TOP 11 - najnovšie očakávané hry vylepšené na PS4 Pro a Xbox One X

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 11.09.2019
5
TOP 11 - najnovšie očakávané hry vylepšené na PS4 Pro a Xbox One X

Si PC alebo konzolový hráč, ktorý potrebuje zmenu? Uvažuješ nad kúpou výkonnejšej konzoly? Ak máš vo svojom hľadáčiku najvýkonnejšie konzoly na svete PS4 Pro a Xbox One X, tak tento článok je určený práve pre Teba. Chceme, aby Tvoja investícia do týchto výkonných konzol bola čo najefektívnejšia, a preto Ti prinášame zoznam najlepších nových očakávaných hier na PlayStation 4 a Xbox One, ktoré budú taktiež vylepšené na PS4 Pro a Xbox One X. 

4K a HDR - čo to znamená?

O výkonnosti konzol od spoločnosti Sony a Microsoft nemňžeme pochybovať. Predtým, ako sa pustíme do prezentácie TOP nových hier optimalizovaných na PS4 Pro a Xbox One X, je nutné si vysvetliť zopár podstatných technických pojmov, ktoré s vylepšenými konzolami úzko súvisia. 

 • HDR (high dynamic range) - vysoký dynamický rozsah - ide o modernú technológiu, ktorá zvyšuje rozsah a čistotu farieb, resp. kontrast medzi jednotlivými farbami; takýmto spôsobom je možné dosiahnuť ostrejšei čierne farby alebo tmavé miesta
 • 4K rozlíšenie - ide o vyzuálne rozlíšenie, ktoré Ti prináša najlepší herný vizuálny zážitok (3840 x 2160) - vo väčšine prípadov nejde o čisté 4K rozlíšenie

Väčšina hier dokáže priniesť 4K rozlíšenie, ale iba málokedy pôjde o plné reálne 4K. Väčšina hier prináša rozlíšenie 1440p a 2160p v závislosti od toho, ako je hra vizuálne intenzívna. Niektoré hry, napríklad jedna z najlepších bojových hier God of War na PS4, prinášajú možnosť výberu medzi veľkým počtom snímok za sekundu (60 fps) alebo vysokým rozlíšením s nižším fps (hlavne 30 fps).

V každom prípade, samotné hry na PS4 Pro či Xbox One X budú vždy vyzerať lepšie (v drvivej väčšine prípadov) aj napriek tomu, že nemusíš vlastniť televízor so 4K rozlíšením. Určite Ti odporúčame kúpiť si 4K televízor, ktorý využiješ v mega hrách so 4K rozlíšením, či už na Xbox One alebo PS4. Samozrejme, väčšina moderných televízorov už ponúka výbornú technológiu HDR. 

PS4 Pro - najlepšie hry v úchvatnej grafike

Vývojári z dielne Sony spolupracovali s hernými spoločnosťami na tom, aby spoločnými silami optimalizovali niektoré hry a konzolu PS4 Pro, aby prinášali hráčom maximálny vizuálny zážitok. Výkon tejto hernej mašiny sa prejavuje najmä v podpore 4K rozlíšenia, pričom táto konzola zlepšuje hry s nižším rozlíšením až na rozlíšenie 2160p, aby sa priblížili  ku kvalite 4K obrazu.

S TOP konzolou PS4 Pro si môžeš užiť realistické tváre postáv, ostrejšie hrany a detaily či autentické spracovanie prvkov, ako sú vlasy, tráva či voda. Samozrejme, s kompatibilnými hrami a s televízorom s podporou HDR sa môžeš tešiť na širokú škálu farieb a výborný kontrast. 

PS4 Pro (PlayStation 4 Pro)

Xbox One X - zahraj si TOP hry v pravom 4K rozlíšení

Z čisto technického hľadiska Ti táto najvýkonnejšia konzola na svete má ponúknuť najlepšie 4K rozlíšenie, keďže sa jedná o true 4K, teda pravé 4K rozlíšenie. Vybrať si môžeš z obrovského množstva najlepších hier na Xbox One, ktoré sú vylepšené na Xbox One X a ponúkajú Ti jednak 4K ultra HD rozlíšenie a podporu HDR, prípadne jedno alebo druhé. Veľkou výhodou konzoly Xbox One X je aj to, že Ti ponúka možnosť vychutnať si úžasný zvukový zážitok s technológiou Dolby Atmos. Ide o priestorový zvuk, ktorý vo svete konzol nemá obdoby. 

Ak vlastníš najvýkonnejšiu konzolu svet Xbox One X, rozhodne Ti odporúčame zamerať sa na najlepšie hry na Xbox One, ktoré sa môžu pochváliť podporou aspoň jednej technológie, t. j. 4K alebo HDR. Ideálne je, keď hra podporuje obe tieto funkcie.

Xbox One X

11. Need For Speed: Heat - TOP závodná hra roku 2019?

Ak máš rád zvuk najrýchlejších áut a jednoducho miluješ najlepšie závodné hry na PS4 a Xbox One, tak sa jednoznačne môžeš tešiť na TOP pretekársku hru roku 2019 z dielne EA s názvom Need For Speed: Heat. Nielenže Ti táto mega hra na Xbox One a PS4 prináša možnosť vyskúšať si ďalšie závodenie zo série NFS na základných konzolách PS4 Slim a Xbox One S, ale vo vylepšenej podobe si ju môžeš vychutnať aj na výkonných konzolách Xbox One X a PS4 Pro

Môžeš sa teda tešiť na úchvatný zážitok aj v 4K rozlíšení s podporou technológie HDR. Ak teda hľadáš najlepšie hry s označením Xbox One X Enhanced alebo PS4 Pro Enhanced, tak táto nová očakávaná hra v tomto zozname určite nemôže chýbať. 

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: Najnovšie NFS: Heat prichádza už 8. novembra a nájdeš ho aj v našom e-shope, kde si ho budeš môcť hneď po vydaní zakúpiť.

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: áno (16+)

VIAC INFO: databáza / článok

Need for Speed: Heat - top závodná hra na PS4 a Xbox One

10. Ori and the Will of the Wisps - nová hra nie len pre deti s pútavým príbehom

Ak si už počul(a) o výbornej ploišinovej hre Ori and the Blind Forest, ktorá sa zaradila medzi najlepšie plošinové hry na Xbox One, tak hra Ori and the Will of the Wisps predstavuje pokračovanie tejto mega hry. Hra Ori and the Blind Forest získala mnohé ocenenia. Najnovšia TOP hra z dielne Xbox Game Studios Ori and the Will of the Wisps Ti na konzole Xbox One X ukáže to najlepšie, čo prináša. Vychutnaj si 4K ultra HD rozlíšenie a HDR technológiu v praxi.

Táto exkluzívna hra na Xbox One je jednou z najlepších očakávaných vylepšených hier na Xbox One X. Sleduje pokračovanie príbehu ducha Oriho vo svete, v ktorom bude musieť čeliť novým nástrahám. Čakať Ťa bude najlepšie zvukové spracovanie a možnosť otestovania svojich herných schopností na rôznorodých plošinách. 

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: Ori sa už budúci rok, konkrétne to bude 11. februára 2020, dostaví aj do nášho e-shopu na konzolu Xbox One. Už sa toho momentu nevieme dočkať! Si na tom podobne?

ZAHRÁŠ SI NA: Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: nie
 • hra pre deti: áno 

VIAC INFO: databáza článok

Ori and the Will of the Wisps

9. Doom Eternal - najlepšia pekelná hra na PS4 a Xbox One

Ak Ti nie je dostatočne horúco, tak v najnovšej hre od spoločnosti Bethesda Doom Eternal Ti bude teplo viac než dosť. Ponoríš sa totižto do pekla, kde bude Tvojou úlohou posielať rozličné pekelné a démonické stvorenia na onen svet. Táto TOP akčná hra, resp. strieľačka, na PS4 a Xbox One Ti prinesie možnosť vyskúšať si vrchol jej grafického potenciálu aj na konzolách PS4 Pro a Xbox One X. Pocítiš to na 4K rozlíšení a HDR technológii. 

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: Pekelný zážitok na Teba čaká aj v našom e-shope, kde si môžeš vybrať hru Doom Eternal vo verzii na Xbox One alebo na PlayStation 4. Hra vychádza tento rok, a to 22. novembra 2019. Skvelý novopečený vianočný darček ako vyšitý. Prajeme veľa zabitých démonov!

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Doom Eternal - nová hra zo série Doom na PS4 a Xbox One

8. Borderlands 3 - najlepšia akčná RPG hra roku 2019?

Ak obľubuješ RPG hry a máš chuť si dopriať naozaj výborný zážitok, v ktorom si budeš môcť vybrať rôzne špecializácie postáv, tak TOP RPG hra Borderlands 3 na PS4 a Xbox One Ťa určite nesklame. Maximálny herný zážitok si užiješ práve na výkonných konzolách PS4 Pro a Xbox One X, kde na Teba čaká krásne 4K rozlíšenie a technológia HDR. Na konzole PS4 Pro si dokonca budeš môcť vybrať, či chceš hrať v 4K grafickom rozlíšení s 30 fps alebo v klasickom 1080p rozlíšení so 60 fps. 

Neváhaj si preto vyskúšať túto mega RPG hru, v ktorej si užiješ nielen zaujímavé animácie, efekty, zbrane či krásne kreslené prostredie.  

DÁTUM VYDANIA (13. september 2019) A E-SHOP: Unikátnu RPG strieľačku Borderlands 3 si môžeš zadovážiť aj v našom obchode, ktorý Ti ju ponúka na PS4 alebo PS4 Pro. Už si hral(a) niektorú hru zo série Borderlands? Nie? Najvyšší čas zmeniť to!

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Borderlands 3

7. NHL 20 - TOP hokejová séria je opäť tu

Najlepšia herná hokejová séria NHL je tu opäť s výbornou hrou NHL 20 na PS4 a Xbox One. Táto TOP hokejová hra Ti prináša najväčšie zmeny za posledné roky, pričom jednou z najbadateľnejších sú unikátne strely najväčších hviezd zámorskej hokejovej ligy NHL. Tešiť sa môžeš na grafickú lahôdku hlavne na konzole Xbox One X, ktorá Ti prinesie najlepší grafický zážitok v 4K rozlíšení. Priprav sa teda na naozaj úchvatný zážitok a ešte prepracovanejšiu umelú inteligenciu, či už hráčov alebo brankárov.

Samozrejme, športovú hru NHL 20 si aj na konzole PlayStation 4 Pro naplno užiješ, keďže Ti táto výkonná konzola prinesie skvelý zážitok, pretože vizuálne vylepšuje každú jednu hru bez ohľadu na to, či Ťa čaká 4K rozlíšenie alebo nie. 

DÁTUM VYDANIA (13. september 2019) A E-SHOP: NHL 20 si môžeš zakúpiť aj v e-shope v CZ jazyku, a to na konzolu Xbox One a PS4. Neváhaj a pusti sa do skvelej hry na ľade nielen sám, aler pozvi aj kamarátov!

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: nie
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: áno

VIAC INFO: databáza / článok

NHL 20 (PS4 a Xbox One)

6. FIFA 20 - najlepšia futbalová hra tohto roku

Tohtoročná hra FIFA 20 jednoznačne poteší všetkých fanúšikov tejto skvelej obľúbenej hernej série. Najvýznamnejším prínosom je príchod pouličného futbalu v tzv. Volta Street móde. Je nepochybné, že k celkovému zážitku a skvelej zábave nepotrebuješ výkonné konzoly PS4 Pro a Xbox One X, avšak ak ich už máš, tak najnovšiu hru zo série FIFA si istotne na týchto konzolách maximálne užiješ. Táto hra je totiž na ne vylepšená, čo pocítiš najmä na úchvatnom 4K rozlíšení a podpore vysokého dynamického rozsahu (HDR)

Jedna z najlepších hier roku 2019 FIFA 20 Ti dozaista prinesie skvelé vizuálne divadlo. 

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: FIFA 20 na Teba čaká aj v našom e-shope v CZ lokalizácii, či už ju chceš hrať na Xbox One alebo PS4. Prvé kusy odosielame za horúca v deň vydania - 27. septembra 2019.

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: áno

VIAC INFO: databáza / článok

FIFA 20 (PS4 a Xbox One)

5. Star Wars Jedi: Fallen Order - nielen pre fanúšikov série Star Wars

Medzi najlepšie hry, ktoré vychádzajú v roku 2019 môžeme jednoznačne zaradiť aj akčnú hru Star Wars Jedi: Fallen Order na konzoly PS4 a Xbox One. Táto hra Ti prinesie dobrodružstvo mladého padawana Cala Kestisa, ktorému budú v pätách nepriatelia hlavne z Galactic Empire. Vývojári z dielne EA Ti prinášajú TOP akčnú hru, ktorá Ťa uchváti skvelým vizuálnym zážitkom, animáciami, príbehom či rýchlou akciou. Užiť si môžeš aj naozaj skvelé vizuálne spracovanie svetelného meča a prácu s ním. Táto najnovšia hra z hernej série Star Wars na PS4 a Xbox One poteší nielen verného fanúšika filmov, ale i fajnšmekra najlepších hier.

Táto hra je vylepšená na konzolu Xbox One X, čo sa prejaví oveľa lepším vizuálnym spracovaním, ako na klasickej konzole Xbox One S. Vyzdvihli by sme hlavne skvelú technológiu HDR v kombinácii so 4K rozlíšením.

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: Najlepšia filmová séria sa pretaví do jednej z najlepších hier roku 2019 a nájdeš ju, samozrejme aj v našom e-shope (vychádza už 15. novembra 2019). Ak obľubuješ aj filmovú sériu Star Wars, tak Ti je určite známa postava Kylo Ren, ktorej POP figúrka už čoskoro pribudne do nášho obchodu. Nech Ťa sprevádza sila!

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: nie
 • hra pre deti: áno (16+)

VIAC INFO: databáza / článok

Star Wars Jedi: Fallen Order

4. Call of Duty: Modern Warfare (2019) - návrat COD 4: Modern Warfare

Aj Ty si fanúšikom jednej z najlepších herných sérií s názvom Call of Duty? Ak áno, tak tento rok si prídeš na svoje s novou TOP hrou na PS4 a Xbox One - Call of Duty: Modern Warfare, ktorá je rebootom slávnej hry Call of Duty 4: Modern Warfare. V tejto najnovšej hre z dielne Infinity Ward sa môžeš tešiť napríklad na návrat slávneho kapitána Pricea, ktorého pamätníci určite budú poznať. Okrem toho Ťa v tejto strieľačke čakajú aj známe miesta, no priprav sa aj na rôzne novinky, keďže nejde o identické prepracovanie pôvodnej strieľačky. 

Využi teda silu Tvojej výkonnej konzoly PS4 Pro alebo Xbox One X v 4K rozlíšení v kombinácii s HDR technológiou.

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: Ako inak by to bolo, keby táto mega očakávaná hra chýbala v našom e-shope. Zakúpiš ju u nás už v deň jej vydania - 25. október 2019 - či už na Xbox One alebo na PS4.

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Call of Duty: Modern Warfare (2019)

3. Death Stranding - najnovšia TOP hra exkluzívne na PS4

Ak máš doma výkonnú konzolu PS4 Pro a televízor s podporou 4K rozlíšenia, nová hra Death Stranding od spoločnosti Kojima Productions Ti ukáže prepojenie medzi životom a smrťou v 4K rozlíšení. Podľa vývojárov je jedna z najlepších hier roku 2019 definovaná ako unikát vo svojom žánri. V tejto hre si užiješ krásne vizuály a rozmanité prostredie, v ktorom využiješ napríklad aj rebríky či rôzne laná, keďže hra bude obsahovať aj horské prostredia. 

Veľkou dominantou tejto novej TOP exkluzívnej hry na PlayStation 4 je možnosť opustiť telo svojej postavy a vydať sa do sveta smrti. Zaujímavosťou tejto tajuplnej unikátnej hry je aj to, že po návrate do sveta živých zostanú všetky Tvoje činy zachované, napríklad poškodenie, ktoré si spôsobil. 

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: 8. novembra sa tento unikád z dielne samotného Hidea Kojimy dostaví aj na herný trh a zakúpiť si túto hru budeš môcť aj v našom e-shope v CZ jazyku.

ZAHRÁŠ SI NA: PS4

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: nie
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Death Stranding

2. Cyberpunk 2077 - nová TOP RPG hra od tvorcov Zaklínača

Budúci rok (2020) bude veľkým bojom o prvenstvo v najlepších herných rebríčkoch. Jednou z najlepších hier budúceho roku na PlayStation 4 a Xbox One bude aj RPG hra Cyberpunk 2077. Na svojich výkonných konzolách PS4 Pro a Xbox One X si môžeš túto hru užiť v najlepšom 4K grafickom prevedení. Ponor sa do moderného futuristického sveta roku 2077 a zahraj si za postavu V mužského alebo ženského pohlavia. Tešiť sa v tejto mega hre na Xbox One a PS4 môžeš aj na možnosť ovplyvňovania deja na základe Tvojich učinených rozhodnutí. K dispozícii Ti budú aj rôzne autá či možnosť vylepšovania Tvojej postavy

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: Zapíš si do kalendára 16. apríl 2020, pretože tento deň sa zapíše do herných dejí. Futuristický svet hry Cyberpunk 2077 dorazí na herný trh práve tento deň a rozhodne nebude chýbať ani v našom obchode. Tešíme sa a Ty?

ZAHRÁŠ SI NA: PS4, Xbox One

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: nie je známe
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Cyberpunk 2077 - TOP RPG hra na PS4 a Xbox One

1. The Last of Us Part II - jedna z najlepších nových hier na PS4

The Last of Us Part II alebo, inak povedané, pokračovanie slávneho príbehu dievčaťa menom Ellie. Hra je zatiaľ zahalená rúškom tajomstva, ale čo však zatiaľ vieme je to, že v tejto TOP novej hre, ktorá je exkluzívna na PS4, sa môžeš tešiť na atmosféru plnú temna, pochmúrnosti a nenávisti, keďže naša 19-ročná Ellie má niekoho v hľadáčiku. Tešiť sa môžeš nepochybne aj na grafické vylepšenia na konzole PS4 Pro, pričom najvýznamnejšou dominantou je 4K rozlíšenie. 

Priprav sa na naozaj skvostný zážitok v jednej z najlepších hier na PS4, ktorej dátum vydania sa odhaduje na rok 2020, resp. začiatok roka 2020. 

DÁTUM VYDANIA A E-SHOP: Túto hru, na ktorú mnohí netrpezlivo čakajú, pripravujeme aj v našom e-shope. Žiaľ, počkáme si na ňu až do budéceho roka. 

ZAHRÁŠ SI NA: PS4

The Last of Us Part II

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?