TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! Music figúrky - speváci a hudobné skupiny

Kategória: Zberateľské Funko POP figúrky | Publikované: 16.01.2020
0
TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! Music figúrky - speváci a hudobné skupiny

Mánia unikátnych Funko POP! figúrok pohltila už mnohých ľudí. Prečo? Figúrkam s veľkými hlavami sa jednoducho nedá odolať! Je to ako droga. Kúpiš si nezáväzne svoju prvú figúrku a už na druhý deň začínaš pátrať po tom, ktorá bude druohou v poradí. Takto to pokračuje ďalej a na Tvojej poličke už pomaly nie je miesto a nemáš ich kam odkladať. 

Dnes Ti predstavíme TOP Funko POP! figúrky z hudobného sveta, ktoré sa naozaj vydarili. Priprav sa na mix hudobných žánrov zo súčasnej i minulej doby, pretože náš rebríček štartuje práve teraz.

1. Funko POP! figúrka Ed Sheeran

Ed Sheeran je spevák, ktorého milujú všetky generácie. Jeho hudba dokázala osloviť ľudí po celom svete, či už sa jedná o stredoškolákov alebo seniorov. Piesne tohto ryšavého Íra sa nejedenkrát dostali na prvé priečky svetových hudobných rebríčkov a Ed má u seba doma tiež plnú poličku hudobných ocenení. 

Originálna Funko POP! figúrka, ktorú môžeš vidieť nižšie Ti prináša Eda Sheerana presne tak, ako ho poznáš. Nechýba mu jeho typický outfit, ktorým je rozopnutá košeľa a rifle. Ed bez gitary by bol ako more bez vĺn, a preto si spoločnosť Funko dala záležať aj na tom, aby mu jeho hudobný nástroj nechýbal.

Tetovanie? Nezabudli ani na to! Ed je známy aj tým, že mu sem tam pribudne aj nejaká tá kerka. Veď komu sa predsa nepáčia tetovania? Jeho originalitou je však to, že tetovania, ktoré má na tele, žiaria všetkými farbami dúhy a neobmedzil sa iba na bezfarebnú ,,klasiku". Samozrejme, figúrka má aj tetovania, ktoré vidno na rukách, keďže všetko ostatné má Ed zahalené a na tvár si zatiaľ kerku nedal.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP!  figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Ed Sheeran Funko POP

Zarastený tak, ako ho všetci máme radi a s okuliarmi, ktoré sívce nenosí vždy, tak vyzerá Ed Sheeran v podobe unikátnej Funko POP! figúrky, ktorú si môžeš zaobstarať aj u nás, ak klikneš SEM.

2. Funko POP! figúrka Freddie Mercury

Pamätáš si na mega úspešný film spred pár rokov Bohemian Rhapsody? Životný príbeh legendy Freddieho Mercuryho oslovil nielen pamätníkov, ktorí spomínali na 80. roky, ale tiež si ho zamilovala súčasná generácia a Freddie Mercury ,,znovu ožil". 

Kapela Queen zanechala jednoznačne nezmazateľnú a výraznú stopu v histórii hudby, a to nielen vďaka ich originálnym pisňam, ale tiež vďaka vystúpeniam, na ktoré nikdy nikto nezabudne. Spevák Freddie Mercury vedel baviť ľudí vždy. Nikdy ho neprestalo baviť vystupovanie na pódiu, čo všetkých fanúšikov nútilo kupovať lístky na koncerty zas a znova.

Unikátna Funko POP! music figúrka Freddie Marcury Ti prináša samotného speváka v podobe, ako si ho môžeš pamätať zo slávneho vyswtúpenia vo Wembley. Jeho typický postoj si nikto nezmýli a to isté pllatí aj o jeho unikátnom oblečení.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky  Music - speváci a hudobné skupiny Freddie Mercury Funko POP

Ikonická scéna z vystúpenia vo Wembley je navždy zachytená v originálnej zberateľskej Funko POP! figúrke, ktorú si zamiluješ nielen Ty. Figúrka Freddieho Mercuryho zaboduje aj ako darček pre rodičov, ktorým sa pri pohľade na ňu rozžiaria oči. Zakúpiť môžeš legendárneho speváka skupiny Queen v podobe Funko POP! figúrky, ak klikneš SEM.

3. Funko POP! music - Guns N' Roses - Slash

Miluješ hard rock? Tak to Ti kapelu Guns N' Roses istotne nemusíme predstavovať. Avšak pre tých, ktorí túto legendárnu skupnu nepoznajú, prinášame pár užitočných informácií. Ide o úspešnú kapelu, ktorá je na hudobnej scéne už viac ako 30 rokov a hlavným spevákom je Axl Rose.

Slash je gitarista, aký sa nerodí každý deň, čo potvrdí každý, kto počul / videl, ako tento vlasatý chlap hrá. Spoznáš ho nielen vďaka veľkému klobúku, ktorý má nasadený na hlave, ale aj vďaka jeho kučeravým dlhým vlasom a okuliarom, ktoré mu nikdy nechýbajú. Slash pôsobil aj samostatne a podieľal sa aj na kolaboráciách so známymi spevákmi a speváčkami, ako napríklad Rihanna (pesnička Rockstar).

Slash si vyslúžil mimoriadne krásnu Funko POP! figúrku, ktorá ho jednoducho vystihuje presne tak, ako ho poznáš. Okrem spomínaného klobúka, okuliarov a gitary má Slash v ústach cigaretku a jeho outfit je primeraný jeho žánru hudby. Slash jednoducho pôsobí ako nefalšovaný drsňák, k čomu prispievajú aj jeho tetovania na ramenách.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Slash Funko POP

Páči sa Ti Funko POP! figúrka Slasha? Určite ide o kúsok, ktorý nesmie chýbať u žiadneho zberateľa. Drsný Slash Ti navždy bude pripomínať hity kapely Guns N' Roses a dokonale vyplní miesto na Tvojej poličke.

4. Funko POP! music - figúrka Post Malone

Hitom rádií sa v posledných rokoch stal aj mladý americký spevák, ktorý je známy pod menom Post Malone. Jeho hudobnými žánrami sú pop, hip hop, rock a trap. Zaujímavá kombinácia, ktorá sa len tak nevidí. Alebo skôr nepočuje. Napriek svojmu veku (24 rokov) má Post Malone už peknú zbierku ocenení a na konte piesne, ktoré žiarili na prvých priečkach hudobných rebríčkov.

Ktoré hity môžeš poznať? V našich rádiách hviezdili songy ako Rockstar, Psycho, Sunflower alebo Congratulations. Post Malone je známy aj vďaka svojím tetovaniam, ktoré má aj na tvári. Práve vďaka takejto originalite si ho ľahko zapamätáš.

Spevák súčasnej doby Post Malone si vyslúžil originálnu Funko POP! figúrku, ktorá ho zobrazuje priam dokonalo. Výrobca si dal záležať na detailoch tetovaní na tvári a tiež nezabudol na piercing na nose. Postymu nechýba ani drink s cigaretkou v ľavej ruke a spoločnosť Funko ideálne vystihla jeho výraz tváre. Chválime!

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Post Malone Funko POP

Ako outfit spevákovi vybrali bordový oblek, v ktorom sa už ukázal na verejnosti a práve tento kostým dokonale dotvára celkový dojem z figúrky. Tetovania nechýbajú ani na rukách, keďže Post Malone je potetovaný takmer všade.

5. Funko POP! figúrky KISS 

KISS-ákov si asi nikto nepomýli, pretože ich štýlové kostýmy a celkový vzhľad si zapamätáš až do smrti. Táto americká rocková kapela je na scéne už neuveriteľných 47 rokov a títo páni dokonca stále koncertujú. Tak ako oni sami, nezabudnuteľné sú aj ich showky, ktoré sú často doprevádzané ohňammi a podobnými srandami, ktoré už k rocku patria.

Všetci štyria členovia kapely KISS si vyslúžili pozornosť spoločnosti Funko, čo vidlo k vzniku jedných z najoriginálnejších Funko POP! figúrok aké kedy vznikli. Ich pomaľované tváre a nenahraditeľné kostými sa navždy zvečnili v podobe vinylových figúrok s veľkými hlavami.

Všetci poriadni rockeri by mali mať doma aspoň jednu z týchto bombastických Funko POP! figúrok kapely KISS, pretože sa jedná o unikáty svojho druhu. Veď posúď sám(a). Vidieť ich môžeš nižšie.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky Music - speváci a hudobné skupiny KISS Funko POP

Ktorá z figúrok sa Ti páči najviac? Je to The Demon, ktorý drží v ruke oheň? Alebo Ťa oslovil The Spaceman? Každopádne musíme uznať, že originálne kúsky sú aj The Starchild a The Catman za bicími. Ideálne je mať celú kapelu KISS pokope

6. Funko POP! music - Tupac Shakur

Meno Tupac často odznieva najmä na rapovej hudobnej scéne, keďže sám sa tomuto žánru počas života venoval. Tupaca ospevujú mnohí súčasní rapperi a vzdávajú hold nielen jemu, ale aj jeho hudbe. Ak o Tupacovi veľa nevieš, tak ide o amerického speváka (rappera), ktorý bol v roku 1996 zastrelený a následne aj zomrel vo veku 25 rokov.

Kvalitu jeho hudby odráža aj to, že jeho tvorba sa zaradila medzi najlepšie sa predávajúce skladby a albumy všetkých čias. Tupac bol tiež zaradený do hip-hopovej siene slávy, čo predstavuje obrovskú poctu nielen z hudobného, ale aj z osobnostného hľadiska. V roku 2017 sa zapísal do ďalšej siene slávy, ktorou bola tentokrát Rock and Roll Hall of Fame. Dá sa dosiahnúť ešte väčší úspech? Neuveríš, ale áno. Tupac bol taktiež zaradený do rebríčku 100 najlepších umelcov všetkých čias v prestížnom magazíne Rolling Stones.

Funko POP! figúrka zobrazujúca Tupaca predstavuje kúsok, ktorý môže doplniť aj Tvoju zbierku. Legendárny rapper je zobrazený tak, ako si ho pamätáme - šatka na hlave, piercing v nose, náušnice a tetovania. Vzdaj hold Tupacovi aj Ty a pripomínaj si túto legendu navždy unikátnou Funko POP! figúrkou.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Tupac Shakur Funko POP

Tupac Shakur môže vyplniť priestor aj na Tvojej poličke. Dozdob si s touto originálnou Funko POP! figúrkou svoj príbytok a spomínaj pri pohľade na ňu na Tupaca.

7. Funko POP! music - Alice Cooper

Alice Cooper je ďalšou ikonou, ktorá zanechala výraznú stopu v žánri rocku, metalu a podobne. Koncerty Alica Coopera nielen naháňajú strach, ale niekedy sa bojíte aj o jeho život a duševné zdravie. Bežnou súčasťou sú rôzne gilotíny, elektrické kreslá, falošná krv či rôzne iné predmety. Jednocucho robí zo svojich koncertov jednu veľkolepú hororovú show!

Spevák Alice Cooper sa zaradil taktiež vďaka svojej originálnej tvorbe do mnohých rebríčkov a tiež mu patrí 20. priečka v zozname najlepších hardrockových umelcov. Podobne ako Tupac, aj Alice sa zapísal do jednej zo siení slávy, a to konkrétne do Rock and Roll Hall of Fame.

Ak miluješ hororové scény a šialenstvo Alica Coopera, tak si istotne zamiluješ Funko POP! figúrku, ktorá tuhto výstredného speváka stvárňuje. Autentický vzhľad mu dodávajú hlavne namaľované oči, palička a tiež originálny outfit, ktorý dotvára celkový dojem.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Alice cooper funko pop

Uchovaj si v pamäti nnavždy hororové šialenstvo Alica Coopera v podobe unikátnej Funko POP! figúrky, ktorá môže zdobiť Tvoju zberateľskú poličku.

8. Funko POP! figúrky - Metallica

Metallica je svetoznáma rocková kapela, ktorá je na hudobnej scéne už takmer 40 rokov. Má skalopevných fanúšikov, ktorí sú po celom svete, a možno aj to ženie kapelu Metallica k tomu, aby stále koncertovali a dali možnosť fanúšikom vidieť ich show naživo.

Aj keď sa členovia kapely striedali, od rokov 2000 a viac sa to postupne ustálilo a Metallica pokračovala v svojej nakopnutej kariére so spevákom menom James Hetfield, gitaristami menom Kirk Hammett a Robert Trujillo a s bubeníkom Larsom Ulrichom

Skladby, ktorých ozveny znejú na rôznych významných udalostiach, nestrácajú na sláve a Metallica sa stala rockovou legendou, ktorá sa zapísala do rockovej hudby nezmazateľnou stopou. Pripomínaj si navždy chlapcov z kapely Metallica v podobe krásnych Funko POP! figúrok, ktoré môžeš vidieť nižšie.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP!  figúrky Music - speváci a hudobné skupiny metallica Funko POP

Ktorá figúrka sa Ti najviac páči? Je to Tvoj obľúbený člen? Na tom nezáleží, všetky sú úchvatné. Doplnkom k štyrom členom kapely Metallica je aj ikona Lady Justice, ktorá zohrala taktiež významú úlohu pri albume ...And Justice for All, na ktorého obale sa aj nachádzala. Veríme, že Ťa figúrky očarili aspoň tak, ako nás.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Metallica Funko POP lady of justice

9. Funko POP! music - figúrky Migos

Poznáš americké rapové trio Migos? Na scéne sú už niečo cez 10 rokov, avšak počas posledných rokov na sláve len naberajú. Najznámejším z nich je rapper Quavo, ktorého vokály počuješ v mnohých známych piesňach, ktoré sa hrajú aj u nás v rádiách.

Títo chlapci atakovali aj mnohé americké hudobné rebríčky, ako napríklad Billboard Hot 100, kde sa so svojimi songmi umiestnili viackrát na popredných priečkach. Čo sa týka songov, ktoré by si mohol(a) poznať, tak známymi hitmi sú piesne Walk It Talk It, MotorSport (s Cardi B a Nicki Minaj) alebo Stir Fry.

Funko POP! figúrky Migos zobrazujú všetkých troch členov - Quavo, Takeoff a Offset - ako poriadnych frajerov. Vyzdvihli by sme hlavne ich unikátne účesy v podobe dredov, ďalším zaujímavým prvkom sú kerky na tvári a tiež originálne outfity. Nechýbajú im ani okuliare, bez ktorých sa Migos takmer nikdy neukážu. Tieto figúrky majú jednoducho štýl!

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP!  figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Migos Funko POP Quavo

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky  Music - speváci a hudobné skupiny Migos Funko POP Takeoff

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP! figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Migos Funko POP Offset

Zamiloval(a) si si Funko POP! Quavo s rukou plnou prsteňov, originálnym outfitom a zlatými okuliarmi alebo sa Ti viac páči Funko POP! Takeoff s dlhými dredmi a balíkom peňazí v ruke? Trojicu dokonale dotvára Offset s originálnymi kerkami, reťazami na krku a s drsným postojom. Veríme, že si si našiel(a) svojho favorita spomedzi Migos.

10. Funko POP! figúrka Kurt Cobain (NIRVANA)

Opäť ďalšia rocková legenda, ktorej osud skončil tragicky. Hity kapely Nirvana sú stále obľúbené a ich popularita tu ostane asi navždy. Kto by nepoznal ikonickú pieseň kapely Nirvana Smells Like A Teen Spirit či Come As You Are.

Líder a spevák skupiny Nirvana Kurt Cobain ukončil svoj život samovraždou vo veku 27 rokov. Jeho hlas bol jedným z najvýstižnejších prvkov legendárnych songov kapely Nirvana a Kurt bol ako spevák nenahraditeľný. O tom svedčí aj fakt, že aj po 25 rokoch sú ich piesne stále slávne a stále rezonujú v rádiách po celom svete.

Fanúšici Nirvany a rockového žánru musia mať jednoznačne Funko POP! figúrku Kurta Cobaina vo svojej zbierke, pretože sa jedná o autentické kúsky, ktoré sa vydarily. Figúrky zobrazujú Kurta s jeho typickou gitarou a v póze gitaristu, čo vytvára dojem, že moment je zachytený práve z koncertu.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP!  figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Funko POP Kurt Cobain

Funko POP! figúrky Kurt Cobain majú na sebe jednoduchý no pre fanúšikov Nirvany typický outfit, v ktorom Kurt Cobain vystupoval. Koncerty Nirvany rozhodne stáli za to, pretože sa na nich nespotila len kapela, ale aj všetci prítomní.

BONUS - Funko POP! figúrka MTV Moon Person

Pripravili sme si pre Teba aj malú špecialitku. Ak poznáš každoročný event MTV Music Awards, tak isto vieš, že speváci, speváčky a hudobné kapely si z tejto udalosti odnášajú ocenenia v podobe striebornej sošky astronauta na Mesiaci. Vedel(a) si však o tom, že aj táto soška má svoju vlastnú Funko POP! figúrku?

Figúrka MTV Moon Person (Moon Man) je dôveryhodnou kópiou originálneho ocenenia, avšak, samozrejme, vo Funko prvedení. Hlava astronauta je väčšia a celková veľkosť je menšia. Ide však o nevšedný kúsok, ktorý sa oplatí mať vo svojej zbierke. Veríme, že sa Ti páči aspoň tak, ako nám.

TOP 10 - Najkrajšie Funko POP!  figúrky Music - speváci a hudobné skupiny Funko POP mtv moon person

Našiel(a) si v našom zozname svojho obľúbeného speváka/speváčku/kapelu? Vieš si predstaviť Funko POP! figúrky iných spevákov? Ktorí by to boli? Máš doma už nejakú zbierku Funko POP! figúrok? Podeľ sa s nami o Tvoj názor v komentári!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?