V čom bude GTA VI lepšie ako GTA V?

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 08.09.2019
5
V čom bude GTA VI lepšie ako GTA V?

Herní vývojári z dielne Rockstar Games prišli naposledy na herný trh s TOP akčnou westernovou hrou Red Dead Redemption 2 (RDR2) na PlayStation 4 a Xbox One. Čo však týchto chlapcov a dievčatá z dielne Rockstar Games preslávilo najviac, je jednoznačne najlepšia herná séria Grand Theft Auto.  O úspešnosti akčnej hernej série Grand Theft Auto (GTA) svedčia aj fantastické predaje najnovšej hry z tejto série, ktorou je Grand Theft Auto V (GTA V) (PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 a PC).

GTA V je momentálne treťou najpredávanejšou hrou všetkých čias po najlepšej sandboxovej hre Minecraft a a slávnom Tetrise. Jej predaje neklesajú ani napriek tomu, že je na trhu už 6 rokov.

Pre zaujímavosť uvádzame, že táto hra doposiaľ predala viac ako 110 miliónov kópií. Šesť rokov je pomerne dlhá a snáď každý si kladie otázku, aký je dátum vydania pokračovania úspešnej hernej série Grand Theft Auto - GTA VI (GTA 6).

Všetko momentálne nasvedčuje tomu, že vývojári z Rockstar Games pilne pracujú na novom projekte a každý fakt potvrdzuje, že sa jedná o jednu z najnovších TOP očakávaných hier na nové generácie konzol, ktorými sú PlayStation 5 (PS5) a Xbox Two (Xbox Scarlett, Project Scarlett).

Kedy sa však tejto hry dočkáme? Čo o nej zatiaľ vieme a aké zmeny nastanú oproti súčasnej hre GTA V? Určite čítaj ďalej!

Grand Theft Auto VI (GTA 6)

GTA VI - najlepšia hra smerujúca na nové konzoly (PS5 a Xbox Scarlett)

Spoločnosť Take Two, ktorá je materskou spoločnosťou Rockstar Games, vyhlásila, že sa bude jednať o veľmi veľkú vec, do ktorej sa vrazilo už pomerne mnoho investícií. Ako sme už uviedli, najnovšia pripravovaná hra od spoločnosti Rockstar Games - Grand Theft Auto VI (GTA VI) - si to na súčasné konzoly (PS4 a Xbox One) už nenamieri a príde na novú generáciu konzol. Toto je jeden z dôvodov, prečo ju nemôžeme očakávať skôr ako v roku 2021 (niektoré zdroje tvrdia, že sa jej nedočkáme ani pred rokom 2022).

Okrem časovo náročného projektu, za tento fakt môže aj to, že hra bude technicky veľmi náročným dielom a vývojári tvrdia, že súčasné konzoly by ju už ,,neutiahli". Avšak nás hráčov najlepších hier na PS4 a Xbox One zaujíma hlavne to, ako sa bude líšiť od súčasnej TOP hry GTA V, ktorá zažila svoj debut už v roku 2013.

V čom bude nová hra GTA VI lepšia ako GTA V?

Už samotná hra z roku 2013, GTA V, vyvolala obrovský rozruch! Samozrejme, v pozitívnom slova zmysle! Táto famózna špičková hra z grafického hľadiska položila základy posúvania grafických hraníc vo videohrách. Avšak od tejto doby sa grafika hier posunula už oveľa viac vpred. Práve z tohto dôvodu sa očakáva, že GTA VI spôsobí opäť novú hernú revolúciu vo vizuálnom prevedení. Ak si myslíš, že terajšie nové hry na PC, PS4 či Xbox One nám ukazujú svoj grafický neprekonateľný vrchol, tak práve mega očakávaná hra Grand Theft Auto VI nám môže načrtnúť novú grafiku budúcnosti!

Samozrejme, následkom tak dlhej práce určite nebude len grafický pokrok (to by boli mnohí hráči sklamaní, vrátane nás), ale očakávajú sa aj nasledovné vylepšenia:

  • vylepšenie umelej inteligencie nehrateľných postáv
  • realistické spracovanie fyziky
  • väčší dôraz na objavovanie v otvorenom svete
  • ešte lepší humor (humor sa objavuje čoraz častejšie nielen v TOP hrách na PlayStation 4 a Xbox One, ale aj v najlepších hrách na PC)
  • kvalitný obsah nielen pre single-player kampaň (teda hru pre jedného hráča), ale i pre online hranie (hra pre dvoch a viacerých hráčov)
  • dôraz na multiplayer (online) hranie, ktoré bude prinášať hráčom rôzne dodatky (single-player režim bude skôr statickejší a obsahovo ,,chudobnejší")

GTA V alebo GTA 6 (GTA VI)?

GTA VI - väčší dôraz na online hranie pre viacerých hráčov

Podľa samotných vývojárov je vysoko pravdepodobné, že pri vydaní hry GTA VI obsah nebude rovnako bohatý, na čo si bol zvyknutý v starších tituloch, ako napríklad v hre GTA V či GTA IV. Tento fakt sa, samozrejme, odrazí na množstve dodatočného obsahu, ktorý bude pravidelne pribúdať.

Či už si konzolovým (PS4 a Xbox One) alebo PC hráčom, tešiť sa teda môžeš na poriadnu dávku len toho najlepšieho zážitku v najnovšej pripravovanej hre od Rockstar Games - Grand Theft Auto VI (GTA 6)!

Akým spôsobom môže byť obsah pre jedného hráča (single-player) v GTA VI ochudobnený, to sa dozvieme až neskôr! Avšak ak si hral GTA V a GTA IV, tak si si určite všimol, že v GTA V si síce mal obrovský otvorený svet, v ktorom bolo veľa miest na preskúmavanie a po ktorom sa ,,túlali" rôzne nehrateľné postavy (NPCs), no samotné prostredie bolo menej interaktívne ako v úspešnej hre GTA IV. Bolo to takisto zapríčinené tým, že Rockstar Games sa sústredili viac na online obsah v GTA Online. Podobným štýlom vývojári ladia aj momentálne jednu z najlepších hier na svete na PS4 a Xbox One - Red Dead Redemption 2 (nájdeš ju aj v našom e-shope) - kde máš daný príbeh, ku ktorému nemáš žiadne expanzie či dodatky. Bonusový obsah vývojári prinášajú k multiplayer režimu (Red Dead Online).

V takomto prípade by sme snáď vývojárom mohli aj odpustiť menej obsahu po vydaní hry, čo by si na to povedal(a)?

GTA 6 (GTA VI) - najnovšia hra zo série GTA

Dátum vydania a cena novej hry GTA VI na PlayStation 5 a Xbox Two (Xbox Scarlett)

Každého správneho fanúšika tejto fenomenálnej hernej série, ktorá sa navždy zapísala a bude aj naďalej zapisovať do histórie, určite zaujíma dátum vydania. Faktom je, že žiadne bližšie informácie, ktoré by boli overené od samotných vývojárov, nemáme. Musíme teda pracovať s predpokladmi.

Predpokladáme, že nová hra GTA VI od Rockstar Games vyjde v priebehu roka 2021 alebo 2022. Naše tvrdenie vyvodzujeme z toho, že na ,,staré" terajšie konzoly, teda na PS4 a Xbox One, už nevyjde vzhľadom na náročnosť tejto hry.

Keďže vieme dátum vydania nových generácií konzol od spoločnosti Sony a Microsoft (PS5 a Xbox Scarlett), ktorým je koniec roka 2020, tak náš osobný predpoklad je druhá polovica roku 2021, čo je veľmi rozumný scenár, keďže samotná spoločnosť bude mať takto dostatok času po vydaní nových konzol GTA VI oficiálne oznámiť. Tento predpoklad môže podporiť aj fakt, že na túto TOP hru sa musia pripraviť aj výrobcovia počítačových komponentov. Pravdepodobne nastane scenár súperenia najväčších gigantov na poli grafických kariet.

Z cenového hľadiska predpokladáme, že GTA VI bude stáť približne 60 € bezprostredne po svojom vydaní, čo je priemerná cena najnovších najlepších hier, ktoré momentálne vychádzajú.

Tešíš sa na túto očakávanú novinku? Pochváľ sa, koľko hier zo série Grand Theft Auto (GTA) si už hral(a)? Páči sa Ti momentálne najnovšia hra z tejto série GTA V? V čom by si ju vyzdvihol(a) a v čom naopak skritizoval(a)? Čo myslíš, v ktorom roku tento titul vyjde? Budeš hrať GTA VI na konzolách alebo na PC?

Tešíme sa na búrlivú diskusiu, a preto sa určite zapoj!smiley

Rockstar Games - logo

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?