TOP 9 - najlepšie príbehové hry na PS4 a Xbox One!

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 09.09.2019
5
TOP 9 - najlepšie príbehové hry na PS4 a Xbox One!

Si milovníkom krásnych, zábavných a zaujímavých príbehov, či už ide o knihy, filmy alebo videohry? Ak áno, tak nasledujúce riadky budú pre Teba ako stvorené! Ak máš konzolu PlayStation 4 alebo Xbox One, radi by sme Ti ponúkli zoznam najlepších hier s TOP príbehom, ktoré si môžeš zahrať na PS4 a Xbox One.

Tieto mega príbehové hry Ťa vtrhnú do deja a nenechajú Ťa vypnúť hru!

Tieto špičkové príbehové hry Ťa môžu očariť napínavým, akčným, tajuplným, postapokalyptickým, bojovým alebo dokonca jemne romantickým príbehom!

Ktorý príbeh Ťa očarí najviac? To zistíš po prečítaní tohto článku!smiley

TOP 9 - Marvel's Spider-Man - príbeh pre milovníkov sveta Marvel a Spider-Man hier

Ak Ťa zaujíma komiksový svet Marvel, tak Ťa určite poteší Spider-Man hra s názvom Marvel's Spider-Man, ktorá je exkluzívnou hrou na konzolu PS4. Spider-Man alebo ako ho už všetci poznáme pod jeho pravým menom - Peter Parker - je 23-ročný mladý muž, ktorý žije dvojitý život. Už 8 rokov je totižto superhrdinom s nadľudskými schopnosťami, ktoré získal vďaka tomu, že ho uhryzol pavúk. Tentokrát sa náš pavučí muž považuje za ochrancu metropoly New York City, pričom Tvojou úlohou je putovať po otvorenom svete štvrti Manhattan. Po tom, ako porazil kriminálnika Wilsona Fiska, musí Peter Parker vyšetrovať kauzu nového gangu, ktorý je známy pod menom Inner Demons.

Viac sa dozvieš už v samotnej hre, ktorá patrí medzi najlepšie exkluzívne hry na konzolu PlayStation 4, či už z hrateľnej alebo príbehovej stránky.

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

E-SHOP: túto hru nájdeš aj v e-shope v CZ jazyku

  • Ak sa Ti páči svet Marvel a táto populárna hra, určite Ti odporúčame zberateľskú Funko POP! figúrku Spider-Mana, ktorú si môžeš zakúpiť aj v našom e-shope.

Je táto hra určená aj pre deti? Áno (16+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer)? Nie (iba pre jedného hráča)

Marvel's Spider-Man - najlepšia spiderman hra na PS4

TOP 8 - Shadow of the Tomb Raider - najlepší dobrodružný príbeh Lary Croft

Pokračovanie príbehu slávnej Lary Croft vedie do Mexika, kde naša hrdinka musí čeliť paramilitárnej organizácii Trinity. Jedná sa o pokračovanie TOP úspešnej hry Rise of the Tomb Raider na PlayStation 4 a Xbox One, v ktorom okrem nového príbehu zažiješ aj množstvo akcie. Totižto odvážna Lara Croft nechcene spustí obrovskú mayskú apokalypsu, čo podľa proroctva zapríčiní trvalé zatmenie slnka. Túto apokalypsu Lara zapríčinila práve kvôli tomu, že vzala z istého miesta slávnu dýku zvanú Dagger of Ixchel. Naša hrdinka Lara Croft sa stretáva s hlavným vodcom organizácie Trinity, ktorý jej oznámi, čo týmto činom zapríčinila. Problém ale nastáva vtedy, keď jej tento muž dýku vezme.

Prečo je to tak? Prezradiť Ti nechceme všetko, a preto sa viac dozvieš až po spustení jednej z najlepších súčasných príbehových hier na PlayStation 4 a Xbox One.

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

Je táto hra určená aj pre deti? Nie (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

Shadow of the Tomb Raider (PS4 a Xbox One) - Lara Croft

TOP 7 - Metro Exodus - jedna z najlepších postapokalyptických hier

Ak hľadáš mega príbehové hry na Xbox One alebo PS4, tak rozhodne neprehliadni hru Metro Exodus, ktorá je založená na knižnej sérii od ruského spisovateľa Dmitryho Glukhovskeho. Príbeh tejto akčnej hry sa odohráva v spustošenej ruskej krajine, ktorá je zdevastovaná jadrovou vojnou. O tom, že následky vojny boli naozaj ničivé, svedčí aj to, že ľudia sa už neodvážia ani len vkročiť na zemský povrch. Tvojou úlohou bude putovať v koži Artyoma, ktorý však musí vyjsť na povrch z útrob metra, aby zachránil ľudstvo a všetko živé, čo po spúšti ešte zostalo! V tejto TOP hre na konzoly PlayStation 4 a Xbox One si užiješ scenérie v krásnej grafike, zažiješ striedanie štyroch ročných období a budeš musieť bojovať s rôznymi mutantami, ktorí sú ,,produktom" jadrovej vojny.

Presvedčili Ťa tieto úvodné slová o výbornom temnom príbehu jednej z najlepších súčasných hier? Ak áno, určite si ju zapni!

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

Je táto hra určená aj pre deti? Nie (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

Metro Exodus (PS4 a Xbox One)

TOP 6 - Life is Strange 2 - príbeh Seana a Daniela

Ďalšie skvelé dielo od vývojárov z dielne Square Enix predstavuje jednu z najlepších dobrodružných hier, ktorej dej je zasadený 3 roky po udalostiach pôvodnej hry Life is Strange. 16-ročný Sean Diaz svedčí, že jeho mladší 9-ročný brat Daniel bol obťažovaný ich susedom Brettom Fosterom. Keď však na scénu prichádza polícia, Brett je zranený. V príbehu tejto TOP hry na PS4 či Xbox One sa udeje množstvo zvratov. Sean s Danielom utekajú do Mexika, pričom ich cesta vôbec nie je jednoduchá, keďže stretnú aj neprajníkov, ale na druhej strane aj priateľov, ktorí im podajú pomocnú ruku.

Dobrodružná hra Life is Strange 2 je jednou z najlepšie hodnotených PS4 či Xbox One hier na Google, pričom sa môže pochváliť hodnotením 95 % Ide o čistú príbehovku, ktorú si určite užiješ!

Viac sa môžeš dočítať:databáze hier

Je táto hra určená aj pre deti? Nie (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

Life is Strange 2

TOP 5 - MediEvil 2019 (Remastered) - zábavná hra pre deti Sira Daniela Fortesquea

Ak hľadáš skvelú zábavnú hru, ktorá je, mimochodom, vhodná aj pre deti, tak MediEvil je rozhodne správnou voľbou! ide o novú prepracovanú verziu klasickej hry na konzolu PlayStation. Sir Daniel Fortesque nemá v jednej z najlepších nových hier roku 2019 na konzolu PlayStation 4 pokoja ani 100 rokov po smrti! Po tom, ako už raz bosoráka Zaroka poslal kade ľahšie, sa tento čarodejník vracia a Sir Daniel Fortesque je nútený doslova povstať z hrobu už ako kostlivec, ktorému chýba sánka a aj jedno okolo. Tento udatný chrabrý bojovník bude putovať kráľovstvom Gallowmere a opäť bude musieť brániť svoju rodnú zem!

Chcel(a) by si si vyskúšať jednu z TOP príbehových hier roku 2019 na PS4 alebo Ti táto hra príde ako vhodný darček pre deti? Tak buď pripravený(á), pretože táto hra vychádza na konzolu PlayStation 4 už 25. októbra 2019!

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

E-SHOP: túto hru nájdeš aj v e-shope v CZ jazyku po jej vydaní (25. október 2019)

Je táto hra určená aj pre deti? Áno (7+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

MediEvil (2019) - PS4

TOP 4 - Assassin's Creed: Odyssey - Alexios a Kassandra v antickom Grécku

Prenes sa do antického Grécka s najnovšou hrou zo série Assassin's Creed s názvom Assassin's Creed: Odyssey! Táto hra je nielen TOP hrou z hrateľnej, ale i z príbehovej stránky! Príbeh sa začína po smrti slávneho kráľa Leonida (Leonidas I.) a Ty si môžeš vybrať, či budeš hrať za ženskú alebo mužskú postavu - Kassandra a Alexios. Kassandra a Alexios sú predkami Leonida I. Podľa proroctva majú byť zhodení zo skaly, lenže za koho by si hral(a), keby hlavní hrdinovia v jednej z najlepších súčasných RPG hier na PS4 zomreli už na začiatku? O týchto dvoch súrodencov sa bude starať zámožný Elpenor, od ktorého dostanú dôležitú úlohu, a to zabiť spartského vlka. Hry zo série Assassin's Creed sú typické svojím príbehom, ktorý je plný zvratov, a inak to nebude ani v najnovšom titule Assassin's Creed: Odyssey. Dostaneš sa aj na Delfy, kde sa budeš musieť postaviť nebezpečnému kultu, ktorý má za cieľ ovládnuť celé Grécko!

Každopádne, môžeš sa tešiť na veľkú porciu akcie, zakrádania a objavovania v otvorenom svete. Chcel(a) by si si túto mega hru na Xbox one a PS4 vyskúšať?

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

E-SHOP: túto hru nájdeš aj v e-shope v CZ jazyku

Je táto hra určená aj pre deti? Nie (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

Assassin's Creed: Odyssey (PS4 a Xbox One) - TOP akčná RPG hra na PS4 a Xbox One

TOP 3 - Zaklínač 3: Divoký Hon - príbeh Geralta z Rivie

Jednou z najlepších hier všetkých čias na Xbox One a PS4 je jednoznačne TOP RPG hra Zaklínač 3: Divoký Hon (The Witcher 3: Wild Hunt). Veľkou príbehovou výhodou tejto hry je aj to, že je založená na úspešnej knižnej sérii Zaklínač od poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho.

Zahráš si za zaklínača menom Geralt z Rivie, ktorý má zaujímavé zaklínačské schopnosti, a jeho úlohou bude bojovať nielen proti rôznym stvoreniam, no tiež pomáhať bežným ľuďom. Príbeh Geralta začína v bode, kedy náš zaklínač trénuje svoju dcéru Ciri, ktorá je taktiež obdarená zaklínačskými schopnosťami. Problém nastáva, keď jedného dňa mladá Ciri zmizne a Geralt sa musí vydať na cestu, aby ju našiel. Na cestu v tejto TOP hre na PS4 a Xbox One sa vydáva aj Yennefer, ktorá je Geraltovou láskou. Tvojou úlohou bude hľadať každú možnú stopu, ktorá by Ťa mohla priviesť k Ciri.

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

E-SHOP: túto hru nájdeš aj v e-shope v CZ jazyku na PS4 a Xbox One (edícia Hra roku, ktorá obsahuje aj dodatočné expanzie a DLC obsah)

  • Zapáčiť sa Ti môže aj pekná zberateľská Funko POP! figúrka Geralta z Rivie, ktorú môžeš kúpiť aj v našom e-shope.

Je táto hra určená aj pre deti? Nie (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

Zaklínač 3: Divoký Hon (PS4 a Xbox One) - TOP RPG hra

TOP 2 - God of War 2018 - najlepšia bojová hra v severskom prostredí

Jedna z najlepších exkluzívnych hier na konzolu PlayStation 4 je zasadená do severského prostredia a jej príbeh je prepletený s nórskou mytológiou. Náš boh ,,vojny" Kratos sa so svojím synom Atreom (Atreus) vydáva splniť posledné prianie Atreovej matky Faye, ktorá už, žiaľ, nie je medzi živými. Musia sa dostať na najvyšší bod celého sveta, ktorým je vrch Jotunheim. Cestu však nebudú mať jednoduchú, keďže im ju skríži mnoho neprajníkov. Častokrát budú musieť plniť rôzne úlohy, aby mohli pokračovať vo svojej ceste.

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

E-SHOP: túto hru nájdeš aj v e-shope v CZ jazyku na PS4

Je táto hra určená aj pre deti? Nie (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

God of War 2018 - TOP hra na PS4

TOP 1 - Detroit: Become Human - najlepší príbeh troch androidov

Ak máš rád hry, ktoré sú založené na futuristických prvkoch a v podstate aj potenciálnej budúcnosti, TOP príbehová hra Detroit: Become Human, ktorá je exkluzívnoou hrou na konzolu PlayStation 4, je pre Teba určite skvelá voľba! Androidi sú vo svete tejto hry bežnou súčasťou spoločnosti a každý z nich v nej zohráva určitú úlohu. V hre Detroit: Become Human si môžeš zahrať za 3 rôznych androidov, z ktorých jeden je policajným vyšetrovateľom, ďalší sa stará o mladé dievča (androidka) a tretí chce zachrániť a oslobodiť všetkých androidov. Práve android Markus je ako prvý schopný oslobodiť sa zo svojho naprogramovania, vďaka čomu sa stáva akýmsi rebelom a symbolom slobody, ktorý nezapadá do schémy androidov a, samozrejme, ani do schémy ich stvoriteľov!

Príbeh snáď najlepšej príbehovej hry na PS4 - Detroit: Become Human - Ťa určite dostane, a preto by sme Ti ju chceli vrelo odporučiť!

Viac sa môžeš dočítať: v článku a databáze hier

E-SHOP: túto hru nájdeš aj v e-shope v CZ jazyku

Je táto hra určená aj pre deti? Nie (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? Nie (iba pre jedného hráča)

Ktorá z týchto najlepších príbehových hier na PS4 a Xbox One sa Ti páči najviac? Určite nám nechaj odpoveď v komentároch!smiley

Detroit: Become Human - TOP príbehová hra na PS4

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Detroit je moja srdcovka... super príbeh, v ktorom človek musí robiť rýchle rozhodnutia... nedopadlo to síce podľa mojich očakávaní, ale určite super hra, ktorú si raz opäť niekedy zahrám
Ako to funguje?