TOP 9 - najlepšie strieľačky na konzoly PS4, Xbox One a PC

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 20.11.2019
5
TOP 9 - najlepšie strieľačky na konzoly PS4, Xbox One a PC

Ak si fanúšikom herného sveta a ak sa stali viodeohry Tvojou vášňou, tak si s najväčšou pravdepodobnosťou aspoň raz v živote mohol(a) okúsiť nejakú tú strieľačku. Strieľačky sú tu už od nepamäti a boli základným pilierom hier už v 90. rokoch. Ako vyzerajú moderné TOP nové strieľačky na herné konzoly PlayStation 4 a Xbox One? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

Poď sa pozrieť na najlepšie strieľačky na konzoly PS4, Xbox One a PC, ktoré Ti momentálne herný trh ponúka. 

TOP 1 - nová strieľačka Call of Duty: Modern Warfare

Herná séria Call of Duty je medzi hráčskou komunitou veľmi zvučným menom, ktoré nemá obdoby. Call of Duty je tu pre nás už od počiatkov a rozmachu herného priemyslu. Vývojári z dielne Infinity Ward sa rozhodli dať veľmi populárnej TOP strieľačke z roku 2007 Call of Duty 4: Modern Warfare nový nádych.

Tešiť sa môžeš na:

 • veľké množstvo zbraní
 • fenomenálne grafické spracovanie
 • množstvo oblastí 
 • výborný režim pre dvoch a viacerých hráčov (online multiplayer)
 • príbeh modernej vojny opisujúci konflikt Rusov a blízkeho východu

A aby toho nebolo málo, po prvýkrát v histórii TOP hernej série Call of Duty sa môžeš tešiť aj na tzv. cross-play alebo cross-platform hranie, a teda v hre pre dvoch a viacerých hráčov si môžeš zahrať aj proti kamarátom hrajúcim na úplne iných platformách. Priprav sa aj na zážitok v podobe nočného videnia či kapitána Pricea, ktorý sa stal ikonickým hrdinom najlepších strieľačiek série Call of Duty.

Novú mega strieľačku si môžeš zahrať na konzole PS4 a Xbox One už zajtra, ak si ju objednáš u nás už dnes do 16:00. Môžeš tak urobiť, ak klikneš SEM.

TOP 9 - nová strieľačka na PS4, Xbox One a PC

TOP 2 - akčná RPG strieľačka na PS4, Xbox One a PC - Borderlands 3

Ak Ťa už unavujú príliš moderné a realistické strieľačky a máš chuť na niečo iné a výnimočnejšie, tak určite neurobíš nesprávny krok s najnovšou strieľačkou z hernej série Borderlands - Borderlands 3 na konzoly PS4, Xbox One a PC. Borderlands 3 patrí medzi kreslené strieľačky a zároveň najlepšie akčné RPG hry súčasnosti. 

Uži si hru z pohľadu prvej osoby, 4 výnimočné postavy, rozličné odmeny, parádny kooperatívny režim hry pre dvoch a viacerých hráčov (pre 4), špičkovú hrateľnosť, perfektné animácie a efekty, výborný humor či zvukové spracovanie. Táto hra Ti ponúka možnosť nielen plnenia úloh, ale taktiež možnosť získavania skúseností či bodov zručností

4 špecializácie postáv Ti na druhej strane ponúknu hernú variabilitu, a teda rozhodne nová strieľačka Borderlands 3 nebude nudnou ,,odyseou". Okrem toho si vývojári pre Teba pripravili aj rozličné zbrane, ktoré sa budú líšiť na základe odlišných faktorov, napríklad špeciálnymi vylepšeniami. Online kooperatívny multiplayer Ti v tejto mega strieľačke prinesie parádnu dávku skvelých voľnočasových chvíľ, a preto si určite strieľačku Borderlands 3 objednaj u nás na konzolu PlayStation 4 už dnes.

TOP 2 - akčná RPG strieľačka na PS4, Xbox One a PC - Borderlands 3

TOP 3 - Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - nová kooperatívna strieľačka 

Horúca herná novinka roku 2019 Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint na konzoly PS4, Xbox One a PC Ťa zavedie do otvoreného sveta ostrova Auroa, kde sa budeš musieť zbaviť nejakých tých grázlov. Tento ostrov je plný modernej technológie a umelej inteligencie.

Ty si súčasťou jednotky Ghost Recon, resp. jej vodcom. Tvojou úlohou bude zastaviť jednotku The Wolves, ktorá má na ostrove svoje vlastné zákerné plány. Nová mega strieľačka Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint sa zameriava na rôznorodosť oblastí a prepracovanosť z hrateľnej stránky. Tešiť sa môžeš na špecializácie postáv, ktoré majú unikátne schopnosti, rôzne formy odmien, režim hráča proti hráčovi a samozrejme aj kooperatívny režim hry pre dvoch a viacerých hráčov. 

Neminú Ťa ani kamufláže, vrtuľníky alebo obrnené džípy. Jedným z hlavných pilierov tejto novej strieľačky na PS4, Xbox One a PC sú aj dialógy v misiách. Zahraj si túto novú TOP strieľačku na PS4 a Xbox One už zajtra. Stačí keď klikneš SEM a objednáš si ju s CZ titulkami už dnes.

TOP 3 - nová kooperatívna strieľačka Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

TOP 4 - Metro: Exodus - najlepšia strieľačka pre jedného hráča v postapokalyptickom svete

Metro Exodus patrí medzi najväčšie herné fenomény roku 2019 na konzoly PS4, Xbox One a PC. Nová strieľačka založená na základe knižného spracovania ruského autora Dmitryho Glukhovskeho Ťa ponorí do postapokalyptického sveta bývalej Ruskej federácie. 

Strieľačka Metro: Exodus, ktorá je určená pre jedného hráča (single-player) patrí zároveň aj medzi najlepšie survival hororové hry na konzoly PS4, Xbox One a PC. V tejto hernej novinke sa budeš musieť vysporiadať s nástrahami postapokalyptického sveta, ktoré tkvejú v zabíjaní mutantov a nepriateľských ľudí. Nosiť budeš arzenál ručne vyrobených zbraní, ktoré môžu byť následne vylepšované pomocou materiálov a tzv. crafting systému, čiže systému vyrábania.

Okrem toho Ťa v najlepšej strieľačke pre jedného hráča Metro: Exodus čaká aj:

 • systém dynamického počasia
 • cyklus dňa a noci
 • 4 ročné obdobia (prostredie, ktoré sa mení súčasne s progresom príbehovej línie)

Príbeh sa odohráva v priebehu jedného herného roka. Strieľačka Metro: Exodus na konzoly PS4, Xbox One a PC nie je určená pre dvoch a viecerých hráčov a taktiež nie je ani hrou pre deti. Viac o hre Metro: Exodus nájdeš, ak si otvoríš tento článok:

TOP 4 - Metro: Exodus - najlepšia strieľačka pre jedného hráča v postapokalyptickom svete

TOP 5 - Call of Duty: WWII

Ak hľadáš najlepšie bojové a vojnové hry na konzoly PS4, Xbox One a PC, tak si jednoznačne na tom správnom mieste. Vývojári stavili na skvelý zážitok pre jedného hráča v podobe pútavého príbehu odohrávajúceho sa v období druhej svetovej vojny. Ak máš rád(a) históriu, historické udalosti a zároveň si fanúšikom alebo fanúšičkou najlepších strieľačiek, tak TOP akčné strieľačka Call of Duty: WWII Ťa dozaista bude baviť. 

Tvojou hlavnou postavou bude vojak menom Ronald Daniels, ktorý bude musieť prežiť kruté nástrahy bojového poľa. Prejdeš si dôležitými historickými udalosťami ako napríklad Vylodenie v Normandii. Z hrateľného hľadiska budeš mať čo robiť, pretože strieľačka Call of Duty: WWII na PS4 a Xbox One dáva stopku automatickej regenerácii života, a preto budeš musieť siahnuť po lekárničkach, ktoré nájdeš na bojisku alebo u svojich kolegov. 

Tešiť sa môžeš aj na plienenie nemŕtvych zombíkov, resp. boj proti nim. Zombie módy sú jednoducho v hernej sérii Call of Duty in. Ak by si chcel(a) do tejto TOP hry zapojiť aj svojich kamošov, môžeš tak urobiť v režime hry pre dvoch a viacerých hráčov, ktorý Ti na PS4 ponúka služba PS Plus, ktorú si u nás môžeš zakúpiť ZA VÝHODNÚ CENU

V  zábavnom režime hry pre dvoch a viacerých hráčov budeš hrať za spojencov alebo odporcov nacistického Nemecka (online multiplayer). Objednaj si túto mega strieľačku u nás za výhodnú cenu na PS4 TU.

TOP 5 - Call of Duty: WWII - TOP vojnová strieľačka na PS4, Xbox One a PC

TOP 6 - Far Cry 5

Keď sa povedia najlepšie strieľačky na konzoly PS4, Xbox One a PC, tak medzi ne patrí jednoznačne aj TOP akčná hra Far Cry 5, ktorá zožala obrovský úspech. Jedná sa o hru, ktorá patrí k FPS strieľačkám, teda k strieľačkám z pohľadu prvej osoby. Zaujímavosťou jednej z najlepších hier z dielne Ubisoft je to, že sa zaradila medzi najrýchlejšie sa predávajúce hry zo série Far Cry. 

V mega strieľačke Far Cry 5 na konzoly PS4, Xbox One a PC sa môžeš tešiť na príbeh samozvaného vodcu Hope County v Montane menom Joseph Seed. Tento muž využíva na manipulovanie verejnosti populizmus, teror a zastrašovanie.

Tešiť sa môžeš aj na:

 • otvorený svet
 • slušnú dávku zbraní
 • možnosť úpravy vzhľadu svojej postavy
 • rôzne misie
 • možnosť najímania postáv alebo zvierat do svojho tímu
 • špičkovú grafiku

Akčná hra Far Cry 5 patrí medzi najlepšie strieľačky všetkých čias na PS4, Xbox One a PC, pričom okrem režimu pre jedného hráča si budeš môcť užiť aj kooperatívny režim hry pre dvoch a viacerých hráčov. Ak by si si chcel(a) prečítať viac o tejto mega hre, neváhaj a klikaj SEM.

TOP 6 - Far Cry 5 - najlepšia strieľačka zo série Far Cry

TOP 7 - Overwatch - TOP strieľačka pre dvoch a viecerých hráčov (online multiplayer)

Ak hľadáš najlepšie strieľačky pre dvoch a viecerých hráčov (online multiplayer), tak Ťa annimovaná hra Overwatch od spoločnosti Blizzard Entertainment rozhodne dostane. Táto strieľačka na konzoly PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC Ti ponúka možnosť zvoliť si hrdinu z viac ako 30 postáv, ktoré sú typické svojim unikátnym štýlom hrania a rozdeľujú sa do troch hlavných rol, ktoré sú nápomocné pre celý Tvoj tím.

Overwatch patrí medzi najlepšie strieľačky pre dvoch a viacerých hráčov, ktoré vyžadujú precíznosť, strategické myslenie a zručnosti. S Tvojimi kamošmi môžeš hrať na rôznych mapách, v rámci ktorých musíš plniť určité stanovené úlohy. Táto strieľačka využíva aj rôzne kozmetické odmeny, ktoré neovplyvňujú samotnú hrateľnosť. 

Ak Ťa teda strieľačky pre dvoch lákajú a online multiplayer je v hernom svete Tvojou najväčšou vášňou, tak Ti strieľačku Overwatch na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC rozhodne odporúčame. O novom pokračovaní mega online hry Overwatch si môžeš prečítať TU.

TOP 7 - Overwatch - TOP strieľačka pre dvoch a viecerých hráčov (online multiplayer)

TOP 8 - Apex Legends - populárna strieľačka, ktorá je úplne zdarma

Apex Legends je novým herným fenoménom a hrou typickou svojím žánrom battle royale. Táto hra predstavuje populárnu strieľačku pre dvoch a viacerých hráčov, ktorá je úplne zdarma. Zahrať si ju môžeš na konzolách PS4, Xbox One a PC, pričom je Tvojou úlohou bojovať proti ostatným hráčom v priestorovo obmedzenej zóne, ktorá sa postupne časom zužuje. 

Úlohou hráča je zostať nažive ako posledný, a tak vyhrať zápas. Toto je aj princípom nového populárneho herného žánru battle royale. TOP strieľačka Apex Legends Ti ponúkne množstvo zábavy aj s Tvojimi kamošmi, pričom si jedným z troch členov tímu. Jeden z tímu kontroluje, na ktoré miesto ostrova tím doletí. Z hľadiska žánru by sme mohli túto TOP populárnu strieľačku pripodobniť k obľúbenej hre Fortnite

TOP 8 - Apex Legends - populárna strieľačka, ktorá je úplne zdarma

TOP 9 - Tom Clancy's The Division 2

Medzi najlepšie strieľačky musíme jednoznačne zaradiť aj hernú novinku Tom Clancy's The Division 2, ktorá vyšla 15. marca 2019 na konzoly PS4, Xbox One a PC. Na rozdiel od väčšiny strieľačiek táto hra ponúka hráčovi prejsť si príbehom z pohľadu tretej osoby.

Nová strieľačka Tom Clancy's The Division 2 taktiež prináša možnosť vyskúšať si aj kooperatívny režim hry pre dvoch a viacerých hráčov, ktorý umožňuje až štyrom hráčom plniť spoločne misie. Hra sa odohráva vo Washington DC, pričom sa môžeš tešiť na rôzne strelné zbrane či výbušniny.

Okrem toho sa vývojári z dielne Massive Entertainment rozhodli priniesť aj nasledujúce prvky:

 • kategorizácia zbraní na základe ich rarity a podľa rôznych vlastností
 • možnosť vylepšovania a prispôsobovania
 • získavanie rôznych odmien a skúsenostných bodov
 • odomykanie nových zručností
 • rozličné druhy nepriateľov
 • možnosť stať sa členom klanu až pre 50 hráčov

Ak Ťa táto TOP nová strieľačka na konzoly PS4, Xbox One a PC nielen pre jedného, ale aj pre dvoch a viacerých hráčov zaujala, neváhaj si o nej prečítať v našom článku, ktorý nájdeš TU.

TOP 9 - Tom Clancy's The Division 2 - TOP strieľačka pre dvoch a viacerých hráčov na konzoly PS4, Xbox One a PC

Aké sú najlepšie strieľačky na PS4, Xbox One a PC?

Vyššie uvedené mega hry patria medzi to najlepšie z herného žánru strieľačiek, čo môžeš na trhu dostať. Je dôležité si určiť priority, na základe ktorých si - po zvážení všetkých faktov - vyberieš najlepšiu strieľačku na PS4, Xbox One alebo PC.

Prajeme Ti príjemnú zábavu a dobrý výber! wink

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?