TOP 5 - najlepšie vylepšené hry na Xbox One X

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 11.09.2019
5
TOP 5 - najlepšie vylepšené hry na Xbox One X

Si fanúšikom/fanúšičkou TOP konzol od spoločnosti Microsoft generácie Xbox One? Vlastníš alebo sa chystáš vlastniť najvýkonnejšiu konzolu na svete Xbox One X? Ak áno, tak nasledujúce riadky Ti budú určite nápomocné. Výkonná konzola Xbox One X prináša nespochybniteľný nadupaný výkon, ktorý vo svete konzol ešte nikdy nebol. Zmeniť to môže najnovšia pripravovaná generácia konzol Project Scarlett (Xbox Two) alebo PlayStation 5 od spoločnosti Sony

Ako by si mohol/mohla využiť maximálny výkon, resp. potenciál, výkonnej konzoly Xbox One X? Bolo by hriechom nevyužiť takýto obrovský výkon a vymoženosti z neho vyplývajúce, a preto Ti prinášame zoznam najlepších vylepšených alebo optimalizovaných hier na najvýkonnejšiu konzolu na svete Xbox One X. Vylepšené hry, v ktorých uvidíš najlepší potenciál konzoly Xbox One X sú označované nápisom ,,Xbox One X Enhanced". Tento nápis nájdeš na zadnej časti obalu Tvojej TOP hry na Xbox One. 

Najlepšie vylepšené hry na Xbox One X - 4K aj HDR

Konzola Xbox One X prináša široké spektrum vylepšení oproti štandardnej konzole Xbox One. Medzi najvýznamnejšie vylepšenia patria:

 • podpora 4K rozlíšenia (true 4K - natívne 4K) vo vylepšených hrách s 60 fps (60 obrázkov za sekundu)
 • zlepšené textúry

Samozrejmosťou je i podpora tzv. HDR, teda vysokého dynamického rozsahu (táto technológia znamená zlepšovanie farebnej škály obrazu, v praxi to znamená, že čierne farby sú ešte tmavšie, odtziene farieb sú silnejšie a celkový kontrast medzi farbami je badateľnejší), či podpora Dolby Atmos (priestorová zvuková technológia). Pojem ,,Xbox One X Enhanced" teda označuje skupinu hier, ktoré sa snažia maximálne ako je to možné využiť výkonný hardware, ktorý sa v konzole Xbox One X nachádza. Čo znamená pojem vylepšenie alebo optimalizácia pre Xbox One X - to sa môže mierne líšiť od jednej hry k druhej. V drvivej väčšine prípadov sa jedná o najlepšie hry na Xbox One s podporou 4K rozlíšenia a HDR technológie, prípadne ich kombináciou. 

Xbox One X Enhanced hry, 4K rozlíšenie, technológia HDR

Okrem toho sa môžeš tešiť na:

 • výkonnostné vylepšenia
 • grafické vylepšenia (lepšie zobrazovanie osvetlenia či tmavých miest)
 • vylepšené textúry
 • zlepšené detaily, ktoré vidíš v diaľke

Pokiaľ Ťa zaujíma počet hier, ktoré sú vylepšené na konzolu Xbox One X, tak ich je približne viac ako 100. Ich počet neustále narastá, a preto nie je možné vedieť o všetkých naraz.

V nasledujúcich riadkoch Ti ukážeme len tie TOP najlepšie hry, ktoré budú vyzerať na Tvojej konzole Xbox One X jednoducho úchvatne (na to, aby si reálne zažil(a) 4K, si však musíš zaobstarať televízor, ktorý takéto rozlíšenie podporuje). Mnohé z nich patria medzi najnovšie hry, iné zasa medzi časom overené stálice. Aj Ty by si si chcel(a) nejakú mega hru vylepšenú na Xbox One X zahrať? Ak áno, tak vedz, že nikdy nebola lepšia príležitosť. 

TOP 1 - Forza Horizon 4 - mega hra plná áut

Keď sa v hernom priemysle povedia preteky, jednou z prvých myšlienok každého prítomného je jedna z najlepších závodných hier všetkých čias - Forza Horizon 4. Ide o mega hru, ktorá je výstavným symbolom obrovského výkonu konzoly Xbox One X. 4K rozlíšenie, HDR technológia, krásne detaily, úchvatné farby štyroch ročných období, rýchle autá či otvorený svet Veľkej Británie. To všetko Ťa čaká v jednej z najnovších závodných hier Forza Horizon 4 z dielne Turn 10 Studios

Túto hru si môžeš užiť nielen na výkonnej konzole Xbox One X, ale aj na klasickej verzii Xbox One, avšak vizuálny zážitok nebude maximálny. Táto hra je určená aj pre dvoch a viacerých hráčov a môže byť výbornou zábavou aj pre deti. 

E-SHOP: Exkluzívnu hru Forza Horizon 4 si môžeš zakúpiť v našom e-shope v CZ verzii. Uži si plnohodnotný pretekársky zážitok už zajtra!

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: áno

VIAC INFO: databáza / článok

Forza Horizon 4 - najlepšia závodná hra na Xbox One

TOP 2 - Assassin's Creed: Odyssey - najnovšia hra zo série AC

Assassin's Creed: Odyssey je nová hra od špičkových vývojárov z dielne Ubisoft. Ide o jednu z najlepších akčných RPG hier na konzolu Xbox One a PS4, ktorá sa môže pochváliť aj obrovským otvoreným svetom. Grafický potenciál tejto hry môžeš využiť naplno na konzole Xbox One X s úchvatným 4K rozlíšením a podporou HDR. Otvoreným svetom Ťa prevedú dvaja hrdinovia, a to buď Alexios alebo Kassandra. Tešiť sa v tejto TOP RPG hre môžeš aj na veľké množstvo úloh, či už v hlavnej dejovej línii alebo vo vedľajšej. Okrem toho by sme vyzdvihli aj systém rozhodnutí, ktorý Ti dáva možnosť výberu odpovede v dialógoch. 

RPG hra Assassin's Creed: Odyssey je jednou z najkrajších graficky spracovaných hier na Xbox One a PS4

E-SHOP: Najnovšiu hru z populárnej série Assassin's Creed nájdeš aj v našom obchode v CZ verzii, kde čaká len a len na Teba!

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: nie
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Assassin's Creed: Odyssey (PS4 a Xbox One)

TOP 3 - Red Dead Redemption 2 - TOP hra od tvorcov GTA

Red Dead Redemption 2 je najlepšia westernová hra od spoločnosti Rockstar Games, ktorá je zodpovedná za jednu z najslávnejších a najpredávanejších herných sérií Grand Theft Auto (GTA). Ak máš chuť stať sa súčasťou nehostinného sveta divokého západu, kde je na dennom poriadku streľba, potýčky či cestovanie na koni, tak je táto TOP hra jednoznačne skvelou voľbou. V prípade, že vlastníš výkonnú herný konzolu Xbox One X, bolo by hriechom nezakúpiť si i túto mega hru, v ktorej zažiješ úplne iný herný zážitok v 4K rozlíšení a s HDR technológiou

Zahraj si za postavu Arthura Morgana vo veľkom otvorenom svete, ktorý sa môže popýšiť jedným z najlepších grafických spracovaní vôbec. 

E-SHOP: Divoký západ v plnej kráse si môžeš zaobstarať aj v našom e-shope, pričom Ti ho servírujeme na Xbox One alebo na PS4.

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: áno
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Red Dead Redemption 2 (PS4 a Xbox One)

TOP 4 - Witcher 3: Wild Hunt - jedna z najlepších RPG hier

Zaklínač 3: Divoký hon patrí do kjategórie fenomenálnych hier, ktoré sa postupne stávajú legendami. Túto najnovšiu RPG hru z dielne CD Projekt Red si môžeš zahrať aj na konzole Xbox One. Ak si náročnejším hráčom a vlastníš výkonnejšiu verziu Xbox One X, tak sa môžeš s touto mega hrou tešiť na grandiózny zážitok. Môžeš si užiť otvorený svet a putovanie Geralta z Rivie alias zaklínača v 4K rozlíšení. Pre zlepšenie farebných tónov slúži podpora HDR. Okrem toho sa môžeš tešiť na zlepšené filtrovanie textúr či zlepšené kontrasty a kvalitnejšie textúry v dôsledku vyššieho rozlíšenia. 

E-SHOP: Príbeh Geralta z Rivie na Teba čaká aj v našom e-shope v CZ jazyku - Zaklínač 3: Divoký hon - edícia hra roka (Game of the Year Edition - zahŕňa všetky aktualizácie a DLC obsah).

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: nie
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Zaklínač 3: Divoký Hon (The Witcher 3: Wild Hunt)

TOP 5 - Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider je najnovšou TOP hrou zo série, v ktorej vystupuje známa postava Lara Croft. Ak máš rád dobrodružné hry a zároveň najlepšie príbehové hry, tak hra Shadow of the Tomb Raider, ktorú si môžeš zahrať na konzole Xbox One a PS4 Ťa určite nesklame. Táto hra Ti prináša úžasné dobrodružstvo, v ktorom naša hlavná hrdinka Lara Croft spustí obrovskú mayskú apokalypsu. Okrem toho sa bude musieť vysporiadať aj s organizáciou Trinity, ktorá má svoje vlastné egoistické plány. 

Jedna z najzábavnejších hier na Xbox One, v ktorej nebude chýbať ani kus akcie, Ťa čaká aj na výkonnej konzole Xbox One X, kde si ju užiješ v najlepšej grafike. Grafické vylepšenia v tejto TOP hre na Xbox One X pocítiš nielen 4K rozlíšením, ale aj zlepšenými farebnými odtieňami a kontrastom medzi jednotlivými farbami. Vhupni do tejto mega hry už dnes. 

E-SHOP: Žiaľ, túto hru v našom e-shope nenájdeš.

 • podpora 4K: áno
 • podpora HDR: áno
 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: nie
 • hra pre deti: nie

VIAC INFO: databáza / článok

Shadow of the Tomb Raider

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?