TOP 8 - Najlepšie vojnové strieľačky na konzoly a PC

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 29.11.2019
1
TOP 8 - Najlepšie vojnové strieľačky na konzoly a PC

Považuješ za najlepšie strieľačky iba tie, ktoré majú vojnovú tematiku a dych berúcu kampaň pre jedného hráča? Myslíme, že Ťa poteší nasledovný zoznam, ktorý Ti ukáže najlepšie vojnové strieľačky na konzoly a PC, ktoré čakajú iba na Teba. Mnohé z nich sú staršie kalibre, ktoré sa však navždy zapísali do herného sveta ako jedny z najlepších strieľačiek, a to nielen z hľadiska hrateľnosti, ale i príbehu či zábavných prvkov. 

Poďme spolu odštartovať spŕšku informácií, ktoré Ťa, dúfame, presvedčia o tom, že vyskúšať si jednu z týchto strieľačiek bude stáť za to. 

8. Rising Storm 2: Vietnam - najlepšia vojnová strieľačka so skvelými online módmi

Možno pre Teba nie príliš známa, no o to lepšia taktická strieľačka, ktorá Ťa prevedie modernou vojnou v podobe známeho vietnamského konfliktu. Hra prináša parádny režim hry pre dvoch a viacerých hráčov (online multiplayer).

Vývojári si pre Teba pripravili rozličné online módy, ktoré Ťa budú zabávať počas Tvojho voľného času. Podobne, ako možno poznáš už aj z iných strieľačiek, tešiť sa budeš môcť aj na špecializácie a úlohy, ktoré Ti z hľadiska hrateľnosti prinášajú zábavnú variabilitu. Online multiplayer, ktorý Ti TOP vojnová strieľačka Rising Storm 2: Vietnam na PC prináša, proti sebe stavia až 64 hráčov z juhu alebo zo severu vietnamského vojnového konfliktu. 

Zavolaj svojich kamarátov a zahrajte si túto online multiplayer vojnovú strieľačku už dnes.

rising storm 2 vietnam

7. Medal of Honor: Frontline

Slávnu sériu strieľačiek Medal of Honor snáď nemusíme predstavovať. Táto séria položila základy pre budúce smerovanie moderných strieľačiek. Ide o jednu z najlepšie hodnotených vojnových strieľačiek z hernej série Medal of Honor na konzoly PS2, GameCube, PS3 či Xbox

Udalosti príbehu TOP strieľačky Medal of Honor: Frontlinezasadené do 2. svetovej vojny počas okupácie nacistickými vojskami. Príbeh začína nájazdom na pláž Omaha Beach, ktorý určite poznáš pod názvom operácia Overlord. Hovorí sa, že úvod do tejto hry je prebratý zo slávneho vojnového filmu Zachráňte vojaka Ryana.

Z hrateľnej stránky sa môžeš tešiť na hru z pohľadu prvej osoby, pričom budeš využívať dobové zbrane využívané počas 2. svetovej vony. Príbeh je kúskovaný na misie, ktoré sa odlišujú rôznymi úlohami, dávkou akcie a štýlom hry.

TOP vojnová strieľačka Medal of Honor: Frontline a jej unikátny vojnový príbeh čaká na Teba na konzolách PS2, PS3, GameCube a Xbox. Hra ponúka aj režim pre dvoch a viacerých hráčov (online multiplayer).

Medal of Honor Frontline

6. Medal of Honor: Allied Assault - najlepšia vojnová strieľačka na PC

Medal of Honor: Allied Assault je pre mnohých hráčov to najlepšie, čo bolo vyprodukované v hernej sérii Medal of Honor. Jedná sa o vojnovú strieľačku z pohľadu prvej osoby vyvinutú na PC, ktorá Ťa zavedie do európskych a afrických bojov počas 2. svetovej vojny. Podobne, ako v prípade vojnovej strieľačky Medal of Honor: Frontline, tak i misie tejto mega hry sú pripodobňované filmovému spracovaniu Zachráňte vojaka Ryana od Stevena Spielberga. Medal of Honor: Allied Assault Ti ponúka aj zopár herných rozšírení v podobe balíčkov, ktoré pridávajú do hry ďalšie bitky a príbehy.

Všetky relevantné webové portály mimoriadne túto hru oceňujú, čo sa prejavilo aj pod ocenením najlepšia PC hra roku 2002. Ak Ťa dokážu nadchnúť vojnové strieľačky, tak Ti jednoznačne túto TOP hru na PC jednoznačne odporúčame vyskúšať. Ľutovať veru nebudeš!

medal of honor allied assault

5. Call of Duty 3

Keď sa povedia najlepšie vojnové strieľačky, tak medzi nimi jednoznačne nemôže chýbať ani hra Call of Duty 3, ktorá bola vyvinutá na konzoly PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Xbox 360 a Nintendo Wii. Ide o v poradí tretí titul z TOP série strieľačiek Call of Duty

Kampaň pre jedného hráča je založená na ofenzíve spojeneckých vojsk, a to najmä v Normandii. Zahrať si môžeš aj za vojakov 4 rôznych národov, ktorí Ti prinášajú zaujímavý príbeh z rôznych uhlov pohľadu. Dokopy sa môžeš tešiť až na 14 kampaňových misií, ktoré sú rozdelené do americkej kampane, britskej/francúzskej kampane, kanadskej kampane a poľskej kampane.

Zabudnúť nemôžeme ani na online multiplayer, keďže táto TOP strieľačka Ti prináša možnosť vychutnať si špičkový herný zážitok v zábavných multiplayer módoch až pre 24 hráčov na konzolách PS3 a Xbox 360.

Ak máš rád strieľačky s vojnovou tematikou, tak Call of Duty 3 v Tvojom hernom repertoári určite nesmie chýbať. 

call of duty 3

4. Call of Duty: World at War - TOP vojnová strieľačka s kooperatívnym multiplayerom

Call of Duty: World at War patrí medzi najlepšie modernejšie vojnové strieľačky na konzoly a PC. Túto strieľačku si môžeš zahrať aj na hernej konzole Xbox One vzhľadom na jej spätnú kompatibilitu. Príbehovo sa táto mega hra zameriava na udalosti Pacifickej vojny a vojny na východnom fronte

Tešiť sa môžeš na jednu zábavnú a napínavú kampaň, ktorá zdvihne Tvoj adrenalín veľmi vysoko. Úlohou hráča je bojovať nielen proti nacistickým, ale i japonským vojskám. Kampaň pre jedného hráča je rozdelená na dve línie:

  • americká línia
  • sovietska línia

Zaujímavosťou tejto vojnovej strieľačky je aj to, že prináša aj kooperatívny režim hry pre dvoch a viacerých hráčov, a to aj priamo do vojnovej kampane. Niektoré misie však v takomto režime nie sú hrateľné.

Nestačí Ti kampaň pre jedného hráča? Hra Call of Duty: World at War patrí zároveň aj medzi najlepšie online multiplayer vojnové strieľačky. Určite si túto hru zahraj aj s kamošmi.

call of duty world at war

3. Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare je veľmi zvučným menom na poli vojnových strieľačiek. Ide o úplne prvú vojnovú strieľačku, ktorá sa nezameriavala na obdobie prvej alebo druhej svetovej vojny, ale bola zasadená do moderného sveta a do modernej vojny. Pôvodne táto moderná vojnová strieľačka vyšla v roku 2007, no následne v roku 2016 vyšla aj jej prepracovaná verzia na PS4. V roku 2018 sa mohli tešiť aj verní hráči Xboxu, keďže bola sprístupnená aj pre konzolu Xbox One, vzhľadom na jej spätnú kompatibilitu.

TOP vojnová strieľačka Call of Duty 4: Modern Warfare Ťa prevedie vojnou stredného východu, ktorá opisuje konflikt, resp. občiansku vojnu medzi vládou a ultranacionalistami.

Ak hľadáš nejakú mega strieľačku, ktorú si jednoducho musíš zahrať, tak Call of Duty 4: Modern Warfare medzi také určite patrí.

call of duty 4 modern warfare

2. Call of Duty: Modern Warfare (2019) - najnovšia moderná strieľačka na konzoly a PC

Opäť sa dostávame k základom vojnovej strieľačky, ktorá priniesla tematiku modernej vojny do hernej série Call of Duty. Najnovšia vojnová strieľačka Call of Duty: Modern Warfare, ktorá uzrela svetlo sveta 25. októbra 2019, je oživením pôvodnej strieľačky Call of Duty 4: Modern Warfare.Herná novinka Call of Duty: Modern Warfare z roku 2019 nie je totožným prepracovaním už spomínanej strieľačky, avšak ide o navodenie nostalgických pocitov z nej.

Príbeh sa odohráva v modernom svete, ktorý je veľmi autentický a detailne prepracovaný. Kampaň pre jedného hráča je vyzdvihovaná nielen hráčmi, ale aj kritikmi, a preto sa zaradila medzi tie najlepšie, ktoré sme mohli v hernej sérii Call of Duty zažiť. Režim pre jedného hráča sleduje modernú vojnu, ktorá je založená na boji CIA a britských SAS jednotiek v spojení s rebelmi z fiktívnej krajiny Urzikstan, ktorí bojujú proti ruským jednotkám okupujúcim územie. 

Okrem špičkovej kampane pre jedného hráča sa môžeš tešiť aj na zábavné prvky a autentické prevedenie režimu hry pre dvoch a viacerých hráčov (online multiplayer). Revolúciou v sérii Call of Duty je aj možnosť hrania s Tvojimi kamošmi na rôznych platformách zároveň (cross-platform/cross-play).

Túto TOP vojnovú strieľačku na konzoly PS4, Xbox One a PC si môžeš zakúpiť aj u nás v e-shope. Stačí kliknúť SEM.

call of duty modern warfare

1. Call of Duty: WWII - TOP strieľačka na konzoly a PC 

Moderné prevedenie 2. svetovej vojny? Lepšia grafika, moderné vizuálne prevedenie a zábavnejšie prvky? Žiadny problém, pretože tu máme najnovšiu vojnovú strieľačku s tematikou 2. svetovej vojny zo série Call of Duty.

Ktoré prvky by sme vyzdvihli? Je ich viac, no medzi najvýznamnejšie zaraďujeme absenciu automatickej regenerácie života a nutnosť využívania lekárničiek, čo zvyšuje obtiažnosť hry. Zahrať si môžeš za vojaka menom Ronald Daniels, ktorý spoločne so svojimi kolegami musí bojovať proti nepriateľským nacistickým vojskám. Príbeh sa zameriava na skupinku vojakov prvej divízie sledujúc ich boje na západnom fronte, pričom významná časť príbehu opisuje historické udalosti operácie Overlord

Z hrateľného hľadiska si môžeš okre lekárničiek od kolegov vyžiadať aj extra muníciu či granáty.

Okrem zaujímavej kampane pre jedného hráča si vyskúšaj aj špičkový režim hry pre dvoch a viacerých hráčov (online multiplayer).

Si pripravený vhupnúť do príbehu, od ktorého sa nebudeš vedieť odtrhnúť? Pozor, hra Ti ponúka aj perfektné zombie módy, v ktorých sa rozhodne nudiť nebudeš. Zakúp si mega vojnovú strieľačku Call of Duty: WWII na PS4 už dnes v našom e-shope TU.

call of duty wwii

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?