TOP 12 - najlepšie bojové a vojnové hry na PlayStation 4 a Xbox One

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 20.09.2019
5
TOP 12 - najlepšie bojové a vojnové hry na PlayStation 4 a Xbox One

Ak obľubuješ kopu akcie, pästné súboje, zápasenie, súboje na diaľku či rinčanie stredovekých zbraní, tak si určite prídeš na svoje s nasledujúcim zoznamom len tých najlepších bojových a vojnových hier na PS4 a Xbox One, aké tu doteraz boli! Pripravili sme si pre Teba komplexný zoznam, v ktorom nájdeš TOP hry s tematikou boja a vojny, a teda nebudú to vyslovene iba typické bojové hry na konzoly PlayStation 4 a Xbox One.

Priprav sa na napínavé súboje, ktoré určite pocíti aj Tvoj gamepad! Snaž sa ho preto nezničiť, nech Ti ešte v nejakých tých mega hrách na Xbox One a PS4 poslúži!smiley

TOP 12 Star Wars Jedi: Fallen Order - boj so svetelným mečom v novej Star Wars hre

Máš rád(a) galaktický svet známej kultovej filmovej a hernej série Star Wars alebo Hviezdne vojny? Ak áno, tak už tento rok sa môžeš pripraviť na najnovšiu hru z dielne Respawn Entertainment, ktorá príde na konzoly PS4 a Xbox One, a bude ňou akčná hra Star Wars Jedi: Fallen Order.

Čo Ťa však v tejto očakávanej hre čaká? Priprav sa na boj so svetelným mečom proti novým nepriateľom nielen z Galactic Empire. Za koho iného by si bojoval, ak nie za jedného z rytierov Jedi, ktorým je Padawan Cal Kestis, jeden z posledných, ktorí prežili. Vo svojom boji budeš používať aj známu ,,silu" (the force), ktorou títo mocní rytieri disponujú.

Tešiť sa v jednej z najlepších nových hier roku 2019 na PlayStation 4 a Xbox One môžeš na:

 • perfektnú grafiku
 • odomykanie nových nielen bojových schopností
 • hru z pohľadu tretej osoby
 • rôznorodé prostredie
 • verného droida

Star Wars Jedi: Fallen Order

E-SHOP: Na túto TOP akčnú bojovú hru na PS4 a Xbox One sa môžeš tešiť aj v našom e-shope, a to na PS4 a na Xbox One.

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: NIE

HRA PRE DETI: ÁNO

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

TOP 11 Call of Duty: WWII - najlepšia vojnová hra z 2. svetovej vojny na PS4 a Xbox One

Prenes sa do vojnových zákopov, kde život nie je vôbec jednoduchý. Vojnová hra, a zároveň jedna z najnovších TOP hier zo série Call of Duty, Ti ponúka zažiť pútavú kampaň vojaka menom Ronald Daniels, ktorý sa ocitá na fronte na strane Spojencov. Hra je zahájená historicky známou vojnovou udalosťou, a to vylodením v Normandii 6. júna 1944. Novinkou v jednej z najlepších vojnových hier na PS4 a Xbox One je to, že život sa Ti viac automaticky neregeneruje, a preto si ho budeš musieť doplniť lekárničkou, ktorú si vypýtaš buď od svojich kolegov, alebo ju budeš musieť nájsť na bojisku.

Samotná hra ponúka viacero módov, z ktorých jedným je aj zombie mód, v ktorom bude Tvojou úlohou bojovať proti nacistickým zombíkom. Túto TOP bojovú a vojnovú hru na konzoly PS4 a Xbox One si môžeš zahrať aj s Tvojimi kamarátmi či inými hráčmi, keďže Ti ponúka aj režim pre dvoch a viacerých hráčov.

Call of Duty: WWII

E-SHOP: Túto hru môžeš zakúpiť na PS4 aj v našom e-shope za SUPER CENU.

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: ÁNO

HRA PRE DETI: NIE

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

TOP 10 Call of Duty: Modern Warfare - nová TOP vojnová hra na PS4 a Xbox One

Vieš si predstaviť, ako vyzerá moderná vojna? Najnovšia hra zo série Call of Duty na Xbox One a PlayStation 4 predstavuje realistickejší reboot populárnej hry Call of Duty 4: Modern Warfare. Snáď najvýraznejšou novinkou v TOP očakávanej hre Call of Duty: Modern Warfare (2019), ktorej sa dočkáme už budúci mesiac (október 2019), sú tzv. morálne rozhodnutia, ktoré sa premietnu do Tvojho celkového hodnotenia po splnení misie. Ak teda budeš robiť správne rozhodnutia, môžeš očakávať rôzne odmeny a skvelý výsledok.

Na čo sa môžeš v tejto novej vojnovej hre tešiť?

 • boj proti ultranacionalistickým jednotkám
 • ruský konflikt so stredným východom
 • boj proti teroristom
 • známe postavy, napríklad, Captain Price
 • cross-platform alebo cross-play hranie, teda hranie pre dvoch a viacerých hráčov na rôznych platformách súčasne (v praxi to môže byť hranie s kamarátmi online, aj keď nehrajú na rovnakej platforme ako Ty)

Call of Duty: Modern Warfare (2019)

E-SHOP: Najnovšia očakávaná TOP hra zo série Call of Duty - Call of Duty: Modern Warfare - na Teba čaká aj v našom e-shope na konzoly Xbox One a PS4.

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: ÁNO

HRA PRE DETI: NIE

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

TOP 9 Assassin's Creed: Odyssey - najlepšia akčná hra zo série Assassin's Creed

Opäť sa Ti naskytá príležitosť prejsť si tentokrát novým príbehom, ktorý je plný nečakaných zvratov, intríg a hlavne akcie. V najnovšej TOP hre na konzoly PS4 a Xbox One zo série Assassin's Creed sa ocitáš v starovekom antickom Grécku, kde Ťa čaká nespočetné množstvo nepriateľov. Čo sa týka hrateľnej stránky, pripraviť sa môžeš na šíry otvorený a krásne graficky spracovaný svet, v ktorom Ťa budú čakať náročnejšie misie ako tie, na ktoré si bol v predošlých herných tituloch zo série Assassin's Creed zvyknutý.

Novinkou je však to, že TOP akčná bojová hra Assassin's Creed: Odyssey na PlayStation 4 či Xbox One Ti ponúka možnosť výberu odpovedí v dialógoch, čo je súčasťou mnohých najlepších úspešných konzolových hier súčasnosti. Príbeh je teda nelineárny a môžeš plniť rôzne vedľajšie úlohy, ktoré Ti len predĺžia dobu hrania.

Čo sa týka boja, tak sa môžeš tešiť na nasledovné zbrane:

 • rozličné meče
 • sekery
 • kopije
 • luky

Zbrane sú v jednej z najlepších hier súčasnosti na konzoly PS4 a Xbox One - Assassin's Creed: Odyssey - ešte kategorizované podľa ich cennosti (rarity). Tešiť sa môžeš aj na výber z dvoch hrateľných postáv, a to zo ženskej (Kassandra) a mužskej (Alexios).

Assassin's Creed: Odyssey

E-SHOP: Momentálne najlepšia a najnovšia hra zo série Assassin's Creed - Assassin's Creed: Odyssey - na Teba čaká v našom e-shope v CZ verzii na PS4 a Xbox One.

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: NIE

HRA PRE DETI: NIE

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

TOP 8 Sekiro Shadows Die Twice - TOP bojová hra v japonskom prostredí na PS4 a Xbox One

Japonská tematika naberá každým dňom čoraz viac na popularite, a preto sa vývojári z dielne FromSoftware rozhodli svoju najnovšiu hru na Xbox One, PS4 a PC postaviť práve na príbehu japonského bojovníka - samuraja. Jedna z najnovších bojových hier na PlayStation 4 či Xbox One - Sekiro Shadows Die Twice - sa môže pochváliť viac ako 50 oceneniami a nomináciami, pričom v roku 2018 hra získala cenu za najlepšiu hru Gamescom-u.

V akčnej bojovej hre Sekiro Shadows Die Twice sa môžeš tešiť na súboje so samurajským mečom, pričom nie vždy bude boj úplne jednoduchý, keďže na nepriateľov nemôžeš zaútočiť, kedy sa Ti zachce, ale niekedy sa k nim musíš prikradnúť a vymyslieť správnu taktiku, ako protivníka poraziť.

Priprav sa v tejto TOP bojovej hre aj na:

 • staré Japonsko v období Sengoku
 • prvky stealth a RPG hier
 • vylepšovanie svojej postavy
 • to, že nepriateľ Ťa môže napadnúť aj počas respawn-u, teda pri oživovaní - budeš sa znovu oživovať na mieste, kde si zomrel (dvakrát sa môžeš znovuzrodiť na mieste, kde si bol zabitý(á), avšak tretíkrát si oživený(á) až na poslednom checkpoint-e)

Sekiro Shadows Die Twice

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: NIE

HRA PRE DETI: NIE

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

TOP 7 God of War (2018) - najlepšia bojová hra na PS4 v severskom prostredí

Návrat legendárnej hernej série God of War priniesol obrovský úspech v podobe jednej z najlepších hier súčasnosti, ktorá je exkluzívna na konzolu PlayStation 4, s názvom God of War. V pútavom príbehu budeš hrať za známu postavu Krata, pričom Tvojou úlohou bude splniť posledné želanie zosnulej Faye, a to roztrúsiť jej popol na najvyššie položenom mieste Nórska. Putovať budeš s Tvojím herným synom Atreom. V tejto TOP bojovej hre na PS4 z dielne SIE Santa Monica Studio Ťa čaká aj veľké množstvo súbojov, v ktorých využiješ najmä svoju ,,magickú" sekeru.

Na svojej dobrodružnej ceste stretneš rôzne stvorenia, ktoré nebudú najpriateľskejšie, a preto sa s nimi budeš musieť častokrát vysporiadať tak, že ich pošleš na druhý svet. Boja a krvi prelievanie v jednej z najnovších bojových hier na PS4 rozhodne nebude málo!

God of War (2018)

E-SHOP: Najlepšia bojová hra, ktorá Ti predstaví nórsku mytológiu v plnej kráse, na Teba čaká aj v našom e-shope v CZ verzii na PS4.

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: NIE

HRA PRE DETI: NIE

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

TOP 6 Ghost of Tsushima - nová exkluzívna bojová hra na PlayStation 4

V prípade, že by Ti hra Sekiro Shadows Die Twice nestačila a chceš niečo viac, tak najnovšia hra z dielne Sucker Punch Productions na konzolu PS4 Ti ukáže ešte vyšší level grafického spracovania. Tentokrát sa ocitáš v otvorenom svete japonského ostrova Tsushima, ktorý je napadnutý ukrutnými a neľútostnými Mongolmi. Z hrateľnej stránky sa môžeš pripraviť na perfektný prepracovaný súbojový systém, čo sa prejaví najmä v boji 1 verzus 1.

Vývojári si dali nesmierne záležať na prepracovaní samurajského spôsobu boja a narábania s mečom v jednej z najlepších nových bojových hier na PS4, ktorá dorazí na herný trh s najväčšou pravdepodobnosťou v roku 2020. Poraziť Tvojho oponenta v tejto hre nebude vôbec jednoduché, pretože jedným sekom meča ho jednoducho nezabiješ. Mnohé boje teda nebude veľmi rýchle, a teda rozhodne ani jednoduché.

V tejto TOP bojovej hre na PlayStation 4, na ktorú sa už teší obrovské množstvo hráčov, si budeš môcť zvoliť aj rôzne úrovne obtiažnosti, a teda na svoje si prídu nielen menej nároční hráči, ale aj tí naročnejší.

Ghost of Tsushima

E-SHOP: TOP nová bojová hra z japonského prostredia - Ghost of Tsushima - na Teba bude čakať aj v našom e-shope na PS4.

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: NIE

HRA PRE DETI: NIE

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

DÁTUM VYDANIA: predpokladá sa rok 2020

TOP 5 UFC 3 - najlepšia MMA bojová hra na PS4 a Xbox One

Vedel(a) si, že pod pojem ,,bojové hry" môžeme zaradiť aj niektoré športové hry? Áno, jedná sa o zápasenie v ringu, ktoré zažiješ aj v jednej z najlepších športových, a zároveň bojových hier na PS4 a Xbox One UFC 3. Hra UFC 3 Ti ponúka aj zaujímavý kariérny mód, v ktorom musíš učiniť správne rozhodnutia, pretože tieto sa odrazia na vývoji Tvojej kariéry.

Na čo sa môžeš v najnovšej hre zo série UFC tešiť?

 1. turnajové módy
 2. 234 zápasníkov
 3. tvrdé súboje
 4. režim pre hru dvoch a viacerých hráčov (multiplayer)
 5. budovanie reklamnej kampane v spomínanom kariérnom móde

Neváhaj si vyskúšať TOP bojovú hru - UFC 3 - na PS4 a Xbox One, ktorá otestuje všetky Tvoje schopnosti v MMA zápasení naplno!

UFC 3

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: ÁNO

HRA PRE DETI: ÁNO (16+)

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: databáza

TOP 4 WWE 2K20 - najlepšia wrestlingová hra na PlayStation 4 a Xbox One

Priprav sa na bojový zážitok v očakávanej športovej hre WWE 2K20, ktorá dorazí na herný trh už 22. októbra 2019, a to na PS4, Xbox One a PC. Ak si fanúšikom wrestlingu, a zároveň vlastníš jednu zo spomínaných konzol alebo PC, tak táto nová hra v Tvojej zbierke rozhodne nesmie chýbať! Najnovšia hra z dielne Visual Concepts - WWE 2K20 - Ti prináša ako novinku 4 ženské šampiónky, s ktorými si tiež môžeš prejsť módom MyCareer.

Novinkou je tiež to, že predošlé hry z tejto série vyvíjali vývojári Yuke's, no tentokrát vzali najnovšiu hru zo série WWE 2K do rúk Visual Concepts. Tešiť sa v tejto TOP bojovej hre na PS4 a Xbox One môžeš aj na mužských wrestlerov, ktorí v ringu nebudú vôbec milosrdní!

PS.: Určite si vypočuj aj výborný soundtrack, na ktorom sa podieľali známi rapperi a iní speváci.

WWE 2K20

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: ÁNO

HRA PRE DETI: ÁNO (16+)

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: databáza

DÁTUM VYDANIA: 22. 10. 2019

TOP 3 Injustice 2 - najlepšia bojová hra založená na DC komiksoch

Ak si fanúšikom komiksových hrdinov, tak bojová hra Injustice 2 by Ťa určite mohla zaujať! V tejto TOP bojovej hre na Xbox One, PS4 či PC si zahráš za známych hrdinov, ktorých poznáš z DC komiksov, pričom Tvojou úlohou bude poraziť Tvojho oponenta v boji 1 na 1. Čo sa týka boja, tak v tejto hre z roku 2017 používaš:

 • základné útoky
 • špeciálne pohyby
 • kombináciu rôznych útokov

Cieľom celého boja je v tejto mega hre na Xbox One či PS4 poraziť Tvojho nepriateľa, pričom dobré je vedieť aj to, že každý komiksový hrdina má iný štýl boja, a teda iné pohyby. Zahrať si môžeš za známych hrdinov, ako napríklad:

 • Wonder Woman
 • Supergirl
 • Harley Quinn
 • Joker
 • Batman
 • Catwoman

Injustice 2

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: ÁNO

HRA PRE DETI: ÁNO (16+)

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: databáza

TOP 2 Tekken 7 - známa bojová séria pokračuje aj na PS4 a Xbox One

Každý poctivý hráč (hráčka) bude isto poznať legendárnu sériu bojových hier Tekken. Najnovšia hra v sérii, ktorou je Tekken 7, sa dostavila na konzoly PlayStation 4, Xbox One a PC, pričom príbehovo táto TOP bojová hra nadväzuje na svojho predchodcu Tekken 6. Jedna z najlepších bojových hier na PS4 a Xbox One je sústredená na boj 1 na 1, pričom hra ponúka 2 mechaniky boja:

 • Rage Art - tento mechanizmus umožňuje spôsobiť protivníkovi približne 30% poškodenia po tom, čo Tvoj život klesol na veľmi nízku hodnotu
 • Power Crush - druhý mechanizmus Ti umožňuje pokračovať v útokoch, aj keď na Teba útočí Tvoj protivník, no poškodeniu sa vďaka tomuto mechanizmu nevyhneš

Vyššie uvedené nové mechanizmy robia z tejto mega bojovej hry na PS4 a Xbox One atraktívnejšiu, a zároveň prijateľnejšiu hru aj pre tých, ktorí so sériou Tekken ešte nemajú skúsenosti.

Tešiť sa teda môžeš na parádnu porciu bojových umení, ktoré Ti TOP bojová hra Tekken 7 rozhodne prinesie!smiley

Tekken 7

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: ÁNO

HRA PRE DETI: ÁNO (16+)

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: databáza

TOP 1 Mortal Kombat 11 - najlepšia bojová hra súčasnosti na PS4 a Xbox One?

Máš chuť na poriadnu bojovú hru s krásnym grafickým spracovaním? Ak áno, tak TOP nová bojová hra na PS4 a Xbox One s názvom Mortal Kombat 11 je rozhodne pre Teba ako stvorená! Ak si ešte žiadnu z hernej série Mortal Kombat nehral, tak ide o bojovú hru s 2.5D grafikou. Mortal Kombat 11 predstavuje jednu z najlepších, a zároveň najnovších hier na konzoly PlayStation 4 a Xbox One, nakoľko vyšla iba tento rok (23. apríl 2019).

V tejto najnovšej hre z dielne NetherRealm Studios máš možnosť vyskúšať si nové útoky a aj tie, ktoré sú Ti už známe, avšak v bojovej hre Mortal Kombat 11 ich zažiješ v úplne novom prevedení.

Vedel(a) si, že v hre Mortal Kombat 11 na PS4 a Xbox One máš aj nové možnosti vylepšovania svojej postavy? Super, nie? A to všetko sa deje na pozadí príbehu, ktorý Ti ukáže obrovskú brutalitu a hektolitre krvi!

Samozrejmosťou je špičkové grafické spracovanie, ktoré rozhodne stojí za to!

Mortal Kombat 11

HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: ÁNO

HRA PRE DETI: NIE

VIAC INFO SA DOČÍTAŠ: blog/databáza

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?