Watch Dogs: Legion a jeho otvorený svet Londýna

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 15.06.2019
5
Watch Dogs: Legion a jeho otvorený svet Londýna

Fiktívny Londýn v novom titule Watch Dogs: Legion

Ak si hral titul Watch Dogs 2, tak určite vieš, o akej sérii je reč. Watch Dogs patrí medzi najobľúbenejšie herné série od vývojárov z dielne Ubisoft, čo potvrdil aj predošlý herný titul z roku 2016 pod názvom Watch Dogs 2. Príbehovo si sa mohol pozrieť do mesta San Francisco. Ak si Watch Dogs 2 úspešne dohral a nedočkavo čakáš na ďalší diel, tak si pre Teba skvelí vývojári z Ubisoftu pripravili ďalšie pokračovanie pod názvom Watch Dogs: Legion.

Tentoraz sa pozrieš do fiktívnej verzie Londýna, ktorá Ťa strhne nielen svojou atmosférou, ale i otvoreným svetom, ktorému budeš musieť čeliť. Ak máš rád akčné adventúry, tak bude nová hra Watch Dogs: Legion pre Teba určite perfektnou voľbou!

Aby sme však nerozprávali iba do vetra, tak by sme Ti radi predstavili skúsenosti a hodnotenia iných hráčov, ktorí už mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži predošlý výborne hodnotený herný titul Watch Dogs 2. Mimochodom, hra Watch Dogs 2 si vyslúžila 95 % hodnotenie od užívateľov Google.

Čo na nej fanúšikovia akčnej série Watch Dogs najviac vyzdvihujú?

 • perfektný príbeh
 • veľmi veľa možností
 • výbornú grafiku
 • zaujímavé postavy
 • veľkú mapu
 • ovládanie
 • krásne prostredie
 • humor
 • dron
 • splnenie očakávaní aj náročných hráčov

Toľko k predošlému dielu Watch Dogs 2. Ak si hral akýkoľvek zo zatiaľ dostupných titulov série Watch Dogs, určite nám to napíš do komentárov a zdieľaj s nami Tvoje pocity! Vývojári si ale opäť sľubujú obrovský úspech a obľúbenosť medzi hráčmi s najnovším ,,londýnskym" titulom s názvom Watch Dogs: Legion! Veríme, že sa im to podarí!

Prajeme Ti príjemné čítanie!

Londýnsky otvorený svet hry Watch Dogs: Legion

Zo San Francisca sa dostávame do Európy, konkrétne do Londýna, kde Ťa čaká opäť jedno fascinujúce dobrodružstvo! Tentokrát sa môžeš tešiť na porciu zaujímavého príbehu v tomto meste v spojení s obľúbeným herným prvkom známym pod názvom otvorený svet. Ak máš rád hry, ktoré sú založené na populárnom otvorenom svete, tak si isto prídeš na svoje! Spoločnosť Ubisoft je známa svojimi hrami zasadenými do otvoreného sveta. Uvidíme, ako bude vyzerať otvorený svet v praxi!

A čo príbeh? Bude zaujímavý? Určite. Herný Londýn v titule Watch: Dogs Legion ovládol autoritatívny režim, ktorý sa snáď nikomu nepáči. Možno iba pár ,,vyvoleným", ktorí majú s týmto majestátnym mestom svoje zlomyseľné plány. Proti tomuto režimu sa však postaví vetva skupinky hackerov známych pod menom DedSec usadená v Londýne. Totižto tento režim nemá kontrolu iba nad hlavným mestom, ale i nad zbytkom Spojeného kráľovstva. Kto iný má dostatočnú silu zastaviť tento režim, ak nie hrdinovia zo skupiny DedSec? Pomôcť im v tom môže pokročilý systém ctOS.

Táto organizácia hackerov však nemôže uspieť bez dostatočnej kapacity nových síl, ktoré sú ochotné obetovať všetko, aby zvrhli tento krutý autoritatívny režim. DedSec potrebujú spojencov z radov bežných ľudí z Londýna. Nepôjde však o úplne bežných ľudí, keďže každá osoba bude disponovať škálou unikátnych schopností, respektíve zručností, a pozadím. Vývojári sa snažia takýmto spôsobom dať do popredia to, že aj bežný jedinec so svojimi výnimočnými schopnosťami môže výrazným spôsobom zasiahnuť do deja a chodu udalostí.

Watch Dogs: Legion gif

Gameplay vo Watch Dogs: Legion, ktorý Ťa určite poteší!

Ak máš rád herné tituly, ktoré si môžeš zahrať z pohľadu tretej osoby, tak máme pre Teba výbornú správu! Akčná hra Watch Dogs: Legion bude zameraná práve na takýto štýl hrania. Vývojári z Ubisoftu sa rozhodli dať Ti oveľa viac možností, ako sa vžiť s príbehom a chodom udalostí. Čo máme konkrétne na mysli? Totižto budeš mať na výber viacero postáv, ktoré budeš môcť ovládať. Inak povedané, vyber si z Londýna určité typy postáv, ktoré sa Ti budú v priebehu hry hodiť. Skvelým prvkom na hre Watch Dogs: Legion je aj to, že, ako sme už spomenuli, každá postava sa môže pochváliť určitou škálou schopností.

Hra bude k Tebe aj trošku nemilosrdná, keďže ak jedna z Tvojich postáv zomrie, je to pre ňu definitívny koniec! Nemusíš sa však obávať, keďže máš stále v Tvojom arzenále aj iné postavy, ktoré môžeš efektívne využiť. Filozofia, ktorá stojí za širším výberom postáv, je to, aby si si mohol vybrať z rôznych unikátnych zručností, ktorými disponuje konkrétna postava.

Herný titul Watch Dogs: Legion bude teda vo veľkej miere aj o Tvojej stratégii, hernom štýle, plánovaní a prispôsobovaní sa vzniknutným herným situáciám. Watch Dogs: Legion nebude určite prechádzkou ružovou záhradou, ale náročnou hrou, ktorá uspokojí aj najtajnejšie túžby náročného hráča.

Nové pokračovanie série Watch Dogs bude aj o možnosti bádania otvoreného sveta Londýna po vlastných nohách alebo, ak by si chcel väčšie pohodlie, môžeš tento zaujímavý herný svet objavovať aj vozidlom.

Watch Dogs: Legion

Čo Ťa ešte čaká, ak si zapneš túto hru?

Ako sme už spomínali, dominantou tejto hry bude otvorený svet Londýna. Ide o futuristický fiktívny Londýn, ktorý je založený na kompletnom monitorovaní svojich občanov. Môžeš si teda predstaviť krutú verziu Londýna, ktorá by potláčala osobné slobody, ktoré by mal ľuďom garantovať štát. Štát, respektíve autoritatívny režim Londýna a Spojeného kráľovstva, zlyháva, a preto musí prísť niekto, kto obyvateľov od krutého života oslobodí. Tým ,,niekto" si Ty ako člen hackerskej organizácie DedSec.

Akčná-adventúra Watch Dogs: Legion je založená na tom, že si budeš môcť zahrať za rôznych protagonistov. Toto je zásadný rozdiel medzi úspešným titulom Watch Dogs 2 a touto novou očakávanou hrou. Ide teda o to, že si odvážna hackerská organizácia verbuje nové posily do svojho tímu. Čo to znamená pre Teba v praxi? Každú jednu postavu si budeš môcť odomknúť po splnení špeciálnej misie, respektíve tým, že si ju odomkneš, dostáva organizácia DedSec do svojho tímu nového člena. Každá jedna postava bude typická svojím vlastným životom, teda pozadím. Na základe ich životov budú disponovať aj výnimočnými schopnosťami, ktoré určite využiješ!

Watch Dogs: Legion a postavy

Viacero postáv, ktoré si budeš môcť pridať do svojho ,,tímu", nebudú typické len svojimi špeciálnymi schopnosťami, ale i svojím povolaním, respektíve svojou špecializáciou.

V novom titule zo série Watch Dogs sa môžeš tešiť na 3 špecializácie:

 • combat
 • stealth
 • hacking

Na zábave tejto hre pridáva aj to, že si všetky tieto postavy budeš môcť levelovať, pričom tieto levely slúžia na to, aby si si odomkol, napríklad nové schopnosti či iné vylepšenia (upgrades). Ako však môžem levelovať svoju postavu? Na to Ti slúžia misie či rozličné aktivity.

Možnosť vylepšovania či rôznosť výberu sú obľúbenými hernými prvkami, ktoré sú veľmi oceňované medzi hráčmi a ktoré nebudú chýbať ani v novom akčnom titule Watch Dogs: Legion.

Výhodou je aj to, že si môžeš meniť postavy, kedykoľvek budeš chcieť. Zmena by mala byť vopred premyslená vzhľadom na vzniknuté situácie, v ktorých by sa Ti zišli iné unikátne schopnosti, ktoré nemá postava, za ktorú momentálne hráš. Ako už bolo spomínané, dávaj si však pozor na to, aby Ti postava nezomrela, pretože si za ňu už nebudeš môcť zahrať!

Hrám Watch Dogs: Legion a zranila sa mi postava, čo teraz?

Aké scenáre však môžu nastať, ak sa Tvoja postava výrazne zraní? V prvom rade je výhodou to, že Tvoja postavička ešte nezomrela, takže za ňu ešte môžeš hrať.

V zásade môžu nastať 2 alternatívy:

 • Môžeš nechať svoju postavu padnúť do zajatia Tvojich nepriateľov. V tomto prípade môžeš túto postavu zachrániť inou postavou.
 • Pokračovať v akcii s Tvojou ranenou postavou. Avšak dávaj si veľký pozor, keďže smrť je v takejto situácii blízko. Ak nebudeš opatrný, môže sa stať, že Tvoja postava zomrie, a to je koniec Tvojim snahám s touto postavou!

Ktorá alternatíva je lepšia? Jednoznačná odpoveď neexistuje! Musíš nájsť správnu odpoveď Ty! Ak si dostatočne šikovný, tak by si to mohol uhrať aj s druhou alternatívou. Ak nerád riskuješ a ideš v hrách radšej na istotu, tak Ti odporúčame skôr prvú alternatívu. Tak či onak, zábavy budeš mať viac než dosť!

Kooperatívny multiplayer

Áno, potešíme Ťa, keďže režim pre viacerých hráčov bude aj v tejto hre pre Teba dostupný. Zahrať si budeš môcť teda aj s Tvojimi kamošmi v tzv. kooperatívnom multiplayer režime, ktorý je založený na spolupráci na rozdiel od kompetitívneho online hrania, ktoré je typické vzájomným bojom, respektíve súťažou.

Budeš môcť byť teda v tíme až 4 hráčov, čiže v tíme 3 ďalších hráčov okrem Teba. Spoločne teda môžete dokázať divy v módoch pre jedného (single player) alebo viacerých (multiplayer) hráčov.

Tešíš sa na kooperatívny multiplayer? Máš kamošov, s ktorými by si si rád zahral novú hru Watch Dogs: Legion? Určite nám to napíš do komentárov!

Na aké herné edície sa môžem tešiť?

Výber budeš mať široký, keďže sa môžeš tešiť až na 4 edície:

Watch Dogs: Legion collector's Edition

Je len na Tebe, ktorú si zvolíš! Pokiaľ si však veľkým fanúšikom série Watch Dogs, tak sa určite oplatí pouvažovať aj nad inými edíciami okrem základnej.

 1. Základná edícia: obsahuje štandardne iba základnú hru bez akéhokoľvek dodatočného obsahu.
 2. Gold edícia: okrem základnej hry si prídeš na svoje aj so Season Pass-om, ktorý obsahuje DedSec skin auta, 4 hrdinov s ich unikátnymi schopnosťami a misiami a misiu Not in our name, a 3-dňovým skorším prístupom k hre.
 3. Ultimate edícia: jej obsahom je to isté, ako je to v prípade Gold edície, pričom navyše sa môžeš tešiť z digitálneho obsahu (London Dissident Pack, VIP Status 4 týždne)
 4. Zberateľská edícia: pre veľkých nadšencov série Watch Dogs je pripravená aj zberateľská edícia, ktorá obsahuje už okrem zmieneného obsahu aj fyzické veci.
 • Ded Coronet Mask figurína
 • okamžitý prístup k Ded Coronet maske v hre
 • plagát
 • 3 nálepky
 • steelbook
 • zberateľská krabica

Watch Dogs: Legion Editions

Kde si môžem zahrať akčnú hru Watch Dogs: Legion a kedy?

Priprav sa na 6. marca 2020, pretože to je ten deň, ktorý by si si mal zapísať do Tvojho diára, ak sa už veľmi tešíš na nový titul Watch Dogs!

Hra vychádza na platformy:

 • PC
 • PS4
 • Xbox One
 • Google Stadia

Tešíš sa nový titul Watch Dogs: Legion? Čo Ťa ťahá zahrať si túto hru? Myslíš si, že tento titul porazí predošlý pod názvom Watch Dogs 2 z roku 2016? Hral si aj prvý titul zo série Watch Dogs? Myslíš si, že Watch Dogs: Legion sa zaradí medzi najlepšie tituly na PlayStation 4 alebo sa stane TOP hrou na Xbox One? 

Tešíme sa na skvelú diskusiu!

PS.: Vývojári z dielne Ubisoft však vytvorili aj iné skvelé série. Máme pre Teba prichystané aj tieto články:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?