TOP 10 - Funko POP figúrky z Game of Thrones

Kategória: Zberateľské Funko POP figúrky | Publikované: 17.11.2019
5
TOP 10 - Funko POP figúrky z Game of Thrones

Pojem Funko POP figúrky je pre vášnivých zberateľov slovným spojením, s ktorým sa veľmi často stretávajú. Počul(a) si o týchto unikátnych, originálnych zberateľských figúrkach už aj Ty? Ak nie si dlhoročným/ou zberateľom/kou alebo hľadáš niečo, čo by mohlo byť Tvojím koníčkom v nasledujúcich rokoch, tak máme pre Teba jeden výborný nápad

Zberateľské Funko POP figúrky, ktoré sú typické svojimi veľkými hlavami a originálnym dizajnom, môžu krásne zdobiť Tvoju budúcu zberateľskú poličku. Tieto figúrky zobrazujú najslávnejšie osobnosti z histórie alebo zo sveta súčasného showbiznisu, prípadne obľúbené postavičky z najslávnejších filmov či seriálov. 

Ak si fanúšikom alebo fanúšičkou jedného z najslávnejších a najikonickejších seriálov dnešnej doby - Game of Thrones (Hra o tróny) - tak si na tom najlepšom mieste. Pre milovníka tohto seriálu nie je nič lepšie ako si navždy pripomínať obľúbený seriál v podobe krásnych figúrok Funko POP. 

Aké sú najkrajšie Funko POP figúrky z Game of Thrones? Prinášame Ti zoznam TOP 10 figúrok.

TOP 10 - Theon Greyjoy 

Theon Greyjoy je najmladším synom Balona Greyjoya a údajným nástupcom trónu na Železných ostrovoch. Vyrastal však po boku lorda Eddarda Starka, ktorý ho vychovával. Spriatelil sa najviac s kráľom severu menom Robb Stark.

Theon mal veľmi komplikovanú povahu, pričom bol drzý a arogantný až dovtedy, kým nebol uväznený postavou menom Ramsay Bolton. Veľmi blízko mal aj k jednej z najdôležitejších postáv, ktorou je dcéra Neda Starka Sansa a s ktorou sa mu spoločne podarilo od Ramsayho utiecť. 

Veľmi významnú úlohu mal aj v poslednej 8. sérii, kde chránil kľúčovú postavu Brana Starka. Práve za týchto okolností bola postava Theona zachytená v POP figúrke, ktorú vidíš nižšie. Theon je odhodlaný brániť Brana s ohnivými šípmi, ktoré strieľal na Bielych chodcov (White Walkers). Páči sa Ti táto Funko POP figúrka?

theon greyjoy funko pop figurka game of thrones

TOP 9 - Funko POP figúrky z Game of Thrones - Jon Snow

Ikonickú postavu menom Jon Snow snáď netreba bližšie predstavovať. Osud nemal vôbec ľahký, keďže bol pokladaný za bastarda Neda Starka. Opak však bol pravdou a o svojom vznešenom pôvode nevedel ani on sám. Bol členom Nočnej hliadky, ktorá sa starala o ochranu sveta pred Divokými a Bielymi chodcami.

Tento ,,nenápadný chlapík" dokonca raz zomrel, no kvôli schopnostiam červenej ženy (red woman) Melissandry prišiel opäť späť na živý svet. Po všetkých peripetiách a po obrovskom smútku, ktorý musel prekonať po vyvraždení svojej ,,pestúnskej rodiny" (Starkovci), sa stáva nedobrovoľne kráľom severu. Jeho šľachtický pôvod mu však umožňuje nárokovať si na železný trón, avšak vo svete existuje veľmi veľa neprieteľov, ktorí mu jeho ťažkú úlohu - chrániť sever a svojich ľudí - skomplikujú. 

Zberateľské Funko POP figúrky z Game of Thrones, ktoré zobrazujú Jona Snowa alias Aegona Targaryena, budú skvelým darčekom nielen pre Teba, ale aj pre Tvojich blízkych na Vianoce, narodeniny či meniny. Figúrka, ktorú vidíš nižšie, zobrazuje Jona na drakovi menom Rheagal, na ktorom lietal v poslednej sérii seriálu.

jon snow rheagal funko pop figurky game of thrones

Páčia sa Ti aj figúrky, ktoré vidíš nižšie? Veríme, že by si si z niech vedel(a) vybrať.

jon snow game of thrones funko pop figurky sk

TOP 8 - Funko POP figúrka z Game of Thrones - Beric Dondarrion

Beric Dondarrion predstavuje vedľajšiu postavu, ktorá v kultovej seriálovej sérii Game of Thrones zohrala pomerne dôležitú úlohu. Ide o lorda hradu Blackhaven a vodcu rodu Dondarrion. Pôvodne mal za úlohu uväzniť sera Gregora Cleganea (The Hound) z dôvodu zverstiev, ktoré vykonal na ľuďoch v oblasti Riverlandu.

Tento udatný hrdina následne so svojimi mužmi zhromaždil vojnových dezertérov, aby spoločne vytvorili bratstvo služobníkov Pána svetla (Lord of the Light). Následne bol Beric, podobne ako Jon Snow, po svojej smrti oživený Červenou ženou menom Melissandra. 

Ak máš rád(a) zberateľské, tak táto originálna Funko POP figúrka zobrazujúca Berica Dondarriona držiaceho ohnivý meč Ti zaručene skrášli Tvoju zberateľskú poličku.

funko pop figurky sk beric dondarrion game of thrones

TOP 7 - Funko POP figúrka z Game of Thrones - Wun Wun

Wun Wun je familiárne označenie jedného z obrov, ktorí žili za stenou (the Wall). Títo obrovia sa priatelili s Divokými (the Wildlings). Konkrétne Wun Wun bol zachránený Jonom Snowom, pričom bol dopravený na juh od steny. 

Bol údajne posledným obrom vo Westerose po úmrtí kráľa menom Mag the Mighty a obra Donga pri bitke o Čierny hrad (Castle black). Wun Wun bol súčasťou odboja Jona Snowa a Tormunda proti Bielym chodcom. Jeho osud nebol koniec-koncov najlepší, keďže ho nakoniec skolili lukostrelci Ramsayho Boltona.

Funko POP zberateľské figúrky z Game of Thrones sú naozaj esteticky prepracované. Čo hovoríš na Funko POP figúrku, ktorá zobrazuje obra menom Wun Wun?

funko pop figurky game of thrones sk wun wun

Funko POP figúrky si vyslúžili aj iní obri, ktorých môžeš vidieť nižšie. Radi by sme Ti dali do pozornosti aj to, že tieto figúrky sú o niečo väčšie než bežné a ich výška je približne 15 cm.

funko pop figurky game of thrones obri

TOP 6 - Tyrion Lannister

Zvučné meno, ktoré pozná celý Westeros, je stelesnením bohémskeho života Lannisterovcov. Spočiatku bol Tyrion veľmi márnotratný a pyšný, no nakoniec zradil i vlastný ľud, ktorý ho vždy odsudzoval, a vydal sa vlastnou cestou. Bol veľmi vynaliezavý a šikovný, a preto sa vo svete nikdy nestratil a dokázal sa dostať z každej zapeklitej situácie.

Niektorí ho milovali, niektorí nenávideli, no jedno je isté, a to, že sa stal pravou rukou veľkej dobyvateľky Daenerys Targaryan. Jeho cit pre stratégiu a predvídanie budúcich situácií hýbal udalosťami vo Westerose. Mnohokrát to mal veľmi ťažké, keďže napriek všetkým okolnostiam mal svojho biologického brata Jamieho Lannistera veľmi rád. Nakoniec si však vybral správnu stranu a bojoval za spravodlivosť.

Máš rád(a) pohár dobrého vína? Pretože Tyrion áno. Okrem svojho špecifického humoru si dokázal získať srdcia miliónov fanúšikov po celom svete aj svojím trpasličím vzrastom.

funko pop figurky game of thrones sk tyrion lannister

Čo vravíš na ostatné zberateľské Funko POP figúrky z Game of Thrones, ktoré zobrazujú Tyriona Lannistera?

tyrion lannister funko pop figurky sk game of thrones

TOP 5 - Funko POP figúrky z Game of Thrones - Bran Stark

Počul(a) si už o postave menom Bran Stark? Ak si videl(a) aspoň jednu epizódu Game of Thrones, tak sme si istí, že áno. Bran Stark je výnimočný nielen kvôli svojmu postaveniu ako syna slávneho Neda Starka, ale aj vďaka svojim výnimočným schopnsotiam, ktoré získal po tom, ako sa stal trojokým havranom. Ako trojoký havran sa Bran dokázal nielen vrátiť do minulosti, ale taktiež vedel predpovedať sled budúcich okolností

V živote to, podobne ako mnoho iných postáv zo seriálu Game of Thrones, nemal jednoduché. Ochrnul po tom, ako ho Jamie Lannister zhodil z okna ako malého chlapca. Kto by to bol povedal, že v poslednej sérii sa tento ,,mrzák" stane kráľom všetkých siedmich kráľvstiev, a teda pánom celého Westerosu?

Ktovie, či sa nedostal na trón práve vďaka svojmu obrovskému nadhľadu, pokoju a rozumnému uvažovaniu? Zatiaľ čo ostatní bojovali o trón, on ticho v úzadí sledoval dianie v celom Westerose.

TOP Funko POP figúrka, ktorú Ti ponúkame, zobrazuje Brana Starka už ako vládcu siedmich kráľovstiev. 

bran stark funko pop figurky game of thrones

A čo by si povedal(a) na tieto Funko POP figúrky z Game of Thrones, ktoré zobrazujú Brana za čias, kedy ešte nebol kkráľom? Ktorá z nich sa Ti najviac páči? Určite nám napíš názor do komentáru.

bran stark funko pop figurky sk game of thrones

TOP 4 - Children of the Forest

Deti lesa sú pôvodnými obyvateľmi Westerosu dávnych čias, kedy ešte neexistovali hrady, mestá a nežili tu žiadni ľudia. Deti lesa predstavujú záhadnú neľudskú rasu, ktorá obývala kontinent Westerosu už 12 tisíc rokov pred Robertovou rebéliou. Mnohí verili, že deti lesa neexistovali a sú iba mýtom, ktorý prebýval medzi obyvateľmi Westerosu, avšak boli aj takí, ktorí verili v ich existenciu, a to napríklad Ned Stark alebo majster Luwin. 

Čo vravíš na túto nádhernú zberateľskú Funko POP figúrku, ktorá zobrazuje dieťa lesa? Vedel(a) si o tom, že táto figúrka patrí medzi tie najunikátnejšie z Game of Thrones? posúď sám(a)! smiley

funko pop figurky sk game of thrones children of the forest

TOP 3 - Funko POP figúrky z Game of Thrones - Daenerys Targaryen

Najznámejšia postava z rodu Targaryen, ktorá mala obrovské ambície, sa volá Daenerys Targaryen. Nemala najľahší osud, keďže jej brat ju chcel predať za kráľovskú korunu. Avšak spravodlivosť zvíťazila a Daenerys sa stala silnou postavou, ktorá si išla za svojí cieľom - zasadnúť na železný trón

Daenerys Targaryen je dcérou známeho kráľa tyrana Aerysa II. alias Mad King (šialený kráľ). Vybudovala silnú armádu a dokázala získať na svoju stranu aj iné národy, ktoré neváhali za ňu položiť život. Nakoniec sa zo ctižiadostivej ženy stala šialená postava, keďže za svojím cieľom šla za každú cenu, čo malo katastrofálne následky.

Postupom času jej prestali veriť už aj tí najbližší, ktorí nakoniec museli ísť proti nej. Čo hovoríš na Funko POP figúrku Deanerys Targaryen na Drogonovi? Táto figúrka ju zachytáva v momente, kedy plienila King's Landing

funko pop figurky sk game of thrones daenerys on drogon

Páčia sa Ti aj tieto Funko POP figúrky z TOP seriálu Game of Thrones zobrazujúce Daenerys? Nám rozhodne áno.

funko pop figurky game of thrones sk daenerys targaryen

TOP 2 - Night King

Kto je to Night King? No predsa najobávanejšia postava celého Westerosu. Night King bol mocným vládcom za stenou (the Wall), kde dlhé roky zhromažďoval armádu ,,zombíkov". Armáda nemŕtvych predstavovala obrovskú hrozbu pre všetkých 7 kráľovstiev, keďže tieto stvorenia sa nedali len tak jednoducho zabiť. Dokázal to len oheň alebo špeciálny kameň zvaný dračie sklo. 

V seriáli si mal(a) možnosť vidieť viacero bojov proti Bielym chodcom, na ktorých čele bol práve Night King, a určite nám dáš zapravdu, že premôcť ich vôbec nebolo jednoduché. 

Aká je história Night Kinga? Ako vznikol a ako sa stal vládcom nemŕtvych? Existuje viacero príbehov a teórií o jeho minulosti, pričom najpravdepodobnejší je príbeh, v ktorom zohrali úlohu práve deti lesa. Údajne bol kedysi Night King bežným človekom, ktorého premenili deti lesa, a spravili si z neho zbraň proti ľuďom, ktorí ohrozovali ich existenciu.

Chcel by si mať Funko POP figúrku z Game of Thrones, ktorá zobrazuje Night Kinga na ,,zombie" drakovi Viserionovi? My by sme ju rozhodne brali. Nechaj nám svoj názor v komentári!

funko pop figurky sk game of thrones night king on icy viserion

Night King ako obávaná postava celého Westerosu si vyslúžil aj iné Funko POP figúrky, ktoré môžeš vidieť nižšie. Páčia sa Ti?

funko pop figurky sk night king game of thrones

TOP 1 - Funko POP figúrky z Game of Thrones - Cersei Lannister

Cersei je jedna z najkľúčovejších postáv v mega seriáli Game of Thrones alias Hra o tróny. Jej veľkou ambíciou bolo vždy vládnuť siedmim kráľovstvám, čo sa jej vo veľkej miere aj vždy darilo. Cersei Lannister myslela vždy iba na seba a svoj prospech, k čomu využívala aj iné postavy, a to dokonca aj svoju rodinu.

Známa bola aj vďaka vzťahu so svojím vlastným bratom Jamiem Lannisterom, z ktorého vzišli tri krásne deti, no ani jedno ani jedno z nich sa nedožilo poslednej série. 

Táto postava je jednoducho prototypom zlej ženy, ktorá si ide za svojím cieľom nehľadiac na následky, ktoré sú častokrát devastujúce. Jedným z najikonickejších momentov týkajúcich sa krutosti Cersei Lannister je práve ,,vyhodenie do vzduchu" chrámu siedmich božstiev (sept). Okrem toho sa táto krutá postava podieľala aj na smrti slávneho kráľa a zároveň svojho manžela Roberta Baratheona

Páči sa Ti Funko POP figúrka Cersei Lannister z 8. série seriálu? Mimochodom, túto figúrku nájdeš aj v našom e-shope, kde si ju môžeš už čoskoro zakúpiť za super cenu.

funko pop figurky sk game of thrones cersei lannister

Čo hovoríš na ďalšie dve figúrky, ktoré zobrazujú krutú Cersei z rodu Lannisterovcov? Svedčí jej to na železnom tróne alebo sa Ti viac páči s dlhými vlasmi?

cersei lannister funko pop figurky sk game of thrones

Ak zbieraš Funko POP figúrky a chcel(a) by si si pozrieť aj iné naš články o nich, ponúkame Ti pár tipov na doplnenie zbierky. Vlastne ich ani nemusíš zbierať, budeme radi, ak sa na ne pozrieš tak či tak. Nikdy nevieš, ktorá figúrka sa Ti zapáči. 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?