Wolfenstein: Youngblood - legendárna séria Wolfenstein je späť!

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 23.06.2019
5
Wolfenstein: Youngblood - legendárna séria Wolfenstein je späť!

Príbeh hry odohrávajúci sa v alternatívnej histórii

Pamätáš si ešte na hru Wolfenstein II: The New Colossus, ktorá sa odohrávala dve desaťročia pred novým titulom z úspešnej série strieľačiek Wolfenstein? Ak si milovníkom série, tak si predošlý titul určite veľmi dobre pamätáš! Tentoraz sa séria Wolfenstein presúva do alternatívnej histórie, v ktorej by nacisti vyhrali 2. svetovú vojnu, pričom by si sa ocitol v 80tych rokoch. Táto alternatívna história zobrazuje nadvládu nacistov nad svetom, pričom hlavnými hrdinkami novej hry Wolfenstein: Youngblood sú dcéry známej postavy B. J. Blazkowicza.

Nová strieľačka z pohľadu prvej osoby Wolfenstein: Youngblood Ťa zavedie spoločne s hlavnými hrdinkami Jessicou a Sophiou Blazkowicz do Paríža, mesta, ktoré je taktiež mestom okupácie nacistických síl. Tento pohľad na históriu v prípade, ak by nacistické Nemecko vyhralo vojnu, nám prinášajú vývojári z dielne MachineGames a Arkane Studios. Vydavateľom hry je spoločnosť Bethesda Softworks.

Radi by sme Ťa upozornili, že najnovší titul predstavuje spin-off úspešnej série Wolfenstein.

Milí hráči, milé hráčky, poďme sa spoločne pozrieť na koreň novej hre, ktorá prichádza na herný trh v júli tohto roku (2019).

Predtým Ťa však možno budú zaujímať aj recenzie na predošlý titul Wolfenstein II: The New Colossus, ktorý dosiahol na Googli hodnotenie 92 %.

 • rýchly engine
 • architektúra Tretej ríše
 • TOP grafika
 • pomerne dlhá hra
 • príbeh a postavy
 • zábavný scenár

Dôraz na kooperatívny multiplayer v strieľačke Wolfenstein: Youngblood

Nový herný titul Wolfenstein: Youngblood bude hrateľný nielen v režime pre jedného hráča (single-player), ale i v režime pre viacerých hráčov (multiplayer). Ak si veľkým fanúšikom hier pre jedného hráča a nerád prechádzaš príbehové línie v hrách v spoločnosti iných hráčov alebo hráča, tak Ťa potešíme, keďže príbeh plný zbraní, vojny a záchrany si budeš môcť užiť úplne sám. Jediným Tvojím ,,pomocníkom" bude umelá inteligencia, teda počítač, ktorý bude riadiť Tvoju hernú kolegyňu.

Máš nejakých kamarátov, ktorí majú radi sériu Wolfenstein tak ako Ty? Neváhaj a povedz im o tejto hre a zahrajte si spolu kampaň v tzv. kooperatívnom multiplayeri, čiže režime pre viacerých hráčov založenom na spolupráci.

Wolfenstein: Youngblood

Úloha sestier v Paríži okupovanom nacistami

Legendárny hrdina série Wolfenstein B. J. Blazkowicz sa ocitá preč, jednoducho zmizol! Jeho milované dcéry Sophia a Jessica Blazkowicz to však nenechajú len tak! Púšťajú sa do náročnej misie, ktorá má priniesť B. J. Blazkowicza späť a zachrániť ho! 

V novej strieľačke Wolfenstein: Youngblood sa stretneš nielen s najlepšími modernými technológiami zbraní či strojmi, ale i s príbehom, ktorý chytí za srdce určite každého priaznivca série hier Wolfenstein, ktorá začala svoju púť už v počiatkoch herného priemyslu.

Tešiť sa môžeš napríklad na:

 • elektrickú zbraň
 • rozličné iné druhy zbraní, z ktorých uvedieme napríklad Uzi
 • špeciálne schopnosti hlavných hrdiniek (abilities)
 • nové vybavenie (gear)

Zdôrazniť by sme chceli aj to, že nová strieľačka Wolfenstein: Youngblood bude vo veľkej miere aj o Tvojom progrese. To znamená, že si budeš môcť odomknúť nové schopnosti alebo vybavenie v závislosti od intenzity Tvojho pokroku v hre.

Samozrejmosťou budú aj v novej strieľačke zo série Wolfenstein misie, ktoré nemusíš plniť lineárnym spôsobom, čo určite poteší množstvo hráčov po celom svete. Trend lineárneho plnenia misií alebo úloh je badateľný aj v iných moderných herných sériách. Vývojári z dielne MachineGames a Arkane Studios taktiež chápu tento dôležitý herný prvok a prinášajú ho aj do svojej novej hry Wolfenstein: Youngblood.

Čo ma čaká v hre Wolfenstein: Youngblood?

Ak by sme si mali zrekapitulovať to, na čo si môžeš brúsiť zuby, tak by bol náš zoznam nasledujúci:

 • rozličné druhy zbraní
 • moderné technológie
 • unikátne schopnosti Sophie a Jessicy Blazkowicz
 • vybavenie (gear)
 • hlavné, ale i vedľajšie misie a ich nelineárne plnenie
 • RPG prvky
 • príbeh zasadený do Paríža 80tych rokov

Wolfenstein Youngblood

Aké edície hry Wolfenstein: Youngblood ma čakajú?

Vývojári sa rozhodli pripraviť pre svojich fanúšikov rozličné edície, ktoré sú určené pre rôzne typy hráčov. Ak si zástancom iba základného herného obsahu bez prídavkov či iných výhod, tak určite choď do štandardnej (základnej) edície. Ak si však typom hráča, ktorý si rád priplatí o pár euro viac, aby si mohol užiť aj nejaké tie bonusy, tak hra Wolfenstein: Youngblood prichádza aj so špeciálnou edíciou.

Vybrať si teda môžeš z nasledovných edícií:

 • základná (štandardná)
 • deluxe - ak sa rozhodneš ísť do deluxe edície, tak sa môžeš tešiť okrem základnej hry aj na tzv. Buddy Pass, ktorý Ti umožní zahrať si novú strieľačku Wolfenstein: Youngblood aj s kamošom, ktorý nevlastní túto hru, a na tzv. Cyborg Skin Pack súčasťou ktorého sú rôzne skiny zbraní, nožov, sekier či vybavenia

Wolfenstein: Cyberpilot - zážitok vo virtuálnej realite

Vieš si predstaviť herný titul zo série Wolfenstein aj vo virtuálnej realite? Presne tá Ťa čaká v rovnaký deň, v ktorý vychádza aj očakávaná kooperatívna strieľačka Wolfenstein: Youngblood. Príbehovo sa budeš môcť tešiť na rovnaké obdobie ako v prípade hry Wolfenstein: Youngblood, teda 80te roky 20. storočia. Tvojou úlohou bude získať kontrolu nad strojmi nacistov a využiť ich proti nim!

Keďže sa jedná o virtuálnu realitu, titul Wolfenstein: Cyberpilot Ti ponúkne ešte o to väčší zážitok z hry!

Kde si však túto hru vo virtuálnej realite zahráš? Ak máš doma konzolu PlayStation a zariadenie PS4 VR, prípadne PC, tak Ti už nič nebráni v tom, aby si si hru Wolfenstein: Cyberpilot skúsil na vlastnej koži!smiley

Na akých platformách si zahrám túto hru a kedy?

Pripravuj si svoje konzolové ovládače alebo myšku a klávesnicu, keďže nová strieľačka Wolfenstein: Youngblood vychádza na týchto platformách:

Dôležitým dátumom bude, ak si fanúšikom série Wolfenstein, 26. júl 2019! Dobre si zapíš tento dátum, aby si bol pripravený na akciu dvoch hrdiniek, ktoré sa rozhodli obetovať všetko, aby zachránili svojho otca - B. J. Blazkowicza.

Aký je Tvoj názor na nový titul Wolfenstein: Youngblood? Myslíš si, že bude úspešný? Zahráš si túto novú hru na konzole alebo na počítači? Páči sa Ti koncept zasadenia príbehu do alternatívnej histórie 80. rokov? Hral si už nejakú hru zo série Wolfenstein?

Napíš nám určite do komentárov svoje názory, podnety a poď sa podeliť aj s inými hráčmi o svoje pocity zo série Wolfenstein a z nového titulu Youngblood! Tešíme sa!smiley

PS.: Je žáner strieľačiek Tvojím obľúbeným herným žánrom? Máme pre Teba pripravené čítanie aj o iných strieľačkách, ktoré by sa Ti mohli páčiť:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?