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint sa vydáš na ostrov Auroa, ktorý sa nachádza v pacifickej oblasti (konkrétne na juhu). Tento ostrov nie je obyčajným ostrovom, pretože ho má pod palcom miliardár a filantrop Jace Skell. Tento človek premenil svoju víziu špičkových technológií v realitu a pretvoril ostrov na miesto dronov, výskumu, vývoja a umelej inteligencie. Tento miliardár a jeho firma zvaná Skell Technology dokonca spolupracovala aj s vládou Spojených štátov amerických a dodávala jej špičkové vybavenie.

Jace Skell je inteligentný človek, ktorý má so svetom dobré plány, má peniaze, jednoducho všetko, čo potrebuje, aby si mohol dovoliť všetko. Čo však s jeho naivitou? Do hry vstupujú tzv. The Wolves (Vlci). Kto je táto banda? Viac v nasledujúcich riadkoch.

Cole Walker - bývalý Ghost

Až teraz ide do tuhého! Bývalý Ghost, kolega Cole Walker, sa jedného krásneho dňa zo záhadných dôvodov rozhodol, že sa obráti proti Tebe a členom Tvojho tímu. Si vodcom jednotky Ghost Recon. Voláš sa Nomad a vláda Spojených štátov amerických Ťa poslala na ostrov Auroa, aby si vyšetril všetky nekalosti a záležitosti, ktoré robia vrásky na čele nielen Tvojej skupinke, ale i členom vlády USA. Na ostrove Auroa sa potuluje aj Tvoj bývalý kolega Cole Walker, ktorý sa stal vodcom vojenskej jednotky, ktorá si hovorí ,,The Wolves" či Vlci. Pozor na túto skupinku, ktorá využije všetky najnovšie technologické možnosti, ktoré Auroa ponúka, aby Ti na tomto ostrove znepríjemnila život.

Cole Walker aj so svojou skupinkou ovládol nielen ostrov, ale aj jeho špičkovú technológiu dronov. Podarí sa Tebe a kolegom z tímu zastaviť Walkera?

Auroa - otvorený rôznorodý svet

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint je strieľačkou, ktorá chce okrem iného prilákať hráčov aj na populárny otvorený svet, ktorý môžeme vidieť aj v iných moderných hrách. Vývojári sa rozhodli vytvoriť svet, v ktorom si môžeš dopriať pekný vizuálny zážitok. Auroa nie je jednotvárnym ostrovom. Práve naopak! Rôznorodosť je to, čo sa snažia vývojári vyzdvihnúť. V hre budeš môcť zažiť na vlastnej koži:

 • fjordy
 • zasnežené vrcholky hôr
 • močiare
 • dažďové pralesy

Zaži jednoducho svet, v ktorom nájdeš takmer všetko!

Ak sa k takýmto scenériám pridajú aj vozidlá, ktorých bude celkom dosť, tak to môže byť celkom pekný zážitok. Vývojári z Ubisoftu sľubujú peknú nádielku vozidiel, ktoré Ti majú pomôcť dosahovať svoje ciele v tejto novej hre zo súše, vzduchu či mora. Tento otvorený svet Ťa nabáda, aby si využíval jeho potenciál naplno. Si predsa Nomad, líder najlepšieho tímu Ghost Recon! Ak bude treba, využívaj prostredie a vozidlá v Tvoj prospech! Čo tak sa schovať napríklad do džungle?

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint

Si lovcom či korisťou? Aké novinky Ťa čakajú?

Podľa vývojárov by si mal byť korisťou alebo ,,loveným", a nie lovcom. Veríme, že to tak nebude a s Tvojou úlohou v novom otvorenom svete sa popasuješ skvele a budeš skvelým členom americkej špeciálnej jednotky.

V novom titule Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint budeš mať možnosť vyskúšať nové herné prvky, ktoré vyzerajú naozaj sľubne.

 • Zranenia

Hra dostáva realistické kontúry. V reálnom živote, ak by vojaka postrelili, jeho schopnosť ďalej bojovať by bola výrazne obmedzená. Tak to bude aj v novom titule Ghost Recon Breakpoint. Ak Ťa postrelia, Tvoje pohyby sa spomalia, dokonca si budeš v niektorých prípadoch aj ťahať postrelenú nohu. Nielen nepriatelia môžu spôsobovať zranenia, ale aj samotné prostredie! Cestuješ po svete a zrazu budeš mať veľký pád, a teda sa zraníš. Takto to funguje aj v tomto ďalšom pokračovaní série Ghost Recon. Nezúfaj však, zranenia sa dajú vyliečiť bandážami či v táboroch, do ktorých sa môžeš vrátiť.

Okrem tohto systému zranení tejto hre dodáva prvky realizmu aj hlad, smäd či únava Tvojho vojaka.

 • Tábor (The Bivouac)

Hra bude výnimočná aj miestami, kde sa môžeš uchýliť nielen na odpočinok. Na ostrove Auroa si vytváraš tábory, do ktorých sa môžeš vrátiť v prípade núdze, alebo v situáciách, ak si potrebuješ vylepšiť či vyrobiť gear (vybavenie), zmeniť povolanie či pozrieť predpoveď počasia. Super, že? Je rozumnejšie, ak sa na svoju ďalšiu misiu vydáš za počasia, ktoré Ti bude vyhovovať.

 • Kamufláž

Táto hra je aj o taktike a čo najmenších dôvodoch pre Tvojho nepriateľa, aby Ťa zbadal. Nenechaj sa len tak odhaliť a využívaj kamufláž. Čo tak využiť bahno? Nebudeš možno vyzerať najkrajšie, ale krk Ti to môže veru zachrániť!

 • Nové vozidlá

Vývojári z Ubisoftu sa rozhodli dať Ti možnosť vyskúšať si nové vozidlá, ktoré využiješ v Tvojom boji proti novým nepriateľom. Vrtuľníky či obrnené džípy so zbraňami? Určite to uľahčí prácu za úspechom v Tvojom hlavnom cieli na ostrove Auroa.

 • Dialógy

Dialógy v misiách sú dôležitým prvkom najmä pre hráčov, ktorým záleží na príbehu. Ak príde k dialógu, budeš si môcť vybrať z rôznych odpovedí.

 • Rozdielny loot (korisť)

Táto hra určite nie je iba o strieľaní, keďže Ťa aj odmeňuje v podobe rozličného vybavenia, ktoré môže ,,padnúť" z nepriateľov, ktorých zabiješ. Nielenže môžeš dostať zbrane, ale tie sa aj rozdeľujú podľa výnimočnosti, resp. kvality. Okrem toho sa môžeš tešiť aj na to, že vo svete nájdeš aj truhličky, v ktorých nájdeš ďalšie vybavenie (aj kozmetické).

 • PvP a PvE

Ak by sme mali porovnať predošlý titul série Ghost Recon - Wildlands - tak PvP, čiže režim hráča proti hráčovi, si si nemohol vyskúšať hneď po vydaní hry. Tentoraz je všetko iné! Budeš tak môcť urobiť hneď od začiatku!

Vývojári si sľubujú úspech aj so svojimi raidmi. Raidy, respektíve miesta s vysokou koncentráciou príšer alebo nepriateľov, sa dostávajú aj do tejto taktickej strieľačky. Nezažiješ ich však úplne hneď po vydaní Ghost Recon Breakpoint. Raidy sú určené pre Teba a ďalších 3 kamarátov, teda na náročné dobrodružstvo sa vydáš v 4-člennom kooperatívnom tíme.

 • Nové možnosti prenikania

Ak budeš mať problém dostať sa, povedzme, cez plot, tak využi napríklad plameňomet. Možností bude veľa, ale to sa dozvieš až neskôr.

 • Špecializácie (classes) s unikátnymi schopnosťami

Zmienili sme sa už o táboroch, ktoré Ti budú v mnohom nápomocné. Jednou z takýchto vecí je aj možnosť zmeny Tvojej špecializácie. Vybrať si môžeš zo 4 špecializácií, z ktorých každá disponuje mnohými výnimočnými schopnosťami. Je super, že každá z týchto špecializácií má samostatný systém progresu, to znamená, že si môžeš vylepšovať a optimalizovať svoj herný štýl.

Na čo sa môžem ešte tešiť v novom Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint?

Máš viac kamošov, ktorých by mohla baviť táto hra? Neváhaj a zavolaj ich a spolu si môžete zahrať v tzv. jump in jump out kooperatívnom hraní. Čo je na ňom dobré? Tvoji kamoši sa môžu pripojiť do Tvojho dobrodružstva kedykoľvek! Spolu môžete zažiť veľmi veľa zábavy, takže určite neváhajte a preskúmajte spolu zákutia ostrova Auroa.

Ďalším prvkom, ktorý by Ťa mohol zaujať, je aj možnosť odnesenia Tvojho raneného kolegu. Predstav si situáciu, kde lietajú guľky a Tvoj kolega z tímu je poranený, vezmi ho na svoje plecia a odnes ho do bezpečia!

Na tejto hre je určite výborné aj to, že je jedno, či preferuješ sólo či kooperatívne hranie, všetko, čo si doteraz dosiahol alebo získal, sa bude počítať. Budeš mať jedného ,,Ghosta" a môžeš si užívať všetky módy s radosťou a bez obáv z toho, že by si stratil svoje vybavenie (equipment, gear).

4 špecializácie na úvod

Hneď po vydaní budeš mať k dispozícií 4 špecializácie, z ktorých si určite nájdeš tú svoju obľúbenú! Tieto môžeš meniť v táboroch (bivouac). Ktoré sú to?

 1. Assault
 2. Sharpshooter
 3. Panther
 4. Engineer

Na aké edície sa môžem tešiť?

Vybrať si je z čoho, veď posúď sám!

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint Editions

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint Wolves Collector's Edition

Ktorá edícia sa Ti najviac páči?smiley

Kde si zahrám túto hru?

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint si zahráš na PC, PS4 a Xbox One 4. októbra 2019! Noviniek ohľadom tejto hry bude ešte zopár, ide o aspoň takúto ochutnávku.

Tešíš sa na túto hru? Myslíš si, že sa vyšvihne medzi TOP hry? Hral si už nejakú hru zo série Ghost Recon? Čo sa Ti na tejto sérii najviac páči? Myslíš si, že Ghost Recon Breakpoint bude lepším titulom ako Wildlands, prečo? Čo hovoríš na zberateľskú edíciu, pozdáva sa Ti?

Tešíme sa na perfektnú diskusiu!

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?