TOP 6 prichádzajúcich hier s otvoreným svetom na PS4 a Xbox One

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 21.08.2019
5
TOP 6 prichádzajúcich hier s otvoreným svetom na PS4 a Xbox One

Ak si si zamiloval prvok, ktorý sa stal súčasťou mnohých úspešných hier - open-world alebo otvorený svet - tak Ťa určite zaujme nasledovný zoznam najlepších očakávaných hier na konzolu PlayStation 4 a Xbox One, ktoré budú týmto prvkom charakteristické.

Čo je otvorený svet, respektíve ktoré prvky ho najlepšie vystihujú?

 1. voľný pohyb postavy
 2. šíry svet
 3. absencia načítavacích obrazoviek (loading screens)
 4. možnosť plnenia levelov alebo misií v ľubovoľnom poradí
 5. stratégia na naplnenie cieľov je ponechaná na vôli hráča
 6. v niektorých prípadoch rozhodovania v dialógoch, ktoré majú v konečnom dôsledku vplyv na spád deja
 7. možnosť plnenia vedľajších úloh, ktoré majú v mnohých prípadoch dôležitú úlohu v rámci dopĺňania hlavnej dejovej línie
 8. interakcia s nehrateľnými postavami (NPCs)

6) Dying Light 2

Pokračovanie úspešnej survival hry Dying Light prichádza s novinkou, ktorou sú možnosti rozhodnutia v dialógoch, ktoré následne ovplyvnia i dej a priebeh hry. Tešiť sa môžeš opäť na skvelú porciu zábavy v podobe zombíkov či neľútostný boj o prežitie. Tvoje rozhodnutia sa premietnu aj do okolitého sveta, keďže Tvoje okolia pozná Tvoje rozhodnutie a podľa toho sa bude následne aj správať.

V postapokalyptickom svete, v ktorom vojna proti zombíkom stále nekončí, sú ľudia rozdelení do frakcií, ktorých správanie sa častokrát nedá predvídať, a preto sa musíš mať na pozore. Nikdy nevieš, kto je Tvojím nepriateľom a komu naopak môžeš veriť.

V jednej z najlepších akčných hier na konzolu PS4 a Xbox One z dielne vývojárov Techland si vyskúšaš aj obľúbený parkour, ktorý bol badateľný aj v pôvodnej TOP survival hre Dying Light.

Okrem iného sa môžeš tešiť aj na multiplayer režim, v ktorom sa budeš môcť vyblázniť s Tvojimi kamošmi. Vývojári sa v prevedení najnovšej hry Dying Light 2 vôbec nemaznajú, keďže výrazným prvkom hry bude brutálne a drastické spracovanie boja.

Platformy: PS4, Xbox One a PC

Novú pripravovanú survival hru Dying Light 2 si budeš môcť zakúpiť aj v našom e-shope na PS4 a Xbox One.

Rád(a) by si vedel(a) viac? Určite neváhaj navštíviť náš blog alebo databázu hier.

Hra pre deti: NIE

Hra pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer): ÁNO

Dátum vydania: jar 2020

Dying Light 2 - nová survival hra na PS4 a Xbox One

5) Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

Si fanúšikom série taktických strieľačiek Tom Clancy's Ghost Recon? Ak áno, tak tento si určite prídeš na svoje, keďže sa dočkáme jedenásteho titulu tejto série! Vývojári z dielne Ubisoft prichádzajú s novou TOP hrou na PS4, Xbox One a PC, ktorá má chytiť za srdce každého milovníka strieľačiek.

Priprav sa na otvorený svet ostrova Auroa, ktorý dýcha modernými technológiami. Ty si bol vyslaný(á) vládou Spojených štátov amerických, aby si preveril(a) všetky záležitosti, ktoré sa na ostrove odohrávajú. Do cesty sa Ti však pritrafí skupinka, s ktorou to nie vždy budeš mať ľahké. Táto skupina je známa pod názvom The Wolves (Vlci) a vedie ju Tvoj bývalý kolega Cole Walker.

Ostrov Auroa ponúka rôznorodý šíry svet, v ktorom nechýbajú krásy rôzmanitej prírody. Nájdeš tu totižto močiare, fjordy či dažďové pralesy.

Novými prvkami v jednej z najlepších hier roku 2019 sú tiež:

 • systém zranení - každé zranenie sa odrazí na Tvojej rýchlosti pohybov a celkovej kondícii
 • tábor - na tomto mieste (The Bivouac) si budeš môcť meniť povolanie alebo vylepšiť si svoj gear
 • možnosť výberu v dialógoch
 • využitie kamufláže
 • špecializácie s unikátnymi schopnosťami

Prvkov je, samozrejme, oveľa viac, ale o tom sa môžeš dočítať v našom článku, prípadne v databáze hier.

Platformy: PS4, Xbox One a PC

Najnovšiu prichádzajúcu hru zo série Ghost Recon - Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - si môžeš zakúpiť aj u nás v e-shope v CZ verzii (jazyku) na PS4 a Xbox One po jej vydaní.

Hra pre deti: NIE

Hra pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer): ÁNO

Dátum vydania: 4. október 2019

Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint (PS4 a Xbox One)

4) Watch Dogs: Legion

Vývojári z dielne Ubisoft Ti v najnovšom titule zo série Watch Dogs - Watch Dogs: Legion - prinášajú otvorený svet fiktívneho londýnskeho prostredia. V tejto novej akčnej adventúrnej hre z európskeho prostredia prichádza zaujímavý príbeh, keďže Londýn ovládol autoritatívny režim, proti ktorému budeš bojovať. Ľudia, ktorí sú na čele tohto mesta, nemajú veľmi pekné plány, a práve preto sa skupina hackerov pod menom DedSec rozhodne podniknúť nevyhnutné kroky, aby nielen mesto, ale aj krajinu uchránila pred týmto tyranským režimom.

Hackeri si však nevystačia sami, a preto potrebujú aj zopár vyvolencov z bežného londýnskeho ľudu, ktorí sú ochotní im pomôcť a zúčastniť sa na ich pláne. Títo ľudia však nebudú len takí náhodní a bežní obyvatelia Londýna, keďže:

 • každý protagonista má k dispozícii unikátne schopnosti a zručnosti
 • všetci hrdinovia majú za sebou výnimočné príbehové pozadie

Aké prvky ešte vystihujú jednu z pripravovaných mega hier Watch Dogs: Legion?

 • stratégia
 • plánovanie
 • flexibilita - prispôsobovanie sa vzniknutým situáciám
 • objavovanie fiktívneho otvoreného sveta Londýna
 • hra za viaceré postavy

Platformy: PS4, Xbox One, PC a Google Stadia

Najnovšiu hru z dielne Ubisoft, ktorú už teraz môžeme zaradiť medzi najlepšie očakávané hry roku 2020 na PS4 či Xbox One, si budeš môcť zakúpiť aj u nás v GameRoom e-shope na konzolu Xbox One a PlayStation 4.

Rád(a) by si vedel(a) viac? Určite neváhaj navštíviť náš blog alebo databázu hier.

Hra pre deti: NIE

Hra pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer): ÁNO

Dátum vydania: 6. marec 2020

Watch Dogs: Legion

3) Death Stranding

Najnovšia exkluzivita na konzolu PlayStation 4 prichádza v zahalení hmly plnej tajomstiev. TOP akčná hra Death Stranding vychádza z dielne vývojárov Kojima Productions a vývojári tvrdia, že prinášajú nový druh akčného žánru, ktorý na hernom trhu ešte nebol.

Hra má zobrazovať prepojenie sveta života so svetom smrti, čo je rozhodne veľmi zaujímavým prvkom. Nakoľko o tejto hre nie je veľa známe a všetky informácie, ktoré sú dostupné, sú zaobalené do tajomstiev, hráči očakávajú od najnovšej hry od spoločnosti Kojima Productions veľké veci.

Otvoreným svetom sa budeš môcť pretĺkať buď sám alebo s viacerými hráčmi, keďže hra ponúka aj multiplayer.

Jedna z najočakávanejších najlepších hier roku 2019 sa bude vyznačovať aj nasledovnými prvkami:

 • stealth prvky
 • interakcia s prostredím
 • zbieranie artefaktov po smrti
 • možnosť opustiť telo Tvojej postavy

V tejto novej hre si zahráš za postavu, ktorá sa volá Sam, a budeš ju ovládať z pohľadu tretej osoby. Zbrane v tejto hre taktiež nechýbajú, keďže je známe, že dejovou líniou sa bude tiahnuť aj konflikt s vojenskou organizáciou, ktorá má k dispozícii špeciálne sily, útočí na mestá a vraždí ľudí.

Platformy: PS4

Akčnú hru Death Stranding si budeš môcť zakúpiť aj v našom e-shope v CZ jazyku na PS4.

Rád(a) by si vedel(a) viac? Určite neváhaj navštíviť náš blog alebo databázu hier.

Hra pre deti: NIE

Hra pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer): ÁNO

Dátum vydania: 8. november 2019 (mimochodom, v rovnaký deň, teda 8. novembra, vychádza i ďalšia nová očakávaná závodná hra Need for Speed: Heat - klik do e-shopu, blogu a databázy hier)

Death Stranding - TOP nová hra na PS4

2) Ghost of Tsushima

Potrpíš si na najlepšie bojové hry? Ak áno, tak si pre Teba vývojári z dielne Sucker Punch Productions pripravujú TOP akčnú bojovú hru, ktorá je exkluzívna na konzolu PS4, z japonského prostredia. Staň sa samurajom 13. storočia na japonskom ostrove Tsushima, ktorý bol napadnutý krvilačnými Mongolmi. Si jedinou záchranou ,,umierajúceho" kraja!

Najnovšia bojová hra od spoločnosti Sucker Punch Productions kladie veľký dôraz na mechaniku boja - realistickosť pohybov samuraja je naozaj vierohodná! Veľkou doménou tejto hry bude aj úchvatná grafika, na ktorej si vývojári dávajú naozaj záležať!

Čo sa týka samotnej hry, tak prechádzka japonským ostrovom nebude prechádzkou ružovou záhradou, keďže hra bude nielen brutálna, ale tiež bude zobrazovať temné stránky ľudských bytostí.

Realizmus novej hry na konzolu PlayStation 4 - Ghost of Tsushima - je podčiarknutá i tým, že jedným sekom jednoducho súpera nezabiješ. Boje preto nebudú jednoduché a budú vyžadovať preto Tvoju maximálnu sústredenosť a rýchle reakcie!

Z hľadiska dejovej línie sa bude jednať o reálne historické udalosti, pričom budú doplnené a obohatené aj o fiktívne udalosti, ktoré okorenia celú hru. Spoločnosť Sucker Punch Productions chce zo svojej hry s otvoreným svetom vydolovať maximálny herný zážitok a zábavu pre milovníka najlepších hier.

Platformy: PS4

Akčnú hru Ghost of Tshushima, ktorú môžeme zaradiť aj medzi bojové hry, si budeš môcť zakúpiť aj v našom e-shope na PS4.

Rád(a) by si vedel(a) viac? Určite neváhaj navštíviť náš blog alebo databázu hier.

Hra pre deti: NIE

Hra pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer): NIE (iba single-player)

Dátum vydania: #soon, #unknown, #coming (pravdepodobne rok 2020)

Ghost of Tsushima - nová bojová hra na PS4

1) Cyberpunk 2077

Hľadáš mega hry, ktoré by si si pridal so svojho playlistu? Ak si si myslel, že CD Projekt Red s TOP hrou Witcher 3: Wild Hunt zakončí svoju tvorbu, tak si bol(a) na omyle, pretože CD Projekt Red už budúci rok (2020) predstaví hernému trhu svoju najnovšiu hru pod názvom Cyberpunk 2077. Takisto ako pri Zaklínačovi, tak aj pri hre Cyberpunk 2077 si budeš môcť zahrať za postavu, s ktorou sa budeš pohybovať po otvorenom svete, a teda bude sa jednať o RPG hru.

Očakávaná hra Cyberpunk 2077 však bude z iného súdka ako hra Zaklínač 3: Divoký Hon, keďže sa bude jednať o svet budúcnosti, ktorý ovládli technológie.

Na čo sa bude môcť hráč/hráčka tešiť v jednej z najlepších hier roku 2020?

 • zbrane na diaľku či na blízko
 • možnosť spomaliť čas
 • nadľudské schopnosti
 • možnosť výberu odpovedí v dialógoch
 • hra z pohľadu prvej osoby
 • veľkomesto Night City, ktoré je preplnené gangami a rôznymi spoločnosťami
 • premávanie po meste v rôznych vozidlách
 • vylepšovanie Tvojej postavy
 • možnosť poznať, čo sa deje v hlave inej postavy
 • rôzne špecializácie

Platformy: PS4, Xbox One a PC

TOP novú akčnú RPG hru Cyberpunk 2077 si budeš môcť zakúpiť aj v našom e-shope na PS4 a Xbox One. V e-shope máme pre Teba pripravenú aj hru s viac ako 800 oceneniami Zaklínač 3: Divoký Hon v CZ jazyku v Edícii hra roku na Xbox One a PlayStation 4, ktorá Ti ponúka okrem základnej hry aj expanzie a DLC herný obsah. Viac informácií nájdeš aj v blogu, prípadne v GameRoom databáze hier.

Rád(a) by si vedel(a) viac o hre Cyberpunk 2077? Určite neváhaj navštíviť náš blog alebo databázu hier.

Hra pre deti: NIE

Hra pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer): NIE (iba single-player)

Dátum vydania: 16. apríl 2020

Cyberpunk 2077 - nová RPG hra na PS4 a Xbox One od tvorcov Zaklínača

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?