TOP 10 - Funko POP! figúrky Marvel - ktoré sú tie najkrajšie?

Kategória: Zberateľské Funko POP figúrky | Publikované: 14.10.2019
5
TOP 10 - Funko POP! figúrky Marvel - ktoré sú tie najkrajšie?

Vo svete existuje množstvo zberateľov rôznych predmetov od poštových známok, mincí, bankoviek až po rozličné zberateľské figúrky, medzi ktoré patria rozhodne aj Funko POP. Čím sa ale Funko POP figúrky líšia od ostatných a prečo majú množstvo fanúšikov po celom svete?

Funko POP figúrky predstavujú postavičky s veľkými hlavami (neproporcionálne k veľkosti tela), ktoré sú k telu pripevnené buď pevne alebo hlavou možno otáčať alebo je hlava na pružine (tzv. bobble head). Ich veľkosť je približne 10 cm, pričom niektoré môžu stáť na podstavci (napr. Star Wars).

Ako to, že ich obľubuje celý svet? Spoločnosť Funko prichádza takmer každú chvíľu s novými kúskami, ktoré obohatia kolekcie mnohých zberateľov po celom svete. Výrobca si získal obrovské publikum aj tým, že vyrába figúrky zobrazujúce postavy z rôznych kultúrnych oblastí.

Funko POP figúrky - aké poznáme?

Zberateľské Funko POP figúrky by sa dali kategorizovať podľa viacerých kritérií, no my sme si vybrali delenie podľa oblasti, z ktorej pochádzajú.

  1. filmové - zobrazujú postavy z filmov (napr. Star Wars)
  2. seriálové - zobrazujú postavy zo známych seriálov (napr. Stranger Things)
  3. herné - predstavujú postavy, ktoré môžeš poznať z najlepších hier na PS4 a Xbox One
  4. komiksové - zobrazujú známych hrdinov, ktorých príbehy sa dostali aj na filmové plátna (napr. Avengers, Batman či Spider-Man)
  5. zo sveta hudby - zobrazujú známych hudobných interpretov súčasnej i minulej scény (napr. Post Malone, Ed Sheeran, Curt Cobain či Fredy Mercury)
  6. športové - predstavujú športovcov, ktorých poznáš zo svojho obľúbeného futbalového, hokejového, basketbalového či akéhokoľvek iného tímu
  7. iné - zobrazujú skutočné osobnosti (napr. anglická kráľovská rodina či Albert Einstein)

Myslíme, že spoločnosť Funko má naozaj pestrú a širokú škálu postavičiek, ktoré možu zaujať každého. 

Funko POP Marvel - najznámejší komiksoví hrdinovia

Kto by nepoznal najznámejších superhrdinov, ktorí sa stali už kultom televíznych obrazoviek a filmových platien? Áno, hovoríme práve o hrdinoch z komiksového sveta Marvel, ktorí neustále prekvapujú novými filmami a príbehmi hrdinov mnohých fanúšikov po celom svete. 

Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké Funko POP figúrky inšpirované hrdinami zo sveta Marvel sa ľuďom najviac páčia?

10. Funko POP Marvel Captain America 

Captain America zohráva významnú úlohu v sérii filmov Avengers. Jeho postava je zaujímavá aj vďaka tomu, že svoje nadľudské schopnosti získal už za čias druhej svetovej vojny. Hlavnou zbraňou prvého Avengera je jeho štít, ktorý je vyrobený z ťažkých kovov, a slúži mu nielen na ochranu, ale aj na útok na nepriateľov. 

Na obrázku nižšie môžeš vidieť jednu z najnovších Funko POP zberateľských figúrok, ktoré zobrazujú známeho hrdinu komiksov Marvel - Captain America. Konkrétne sa jedná o jeho postavu z nového filmu Avengers Endgame, ktorý si možno už videl(a). 

captain america funko pop sk figurky marvel

Samozrejme, Captain America ako jedna z najznámejších osobností sveta Marvel, má viac Funko POP figúrok, z ktorých sme pre Teba vybrali tie najlepšie. Posúď sám/sama! smiley

marvel funko pop sk figurky captain america

9. Funko POP Marvel Hulk

Veľký zelený silný a hlavne naštvaný Hulk. Áno, aj tento slávny Avenger si vyslúžil množstvo Funko POP figúrok. Hulk zahviezdil vo viacerých filmoch, či už ako hlavná postava alebo ako jeden zo skupiny Avengerov. Určite poznáš meno Bruce Banner, pretože práve pod týnmto menom je náš zelený obor známy vo svete bežných ľudí.

Ako vznikol Hulk? Možno by si neveril(a), ale Dr. Bruce Banner sa nechal ožiariť nadmerným množstvom gama lúčov, čo spôsobilo rôzne genetické mutácie v jeho tele a stal sa tak tým, kým je - zeleným naštvaným monštrom menom Hulk, ktoré má nadľudskú silu.

Nižšie môžeš vydieť originálnu funko POP figúrku, ktorá zobrazuje naštvaného Hulka v plnej sile.

hulk funko pop sk figurky marvel

Prvý film o Hulkovi sa dostal na televízne obrazovky už v roku 2003, a preto má Hulk fanúšikov rôznych generácií. Inšpirované sú postavou tohto superhrdinu od Marvelu aj iné zaujímavé a vtipné Funko POP figúrky, z ktorých sme zopár pre Teba vybrali.

funko pop sk marvel figurky hulk

8. Funko POP Marvel Thanos

Ďalším v poradí je pre zmenu záporák menom Thanos, s ktorým si sa mohol/mohla stretnúť v sérii filmov Avengers a Guardians of the Galaxy. Thanos je titán, ktorý putuje galaxiou, pretože túži získať všetky zázračné kamene, v ktorých sa ukrýva výnimočná sila (Infinity Stones). 

Tento veľký fialový muž verí, že vďaka sile kameňov môže v galaxii nastoliť mier. Ako to však chce veľký Thanos dokázať? Zničením polovice celej populácie!

Unikátna Funko POP figúrka zobrazuje záporáka Thanosa v jeho úchvatnom brnení tak, ako si ho pamätáš z filmu Avengers Endgame.

thanos marvel funko pop figurky sk

Thanos, ako neprieteľ nielen Avengerov, ale i mnohých iných obyvateľov galaxie, si vyslúžil viac Funko POP figúrok, z ktorých sme pre Teba vybrali len tie najlepšie, ktoré môžeš vidieť nižšie.

thanos funko pop sk figurky marvel

7. Funko POP Marvel Venom

Venom predstavuje mimozemské stvorenie, ktoré spolunažíva v jednom tele s človekom. Venom prebýva v tele postavy menom Eddie Brock, vďaka čomu má tento muž výnimočné superschopnosti. Avšak nevýhodou je to, že ,,mimozemšťan'' spôsobuje Eddiemu nestabilné duševné zdravie, čo sa odráža na jeho správaní.

Eddie Brock alebo Venom Ti ponúkol nahliadnuť do svojho príbehu vo filme Venom z roku 2018, ktorý zožal obrovský úspech. Neváhaj si pozrieť film o jednej z postáv zo sveta Marvel, ktorá pre ľudí predstavuje obrovskú hrozbu.

Venom ide často po krku Spider-Manovi, ktorý mal byť pôvodným hostiteľom tohto mimozemského stvorenia, no pavúčí muž odhalil jeho pravú tvár, a možno aj práve preto je Spider-Man považovaný za úhlavného nepriateľa Venoma.

Páči sa Ti zberateľská Funko POP figúrka Venoma? Nám rozhodne áno!

funko pop sk figurky marvel venom

Venom, ako záporák, získal mnoho zaujímavých verzií Funko POP figúrok, pričom my za najvydarenejšie pokladáme práve tieto. Zobrazujú totiž Venoma, v koži iných superhrdinov zo sveta Marvel.

marvel funko pop figurky sk venom

6. Funko POP Marvel Iron Man

Iron Man, ako v poradí ďalšia hviezda zo sveta Marvel, je snáď najikonickejšou postavou z filmov Avengers. Príbehom človeka, ktorý sa skrýva pod maskou Iron Mana, si si mohol(a) prejsť v úžasnej filmovej trilógii Iron Man. Tony Stark, ktorý si žil ako prasa v žite, sa jedného dňa ocitol v nečakanej situácii, čo viedlo k vzniku prototypu kostýmu Iron Mana. 

Tony Stark teda nemá ako človek žiadne výnimočné superschopnosti, jednoducho mu to páli a má hlavu na nové vynálezy a technológie. Unikátny kostým Iron Mana vyšperkoval do detailov a je pripravený na každú možnú situáciu, ktorá by mohla nastať. 

Zberateľská Funko POP figúrka, ktorú vidíš nižšie zobrazuje Iron Mana z filmu Avengers Endgame (Iron Man v podstate vyzerá vždy rovnako laugh). Túto figúrku pre Teba pripravujeme aj v našom e-shope

funko pop sk figurky marvel iron man

Zaujať by Ťa mohli aj Funko POP figúrky, ktoré zobrazujú Iron Mana v rôznych podobách, kostýmoch či situáciách.

funko pop iron man figurky sk marvel

5. Funko POP Marvel Groot

Ten, kto videl filmy zo série Guardians of the Galaxy, určite postavu Groota veľmi dobre pozná. Ide o mimozemské stvorenie, ktoré pripomína strom, keďže jeho telo tvorí kmeň a ako ruky mu slúžia konáre. Groot je veľmi priateľský a snaží sa pomôcť pri udražaní bezpečného vesmíru a galaxií. 

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, Groot je veľmi silný a dokáže dať dole naraz viacerých nepriateľov. Čo sa však týka jeho komunikačných schopností, tak jeho reč sa obmedzuje len na jednu vetu, ktorlú neustále opakuje, a to ,,I am Groot". Super schopnosťou tejto postavy zo sveta Marvel je aj to, že z jeho tela môžu rásť rôzne užitočné veci kedykoľvek a kdekoľvek - napríklad zbrane, obranné bariéry či kvetiny, ak je na blízku niekto, koho che Groot potešiť. 

Ako si najlepšie dozdobiť svoje obydlie? No predsa originálnou Funko POP figúrkou, ktorá zobrazuje tancujúceho Groota v kvetináči. V našom e-shope čoskoro pribudne aj táto figúrka, Groot na Teba čaká TU.

dancing groot marvel funko pop figurky sk

Groota zobrazuje taktisto viacero Funko POP zberateľských figúrok, pričom najrozkošnejšie sú tie, ktoré zobrazujú Groota ako dieťa.

groot funko pop sk figurky marvel

4. Funko POP Marvel Spider-Man

Spider-Mana určite netreba predstavovať. Superhrdina, ktorý získal pavúčie schopnosti uhryznutím rádioaktívneho pavúka, je známy najmä vďaka mnohým filmovým spracovaniam jeho príbehu. Ako mladý chlapec však Peter Parker musí čeliť povinnostiam bežného osobného života.

Pavúčí muž sa neustále snaží zachraňovať svet, vystavuje kriminálnikov a podliakov spravodlivému osudu a sníva o tom, že jedného dňa sa zaradí medzi Avengers.

Okrem filmových sérií, ktoré opisujú príbeh Spider-Mana si sa s Peterom Parkerom mohol(a) stretnúť aj vo filmoch ako Avengers Infinity War, Avengers Endgame či Captain America: Civil War, kde stál po prvýkrát po boku slávneho Iron-Mana.

Zberateľská Funko POP figúrka, ktorú vidíš nižšie zobrazuje Spider-Mana z filmu Spider-Man: Far From Home, ktorý sa na filmové plátna dostavil tento rok (2019). Táto POP figúrka je teda horúcim kúskom, ktorý môže doplniť aj Tvoju zbierku. V našom e-shope pribudne táto figúrka už čoskoro. Budeš si ju môcť zakúpiť TU.

funko pop sk figurky marvel spiderman far from home

Keďže Spider-Man je veľmi obľúbeným superhrdinom aj vďaka svojmu vydarenému humoru, spoločnosť Funko vytvorila množstvo Funko POP figúrok, ktoré ho zobrazujú.

funko pop sk marvel figurky spiderman

3. Funko POP Marvel Black Panther

Počul(a) si už o hrdinovi, ktorý je známy pod menom Black Panther? Ide o kráľa a vodcu afrického ľudu kraja Wakanda, pričom je dedičom unikátnych schopností silného bojovníka. Black Panther, vlastným menom T'Challa, rozumne vládne vo svojom kraji a snaží sa, aby bol jeho ľud chránený.

Príbeh Black Panthera bol prenesený aj na filmové plátna, a to konkrétne v rovnomennom filme Black Panther, no tiež si sa s touto postavou mohol(/a) stretnúť aj vo filme Captain America: Civil War, kde si mal(a) možnosť vidieť aj iných hrdinov zo sveta Marvel.

Zaujal Ťa príbeh Black Panthera? Funko POP figúrka čaká na Teba aj v našom e-shope, kde Ti ponúkame T'Challu ako vládcu afrických národov v krásnom bielom rúchu. 

black panther marvel funko pop sk figurky

Určite mrkni aj na tieto zberateľské Funko POP figúrky, ktoré zobrazujú Black Panthera v rôznych situáciách a v rôznych outfitoch.smiley

marvel funko pop figurky black panther sk

2. Funko POP Marvel Thor

Thor ako boh hromu má obrovskú moc. Skrýva sa v ňom sila starých Asgarďanov a snaží sa ju využiť najlepšie, ako vie. Thor, syn Odina a brat Lokiho, využíva ako zbraň svoje zázračné kladivo, ktoré dokáže aj nemožné. Postava tohto Avengera je založená na severskej mytológii, keďže nesie meno boha, ktorý bol pre Vikingov bohom hromu, blesku a rozumu.

Videl(a) si niektorý z filmov o Thorovi alebo ho poznáš z filmov Avengers? Každopádne, dáš nám za pravdu, že Thor je výnimočná postava, ktorá sa snaží vždy stáť na strane dobra. 

Dozdob si svoju poličku unikátnou Funko POP figúrkou, ktorá zobrazuje Thora v civilnom outfite, so slnečnými okuliarmi a v pohodovom režime. Figúrka je tematická k filmu Avengers Endgame a rozhodne by u Teba doma nemala chýbať. Funko POP zberateľská figúrka Thor pôsobí komicky a vždy Ti navodí dobrú náladu. Zakúp ju u nás už dnes a raduj sa z nej už zajtra!

funko pop sk zberatelske figurky marvel thor endgame

Thorovi je venované obrovské množstvo Funko POP figúrok, z ktorých Ti ponúkame malý výber. Verime, že sa Ti páčia tak, ako nám.smiley

thor funko pop marvel sk figurky

1. Funko POP Marvel Deadpool

Deadpool je jedným z najobľúbenejších hrdinov zo sveta Marvel vôbec. Srdcia fanúšikov si získal svojím originálnym humorom, ktorý baví mnohé generácie. Deadpool, vlastným menom Wade Wilson, je komický hrdina, ktorý každú svoju vydarenú alebo menej vydarenú situáciu dokáže unikátne skomentovať.

Ak si doposiaľ nevidel(a) filmy o Deadpoolovi, určite Ti odporúčame pozrieť si ich, pretože sa ukracuješ o veľkú porciu zábavy. Dopraj si chvíľku oddychu s TOP filmami, v ktorých hviezdi ukecaný Deadpool a uvidíš, že to bude stáť za to.

Originálna Funko POP figúrka, ktorú vidíš nižšie len potvrdzuje naše slová. Deadpool je zobrazený v župane, s plkyšákom a v krásnych papučkách a chystá sa do postele. Neváhaj si dopriať radosť a zakúp si túto originálnu a vtipnú Funko POP figúrku u nás ešte dnes.

deadpool bedtime funko pop sk figurky marvel

Deadpoolova sláva presvedčila spoločnosť Funko, aby tomuto hrdinovi zo sveta Marvel venovali obrovské množstvo POP figúrok, z ktorých sme pre Teba zopár vybrali. Veríme, že Ťa pobavia.

deadpool funko pop marvel sk figurky

Ak si jedným zo zberateľov Funko POP figúrok, určite si prejdi celú našu ponuku, v ktorej sa Ti môže niečo zapáčiť. 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Tak to je naozaj mega, koľko veľa je tých figúrok... určite si nejakú u vás kúpim :)
Ako to funguje?