TOP 10 Funko POP! zberateľské figúrky hrdinov z DC

Kategória: Zberateľské Funko POP figúrky | Publikované: 25.10.2019
5
TOP 10 Funko POP! zberateľské figúrky hrdinov z DC

Domov má byť miestom pokoja, harmónie a radosti. Vždy sa snažíme hľadať spôsoby, ako si skrášliť naše príbytky tak, aby sme sa v nich cítili najlepšie a najútulnejšie. Jedným z TOP spôsobov, ako tak urobiť, je kúpa rozkošných zberateľských figúrok s názvom Funko POP! figúrky.

Počul(a) si už o týchto figúrkach? Ak nie, tak Ti ich s radosťou predstavíme. Ide o zberateľské figúrky, ktoré sú vyrobené z vinylu a ich výška je približne 10 cm. Sú stelesnením najslávnejších a najobľúbenejších hrdinov, osobností a postáv z filmov, seriálov či histórie. Určite máš aj Ty nejakého idola, ktorého môžeš mať navždy u Teba doma v podobe vkusnej Funko POP! figúrky!

Určite poznáš slávny komiksový svet DC, ktorý vždy súperil s ďalším fenomenálnym svetom hrdinov, a to Marvel. Zvečni si svojho obľúbeného DC hrdinu u Teba doma!

V nasledujúcich riadkoch Ti predstavíme tie najkrajšie TOP 10 Funko POP! zberateľské figúrky hrdinov z DC! Príjemný vizuálny zážitok!smiley

Funko POP figúrky - TOP darček pre deti, chlapa aj ženu

Najkrajšie sviatky v roku alebo špeciálne dni našich najbližších a najmilovanejších nás vedia veru pekne potrápiť výberom najlepšieho darčeka! Ak aj Ty tuho uvažuješ nad originálnym darčekom pre deti, chlapa alebo ženu, myslíme, že si na správnom mieste! Osoba, ktorej chceš rozžiariť úsmev na tvári, má určite obľúbeného hrdinu alebo hrdinku, prípadne postavu či už z filmov, seriálov alebo histórie.

Najlepší darček je taký, ktorý je darovaný zo srdca. Krásna zberateľská Funko POP! figúrka, ktorá bude Tvojej osôbke navždy pripomínať obľúbenú postavu, je rozhodne to najoriginálnejšie a najkrajšie, čo môžeš darovať!smiley

Funko POP! figúrky môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií:

  • základné (zvyčajne výška približne 10 cm) - nesvietia, mnohé majú hlavy na pružine
  • svietiace - sú drahšie a unikátnejšie, nakoľko v tmavom prostredí svietia
  • Bobble-head - ich hlava je na pružine, tancuje im hlava
  • špeciálne - tieto sú zvyčajne prepracovanejšie, prípadne vyššie
  • limitované - počet kusov je obmedzený, dražia sa za vysoké sumy
  • filmové - postavy najlepších a najpopulárnejších filmov
  • seriálové - seriály momentálne hýbu svetom, a preto ich postavy dostali vlastné Funko POP! figúrky
  • osobnosti šoubiznisu a histórie - máš nejakú obľúbenú osobnosť?

Základné informácie by sme mali, poďme sa však teraz spoločne pozrieť na najkrajšie Funko POP! zberateľské figúrky hrdinov z DC!smiley

Funko POP! zberateľské figúrky DC hrdinov

Si na strane DC alebo Marvel? Ak si fanúšikom alebo fanúšičkou nielen klasických, ale aj najnovších DC filmov, tak Ťa náš TOP zoznam najkrajších zberateľských Funko POP! figúrok určite poteší!

DC hrdinovia vždy bojovali o priazeň fanúšikov so slávnym populárnym svetom Marvel. V našich končinách je na tom lepšie Marvel, avšak DC si vždy nájde svojich priaznivcov! Hrdinovia ako Superman, Batman, Harley Quinn, Joker, Aquaman, The Flash, Arrow alebo Catwoman predstavujú stelesnenie DC! Aj na Slovensku a v Česku naberá tento unikátny komiksový svet na popularite, a to aj vzhľadom na mimoriadny úspech najnovších filmov ako Aquaman či Joker s hercom Joaquinom Phoenixom, ktorý bol predtým známy hlavne z historického veľkofilmu Gladiátor.

Ktorý superhrdina zo sveta DC je pre Teba najlepší? Ktorý Ťa najviac chytil za srdce či už kvôli svojim superschopnostiam alebo charizme?

Pevne veríme, že sa Ti náš zoznam najkrajších Funko POP! zberateľských figúrok DC hrdinov bude páčiť!smiley

10. Funko POP DC Green Arrow

Počul(a) si už o známom ,,zelenom lukostrelcovi", respektíve jednom z najznámejších DC superhrdinov, menom Green Arrow? Vlastným menom Oliver Queen, miliardár, sa jedného dňa vracia domov s úplne novou osobnosťou a skvelými schopnosťami, s ktorými sa môže pochváliť iba málokto.

Oliver Queen bol pôvodne človekom, ktorému na nikom nezáležalo, samozrejme, okrem seba samého. Prišlo však niečo, čo ho úplne zmenilo. Výlet, na ktorom ho zradil jeho vlastný pomocník, sa zmenil na peklo. Uviazol na opustenom ostrove, na ktorom mal zomrieť. Oliver sa však vzoprel svojmu osudu a prežil, a to aj vďaka tomu, že sa stal majstrom luku a šípu. Stal sa z neho Green Arrow.

Tento superhrdina sveta DC dostal aj svoj vlastný seriál, ktorý si možno videl(a) aj Ty!

funko pop dc arrow

Páčia sa Ti nižšie znázornené Funko POP DC Green Arrow zberateľské figúrky?smiley

funko pop dc arow

9. Funko POP DC Shazam

Smrteľník, ktorý sa stáva superhrdinom. Aj takto by sme mohli v stručnosti opísať príbeh DC superhrdinu menom Shazam. Billy Batson sa stáva sirotou po tom, čo jeho rodičia zomierajú. Nemá nikoho, a preto sa musí postaviť na vlastné nohy a starať sa sám o seba. Jedného dňa je vedený k starovekému čarodejníkovi menom Shazam. Od tej chvíle sa stáva ochrancom dobra a sveta. Dokáže sa premeniť do podoby s nadprirodzenými schopnosťami.

Kedykoľvek potrebuje ľudstvo pomoc, sila superhrdinu Shazama je k dispozícii!

funko pop dc shazam

Čo vravíš na pekné zberateľské Funko POP figúrky DC Shazam?

funko pop dc shazam

8. Funko POP Cyborg

Cyborg je jedným z vizuálne najzaujímavejších hrdinov zo sveta DC! Obyčajný človek, chlapec, ktorý nesnil o živote vedca. Ba naopak, chcel sa stať hviezdnym futbalovým hráčom, čomu obetoval všetku svoju energiu.

Jedného dňa, súhrou osudu, skoro prišiel o život. Victor Stone je zachránený svojím otcom, ktorý z neho vytvoril hrdinu menom Cyborg. Victor Stone je napol človek a napol stroj. Už je z neho superhrdina, avšak s touto neľahkou úlohou sa vo svojom srdci nevie úplne zmieriť, vediac, že nikdy nebude mať rovnaký život ako bežní ľudia.

Jeho najväčšou schopnosťou je možnosť zasiahnuť do počítačových systémov, čo sa veru v digitálnej dobe hodí, čo myslíš?smiley

funko pop dc cyborg

Ako sa Ti páčia Funko POP Cyborg figúrky?

funko pop dc cyborg

7. Funko POP DC figúrky The Flash

Stretol(a) si sa už s príbehom najrýchlejšieho DC superhrdinu menom The Flash? Ako to všetko ale začalo? Kto je The Flash? Týmto DC superhrdinom sa stali až 3 ľudia, a to Jay Garrick, Barry Allen a Wally West. Úplne prvým najrýchlejším mužom sa stáva Jay Garrick, obyčajný študent, v 40. rokoch, kedy zúrila neľútostná 2. svetová vojna.

Tento najrýchlejší žijúci muž sa podieľal, vzhľadom na svoju nepredstaviteľnú rýchlosť, na záchrane mnohých životov od čias druhej svetovej vojny. Jeho superschopnosti však netkvejú iba v ovládaní obrovskej rýchlosti, ale aj času. Dokáže totižto cestovať do rôznych období a dimenzí. Kiežby sme mali aj my v reálnom živote takéto schopnosti, čo Ty na to?

funko pop dc flash

Páčia sa Ti Funko POP DC figúrky The Flash, ktoré môžeš vidieť nižšie?smiley

funko pop dc flash

6. Funko POP DC figúrky Harley Quinn

Ženská obľúbená protagonistka, resp. superhrdinka (záporáčka) sveta DC si našla veľmi veľa priaznivcov, a to aj vďaka populárnemu filmu Suicide Squad. Harley Quinn má za sebou TOP zaujímavý príbeh, ktorý stojí za zmienku.

Harley Quinn nie je klasickou ,,dobrou" hrdinkou sveta DC! Pôvodne bola psychiatričkou menom Harleen Quinzel, ktorá sa mala starať o duševne chorých. Čo však dramaticky ovplyvnilo príbeh nádejnej psychiatričky? Stretnutie s jedným z najpopulárnejších DC postáv menom Joker. Mladú psychiatričku úplne fascinovala jeho myseľ a zmýšľanie. Túto ,,slabinu" našej psychiatričky Joker využil a úplne ju ovládol. Harleen Quinzel sa do neho zamilovala, a preto mu následne pomohla utiecť z Arkhamu.

Harley Quinn oddala svoj život svojmu ,,vodcovi" Jokerovi, ochotná pre neho urobiť čokoľvek.

funko pop dc harley quinn

Máš rád(a) túto superzáporáčku? Ako sa Ti páčia Funko POP DC figúrky Harley Quinn?

funko pop dc harley quinn

5. Funko POP DC Joker

Kto by nepoznal slávneho Jokera, zvláštnu osobnosť, ktorého úhlavným nepriateľom je známy Batman? Jeho najznámejšou vlastnosťou je smiech, ktorý je jeho ,,náplňou práce". Nemá rád život, ktorý považuje za jednu veľkú srandu, ktorá sa môže lusknutím prsta zmeniť. Joker má radosť v ničení životov a teší sa zo všetkého, čo prináša chaos a skazu. Tento antihrdina sa postaral o smrť o mnohých ľudí, z čoho mal veľkú radosť.

O jeho pozadí nevieme veľa, avšak za neho hovoria skutky, jeho smiech a psychotická osobnosť.

funko pop dc

Videl(a) si už najnovší film, v ktorom Jokera stvárnil Joaquin Phoenix? Ak nie, tak Ti ho rozhodne odporúčame! Pripomínať si túto postavu zo sveta DC môžeš aj Ty vkusnými Funko POP DC Joker zberateľskými figúrkami!smiley

funko pop dc joker

4. Funko POP DC figúrky Aquaman

Možno si sa o tomto superhrdinovi z univerza DC dozvedel(a) až z najnovšieho filmu Aquaman, ktorý zožal veľký úspech, možno ho však už poznáš dlhší čas. Tak či onak, ide o jedného z najsilnejších DC hrdinov, ktorý má veľký vplyv na dianie vo svete.

Arthur Curry je synom správcu majáka a atlantskej kráľovnej. Aquaman je veľmi zámožným vládcom podvodného sveta Atlantis a kráľom Siedmych morí (King of the Seven Seas). Jeho kráľovstvo pokrýva 3/4 zemského povrchu a velí aj všetkým stvoreniam v ňom žijúcim. Arthur Curry pochádza zo skromných pomerov a nejaký čas žil aj v exile, nevediac o svojom vznešenom pôvode.

Ako dospelý si však prichádza vziať, čo je jeho, a stáva sa najlegendárnejším vládcom Atlantisu.

funko pop dc aquaman

Páčia sa Ti Funko POP DC figúrky hrdinu Aquaman?

funko pop dc aquaman

3. Funko POP Wonder Woman

Mimoriadne silná ženská protagonistka, ktorá sa rozhodla bojovať za mier. Princezná Diana má všetky predpoklady a vlastnosti Bohov na to, aby dokázala zmeniť svet. Princezná Diana, amazonka, vyrastala na ostrove Themyscira. Je symbolom mieru a ochrany ľudstva, pričom dokázala prekonať rozdiely medzi svetom amazoniek a svetom bežných smrteľníkov. Rázne bojuje proti nenávisti, násiliu a vojne ako amazonka, ktorá má byť štítom proti Bohovi vojny, Áresovi.

Kde je Áres, tam je vojna, a kde je pricezná Diana alias Wonder Woman, tam je mier, ochrana slabých a pokoj. Wonder Woman je jedna z najpopulárnejších DC hrdiniek, pričom sa môže svojimi schopnosťami rovnať akémukoľvek hrdinovi zo sveta DC.

Videl(a) si už film Wonder Woman z roku 2017? Ak nie, tak si ho určite nezabudni pozrieť!

funko pop dc wonder woman

Ako by si ohodnotil(a) Funko POP Wonder Woman figúrky, ktoré môžeš vidieť nižšie?

funko pop dc wonder woman

2. Funko POP DC Superman

Slávneho DC hrdinu, ktorý je ikonickou tvárou tohto komiksového sveta, snáď nemusíme predstavovať! Superman je nesmierne silným superhrdinom, ktorý symbolizuje spravodlivosť, boj proti zlu, pravdu a nádej. Typický je svojím modrým kostýmom, červeným plášťom a nápisom ,,S" na svojej hrudi.

Superman predstavuje úplne prvého superhrdinu sveta. Tento ikonický hrdina vyrástol v Smallville v Kansase, pričom nie je o nič viac hrdinom ako človekom. Napriek svojim nepochybne skvelým schopnostiam neprináša ľuďom pýchu ani chvastúnstvo! Ba naopak! Snaží sa v nich vyvolať prirodzený zmysel pre spravodlivosť a pomoc iným.

Páči sa Ti muž ocele alias Superman?

funko pop dc superman

Myslíme si, že Funko POP figúrky DC Superman sa celkom podarili, čo Ty na to?smiley

funko pop dc superman

1. Batman a Catwoman Funko POP DC zberateľské figúrky

Mesto Gotham City sa už viac nemusí báť toho, že podvodníkom a kriminálnikom všetko prejde! Na scéne je totižto Batman alias netopierí muž! Je typický svojím kostýmom pripomínajúcim netopiera.

Od vraždy svojich rodičov, keď bol ešte dieťa, sa toho veľa zmenilo. Batman sa rozhodol bojovať proti všetkému zlu a kriminálnikom. Tvrdým sebazapieraním a drinou vytvoril zo seba jedného z najlepších DC superhrdinov. Okrem toho sa mu podarilo dať dokopy ďalších spojencov, iných superhrdinov z komiksového sveta DC.

funko pop batman dc

Bruce Wayne nemá problém s financiami, je miliardárom, ktorý to však s ľudstvom nemyslí vôbec zle! V noci sa premieňa na superhrdinu, ktorý žije bežný deň v pretvárke.

funko pop dc batman

Kto je na druhej strane ale Catwoman? Mačacia žena? Aký je jej príbeh? Vlastným menom Selina Kyle, známa pod menom Catwoman, je neslávne známa zlodejka, respektíve lúpežníčka v meste Gotham City. Aký je motív jej činov? Možno sebavedomie, možno zábava. Jedno je však isté - táto antagonistka robí naprieky mnohým hrdinom v Gotham City.

funko pop dc catwoman

Vedel(a) si o tom, že Batman a Catwoman majú určitú súvislosť? Majú svojský a komplikovaný vzťah. Kde je Catwoman, tam je aj Batman. Čistý superhrdina a hrdinka s úplne inými morálnymi zásadami? Niekedy to nemusí byť vôbec zlé!

catwoman funko pop dc

Zberateľské Funko POP DC figúrky Batman a Catwoman Ťa určite potešia! Veď posúď sám(a)!smiley

Urob radosť sebe, alebo svojim blízkym krásnou Funko POP! figúrkou Catwoman Batman Animated Series, ktorú si môžeš zakúpiť aj u nás v e-shope.

Ak Ťa zberateľské Funko POP! figúrky zaujali a uvažuješ nad TOP originálnym darčekom nielen na Vianoce pre dieťa, chlapa, ženu, priateľa alebo priateľku, alebo si chceš jednoducho iba dopriať radosť, neváhaj navštíviť náš e-shop!smiley

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?