TOP 8 - najlepšie vianočné hry na PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch a PC

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 20.10.2019
5
TOP 8 - najlepšie vianočné hry na PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch a PC

Najkrajšie sviatky roku už pomaly klopú na dvere a všetci sa už tešia na skvelú atmosféru plnú pohody, rozbaľovanie vianočných darčekov a stôl plný tých najchutnejších dobrôt. Na vianočnú atmosféru sa teší každý, keď si odmyslíme stres z nákupu darčekov, prípravy jedál, chystania výzdoby a všetkého, čo na tieto krásne sviatky treba zabezpečiť. 

Ako sa najlepšie naladiť na vianočnú vlnu? Môžeš si pustiť len tie najkrajšie vianočné filmy, počúvať len tie najlepšie vianočné pesničky, pozvať kamarátov na punč alebo stavať snehuliaka (samozrejme, ak je z čoho). Spôsobov ako si privodiť vianočnú atmosféru, je naozaj mnoho a jedným z nich sú aj najlepšie vianočné hry na PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch a PC.

Poď sa s nami spoločne pozrieť na zoznam TOP hier, s ktorými sa na najkrajšie sviatky v roku pripravíš najlepšie, ako sa len dá. Odporúčame Ti zahrať si minimálne jednu z nich a dopriať si ultimátny vianočný herný zážitok.

8. Dead Rising 4 - príbeh plný zombíkov vo vianočnom období

Mega hra na PS4, Xbox One a PC Dead Rising 4 predstavuje akčnú adventúru z roku 2016, ktorej príbeh sa odohráva v období Vianoc. Avšak v hre Dead Rising 4 zistíš, že aj počas Vianoc sa môžeš stretnúť so zombíkmi a zažiť poriadnu dávku akcie.

Ak si mal(a) možnosť vyskúšať si niektoú z predošlých hier tejto série, určite Ťa poteší návrat postavy menom Frank West. Tento chlap sa vydáva preveriť istý vojenský objekt, v ktorom údajne nastalo prvé prepuknutie zombíkov. Neskôr vysvitne, že objekt bol využívaný na výskum zombíkov. Hrdina Frank však musí utiecť, keďže bol neprávom vládou obvinený z nelegálnej aktivity. Celý príbeh sa odohráva na pozadí zimného času a vianočných sviatkov.

Po Vianociach osloví Franka Brad Park, ktorý ho žiada o pomoc pri vyšetrovaní nového zombie vypuknutia, ktoré sa udialo práve na Black Friday. To, ako to celé dopadne, sa dozvieš len v mega hre na PS4 a Xbox One Dead Rising 4.

 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: ÁNO
 • hra pre deti: NIE

Dead Rising 4 - TOP vianočná hra

7. Super Mario Odyssey: The Snow Kingdom - TOP platformovka v zimnom prevedení

Poznáš jednu z najpopulárnejších herných sérií - Super Mario? Ak áno, tak Ťa určite poteší aj jedna z najnovších Super Mario hier na konzolu Nintendo Switch Super Mario Odyssey.

Keďže sme však pri vianočnej a zimnej tematike, tak by sme Ti radi predstavili jednu špecifickú zónu, ktorá sa nachádza priamo v zmienenej TOP plošinovej hre Super Mario Odyssey. Ide o oblasť The Snow Kingdom, ktorá je typická svojou rozľahlosťou a tým, že pripomína snehovú vločku. Najbadateľnejšie mesto v tejto oblasti sa nazýva Shiveria a slúži ako hlavná hrateľná oblasť. 

Tešiť sa môžeš na kopu snehu, mnoho nepriateľov, rôzne prekážky a aj zimnú čiapku samotného Super Maria. Ak máš rád/rada plošinové hry a vlastníš konzolu Nintendo Switch, určite Ti túto hru odporúčame. Navoď si atmosféru Vianoc a zimy už dnes!

 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: ÁNO
 • hra pre deti: ÁNO

Super Mario Odyssey The Snow Kingdom - TOP vianočná hra na konzolu Nintendo Switch

6. Saints Row IV: How the Saints Saved Christmas DLC - záchrana Vianoc na PS4, Xbox One a PC

Poznáš TOP akčno-sobrodružnú hru Saints Row IV na PS4, Xbox One, PC, Xbox 360 a PS3? Ak áno, tak možno vieš, že táto hra s otvoreným svetom prináša aj DLC obsah so zimnou a vianočnou tematikou pod názvom How the Saints Saved Christmas. Ide o balíček misií k mega hre Saints Row IV a konkrétne sa môžeš tešiť na 3 misie.

Príbeh tohto DLC obsahu sa zameriava na postavu menom Laya a na Santa Clausa. Santa Claus je uviaznutý v The Simulation, ale hlavný šéf 3rd Street Saints nedokáže nabrať dostatok ducha Vianoc, aby ho zachránil. Dokážu The Saints pomôcť svojmu bosovi odhaliť ozajstný zmysel Vianoc?

O čom je akčno-dobrodružná hra Saints Row IV? Príbeh sa točí okolo gangu menom 3rd Street Saints a hlavnej hrateľnej postavy, ktorá je zároveň jeho lídrom. Tento gang sa stal veľmi silným a populárnym, pričom sa musí porátať s inváziou mimozemšťanov po tom, čo sa líder stáva prezidentom Spojených štátov amerických. Hráč môže voľne objavovať zaujímavé prostredie, pričom na neho čakajú nielen hlavné, ale aj vedľajšie misie. 

Zaujímavosťou tejto TOP hry na PS4, Xbox One či PC je aj to, že v sebe zahŕňa rôzne sci-fi prvky nielen z videohier, ale aj z filmov. 

Saints Row IV - How the Saints Save Christmas - TOP vianočná hra na PS4, Xbox One a PC

5. Steep - najlepšia zimná športová hra na PS4, Xbox One a PC

Elitné zimné dobrodružstvo, ktoré Ti určite dopomôže k príjemnej decembrovej a vianočnej atmosfére, sa volá jednoducho Steep. Steep je najlepšia hra extrémnych športov na konzoly PS4, Xbox One a PC. Hra je zasadená do alpského prostredia, kde sa môžu hráči zúčastniť niekoľkých zimných a extrémnych športových disciplín, ako napríklad:

 • lyžovanie
 • snowboarding
 • paragliding
 • wingsuiting

Okrem toho je k dispozícii i stiahnuteľný obsah a herné expanzie, ktoré umožňujú hráčom v TOP zimnej športovej hre Steep napríklad aj možnosť užiť si zimnú olympiádu 2018 či podujatie The X Games (podujatie extrémnych športov). V športovej hre Steep na PS4, Xbox One a PC sa hráč môže tešiť aj na online multiplayer, ktorý je zameraný na rôzne zimné súťaže v športoch. 

Možno neuveríš, ale snáď najlepšia zimná športová hra prínáša aj otvorený svet v Alpách, ktorý môže byť dokonca hráčom voľne objavovaný. Hráč si postupne dokonca môže užiť japonské či kórejské pohoria, prípadne vrchy na Alijaške.

Veríme, že zimné mrazivé športové dobrodružstvo Ťa v jednej z najnovších zimných športových hier Steep perfektne naladí na tohtoročné Vianoce.

 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: ÁNO
 • hra pre deti: ÁNO

Steep - najlepšia zimná športová hra na PS4, Xbox One a PC

4. The Sims 4: Seasons DLC - najlepší simulátor so Santa Clausom a Vianocami

Najlepší simulátor The Sims 4 na PS4, PC a Xbox One snáď nemusíme predstavovať. Kto by nepoznal simuláciu reálneho života v jednej z najlepších a najpopulárnejších videohier na svete? Vytvor si svojho simíka, uprav ho na Tvoj obraz alebo podľa svojich predstáv, založ si rodinu, choď do práce, oslavuj, cvič, griluj alebo chytaj ryby.

Fantázii sa medze nekladú, a preto je na Tebe, čo v teto TOP hre chceš dosiahnuť. Táto hra má pevnú základňu fanúšikov, ktorí si vyslúžili aj obrovské množstvo dodatočného DLC obsahu. Najnovšia hra zo série The Sims - The Sims 4 - prichádza aj s jedným veľmi unikátnym DLC obsahom s názvo The Sims 4: Seasons. Toto herné rozšírenie prináša rôznorodé počasie a štyri ročné obdobia a k tomu sa pridávajú najznámejšie sviatky v roku, a teda aj Vianoce. 

Na čo sa môžeš v najlepšom simulátore a jeho dodatku The Sims 4: Seasons na PS4, Xbox One a PC tešiť? 

 • dynamicky sa meniace počasie
 • štyri ročné obdobia
 • radosť zo sezónnych aktivít - stavanie snehuliaka, robenie anjelov v snehu, radovánky v spŕške dažďa, korčuľovanie sa na zamrznutých plochách
 • oslava najkrajších sviatkov 

V TOP hre The Sims 4 si môžeš užiť s dodatkom Seasons aj atmosféru Vianoc a zimného počasia. Priprav sa na balenie darčekov, prípravu vianočnej dekorácie či samotného Santa Clausa. 

Aj Ty sa už veľmi tešíš na Vianoce a všetky radostné chvíľky spojené s týmto krásnym obdobím? Ak áno, určite si zapni najnovšiu TOP simulačnú hru The Sims 4 so svojím DLC obsahom Seasons.

 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: NIE
 • hra pre deti: ÁNO

The Sims 4 Seasons (ročné obdobia) - TOP vianočná hra na PS4, Xbox One a PC

3. Vianoce s TOP hrou GTA V na PS4, Xbox One a PC

Kto by nepoznal jednu z najúspešnejších a najlepších hier všetkých čias GTA V? Ak máš rád/rada túto akčno-dobrodružnú hru, tak Ťa možno poteší fakt, že v hre si môžeš vyskúšať aj jazdu na saniach so sobmi v móde Santa Claus. Tento mód Ti ukáže aj krásnu tvár obrovského sveta Grand Theft Auto V, a to vianočné obdobie s príjemnou atmosférou. 

Tešiť sa môžeš aj na zasnežené cesty a chladnú atmosféru veľkomesta. Ak dáš tomuto módu šancu, uvidíš, že Tvoja radosť z príchodu Vianoc bude ešte väčšia. TOP hra GTA V so svojím módom Santa Claus čaká na Teba na PS4, Xbox One a PC.

 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: ÁNO
 • hra pre deti: NIE

GTA V Santa Claus Christmas Mod - TOP vianočná hra na PS4, Xbox One a PC

2. Hitman 2: Holiday Hoarders DLC

Hitman 2 predstavuje snáď najlepšiu stealth hru na PS4, Xbox One a PC, ktorú si môžeš zahrať. Ide už o siedmy titul z mega úspešnej hernej série Hitman a pokračovanie stealth hry z roku 2016 Hitman. V hre plníš rôzne misie a úlohy, ktorých cieľom je zneškodniť cieľ čo najčistejšie a nepozorovane. Okrem toho Ti k zneškodneniu cieľa pomáhajú rôzne objekty či nehrateľné postavy (NPCs).

TOP stealth hra Hitman 2 prichádza však i s vianočnou tematikou, ktorá má potešiť jednoducho každého. Koho by nepotešili Vianoce, Santa Claus a vianočný stromček v najlepšej stealth hre na PS4, Xbox One a PC?  Holiday Hoarders je DLC obsah, resp. balíček, ktorý bol limitovanou ponukou pre hráčov hry Hitman 2. Toto DLC prináša krásne vianočné prvky, dekorácie, snežné delá či darčeky, ktoré môžu byť rozbalené. 

Tento pack si hráči mohli zahrať na prelome roku 2018 a 2019. Nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás vývojári z dielne IO Interactive v mega hre Hitman 2 na PS4, Xbox One a PC pripravia na prelome rokov 2019 a 2020. 

Mimochodom, v októbri vývojári prinášajú novú halloweensku misiu. Neváhaj zahájiť Halloween s hrou Hitman 2 a pokračuj s vianočnými misiami, ktoré dorazia pravdepodobne v decembri.

 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: ÁNO
 • hra pre deti: NIE

Hitman 2 Holiday Hoarders - TOP vianočná hra na PS4, Xbox One a PC

1. Batman: Arkham Origins

Si fanúšikom/fanúšičkou populárneho komiksového sveta DC Universe? Ak áno, tak Ťa určite poteší jedna z najlepších hier s tematikou hrdinov z DC Batman: Arkham Origins. Táto hra bola vyvinutá na konzoly PlayStation 3, Xbox 360 a dokonca aj na PC. 

Batmana ako najznámejšieho a najpopulárnejšieho hrdinu zo sveta DC snáď nemusíme predstavovať. Chladnú zimnú atmosféru a obdobie Vianoc Ti môže priniesť aj TOP akčno dobrodružná hra Batman: Arkham Origins. Tešiť sa môžeš na masívny otvorený svet, ktorý prináša aj prvky stealth hier. Premávať sa budeš po meste Gotham City.

Príbeh sa začína na Štedrý deň, kedy Batman zasahuje pri úteku z väznice Black Gate, ktorý bol vedený záporákom Black Mask. Black Mask popraví policajného komisára Loeba a následne unikne v priebehu konfrontácie Batmana a nájomného vraha Black Maska menom Killer Croc. 

Chcel(a) by si si užiť parádnu zimnú vianočnú atmosféru jednej z najlepších Batman hier na PS3, Xbox 360 a PC? Ak áno, tak si ju určite zapni. 

 • hra pre dvoch a viacerých hráčov: ÁNO
 • hra pre deti: ÁNO

Batman: Arkham Origins - najlepšia vianočná hra na PS3 a Xbox 360

Aké sú najlepšie vianočné hry na konzoly a PC?

Najlepšia vianočná hra je taká, pri ktorej budeš mať pocit, že cítiš atmosféru chladných zimných dní a Vianoc. Vyššie zmienené hry sú to najlepšie, čo na trhu momentálne môžeš nájsť. Zahráš si ich primárne na konzolách PlayStation 4 a Xbox One, no ak si hráčom PC, Nintendo Switch, PS3 či Xbox 360, na svoje si určite taktiež prídeš. 

Ak si si však myslel(a), že týmto sme skončili, tak by sme Ťa radi vyviedli z omylu. Máme pre Teba pripravenú ešte jednu bonusovú TOP vianočnú hru dokonca s tematikou Santa Clausa alebo Mikuláša s názvom Santa Claus in Trouble. Hra bola vyvinutá 2. decembra roku 2002 na PC.

V tejto hre sa stávaš Mikulášom, ktorého úlohou je prekonávať prekážky a zbierať vianočné darčeky. Dotvárať vianočnú atmosféru bude aj príjemná typická vianočná hudba, ktorú určite poznáš. Premávaj sa po kamenných zasnežených plošinkách v typickom obleku Santa Clausa a s jeho vrecom. 

Túto hru si môžeš stiahnuť stále úplne zdarma na PC (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10). Určite si túto perfektnú oddychovú vianočnú hru vyskúšaj a nalaď sa na krásne vianočné sviatky už vopred!

Prajeme Ti krásne strávené chvíľky v kruhu Tvojich najbližších počas najkrajších sviatkov v roku, Vianoc!

Santa Claus in Trouble - TOP vianočná hra na PC

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?