World of Warcraft: Battle for Azeroth

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 28.03.2019
5
World of Warcraft: Battle for Azeroth

Vojna o Azeroth začína!

Najnovší v poradí 7. datadisk veľmi úspešnej hry World of Warcraft, pre niektorých WoW alebo WoWko, Ťa vtiahne priamo do boja! Ak si ešte náhodou niekedy nehral WoW, tak Ťa doň zasvätíme. Jedná sa o MMORPG hru, čo znamená, že si RPGčko zahráš s obrovským množstvom ľudí po celom svete. Týmto je známy World of Warcraft už roky.

Hra Ti ponúkne nové pokračovanie príbehu skoršieho datadisku World of Warcraft: Legion, ako to už vo zvyku býva. Krutá Légia bola porazená, ale svet Warcraftu nikdy nespí! Vždy sa dejú nejaké konflikty, intrigy a vojny. Aliancia s hordou snáď nikdy nemala napätejšie vzťahy!

Leveluj, leveluj, leveluj a raiduj!

Ako už aj od samotného počiatku tejto legendárnej hry, základné veci sa nikdy nemenia - vytvor si postavu, zvoľ si povolanie, ktoré Ťa bude baviť, a vyber si frakciu a rasu (dbaj na správny výber, lebo rivalita je obrovská aj medzi hráčmi). Spravidla býva zvykom, že každý jeden datadisk prináša so sebou aj tzv. nový ,,level cap", čo znamená najvyšší možný level, ktorý dosiahneš po tvrdom a náročnom plnení questov (čítaj úloh v hre), nové postavy, ktoré Ti zadávajú úlohy a omnoho viac.

Herný vrchol - dungeony a raidy?

Ak si už po obrovskom množstve hodín (úplne v prvých datadiskoch to bolo ešte horšie) dosiahol vytúžený levelový strop, tak sa môžeš tešiť na tzv. dungeony a raidy. Dungeony a raidy sú akýmsi miestom, kde sa zhlukujú herné ,,príšery", ktoré musíš vyčistiť. Zvyčajne v každom dungeone a raide bývajú aj bossovia. Boss je veľký šéf všetkých jeho pomocníkov a pätolízačov, ktorých si už konečne odpratal svojimi skvelými hernými zručnosťami. Gratulujeme Ti, teraz si našiel bossa s Tvojimi kamarátmi a vašou úlohou je nájsť správnu taktiku na jeho porazenie. Dungeony a raidy môžeme označiť súhrnne ako PvE (player versus environment) - čiže hráč proti prostrediu alebo príšerám.

Frakcia: Horda alebo Aliancia - kým chceš byť?

Hra Ti už od nepamäti ponúka výber dvoch strán - kto sa Ti viac páči, drsní bojovníci oddaní svojmu náčelníkovi alebo spojenci pod vedením ľudského kráľa? Ak si už vyberieš akúkoľvek frakciu, ver, že Ťa čaká veľmi veľa zábavy. Totižto Tvojimi nepriateľmi budú aj chalani a dievčatá z opačnej frakcie! V tomto prípade hovoríme o tzv. PvP móde (player versus player) - hráč proti hráčovi.

Povolanie - mág, bojovník, černokňažník, paladin alebo rogue?

Výber vhodného povolania je jedna z najdôležitejších vecí hry. Vyber si z rôznych povolaní, ktoré majú všelijaké schopnosti od výmyslu sveta.

Podávame Ti zoznam všetkých povolaní v datadisku WoW: Battle for Azeroth priamo na tácke:

 1. Hunter
 2. Rogue
 3. Warrior
 4. Death Knight
 5. Priest
 6. Paladin
 7. Monk
 8. Druid
 9. Warlock
 10. Shaman
 11. Mage
 12. Demon Hunter

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Čo Ťa ešte čaká?

Po zapnutí nového datadisku sa môžeš tešiť na úplne nové zóny, v ktorých stretneš mnoho nových postáv zadávajúcich Ti úlohy, nový zaujímavý príbeh, nové dungeony a raidy, a taktiež sa budeš musieť popasovať aj s Tvojimi oponentmi - horda alebo aliancia.

Ak Ťa láka takýto žáner hry, neváhaj ju vyskúšať, ale upozorňujeme Ťa, že budeš musieť platiť chlapcom z Blizzardu pravidelné poplatky za online prístup k hre s ostatnými hráčmi (ale ver, že sa to naozaj oplatí).

Kde by som si mohol zahrať WoW? Odporúčajú hráči túto hru?

Táto hra je exkluzívna pre PC hráčov (PCčkari majú holt v tomto prípade šťastie), netreba zúfať, možno raz sa dočkáme WoWka aj na konzoliach. Mnoho hráčov by určite uvítalo World of Warcraft aj na konzoly, ale zatiaľ sa nič také neplánuje. Sláva hry WoW je za tie roky, čo je už vo svete hier, veľmi veľká. Je pravda, že táto TOP MMORPG hra má už najlepšie časy za sebou, ale stále mieša výrazne karty na hernom trhu. Posledné datadisky vyvolali v hráčoch nostalgiu za ,,starými dobrými" časmi. Je však skvelé, že hra, ktorá pôvodne vyšla v roku 2004, sa snaží dodávať hráčom pravidelne rozšírenia, a pritom kráčať s dobou.

Hra dosiahla na Googli úspešnosť 78 %, čo nemusí vyzerať príliš lákavo. Hráči však oceňujú, ako to už býva v MMORPG hrách, otvorený svet, veľké množstvo zaujímavých úloh (questov) či dobrý príbeh.

Ak si nehral MMORPG hru World of Warcraft, tak s datadiskom Battle for Azeroth máš skvelú príležitosť vstúpiť do online sveta, v ktorom sa určite nudiť nebudeš. Ktoré sú silné stránky tohto datadisku podľa Teba? Myslíš si, že minulý datadisk bol lepší? Prečo áno alebo prečo nie?

Ak si hral WoWko, alebo hráš najnovší datadisk, napíš určite do komentárov svoj názor a odporúčania pre iných hráčov.

Krásny herný zážitok!

PS.: Dávame do pozornosti, že v lete už tento rok (2019) si môžeš oživiť nostalgiu, pretože prichádza na scénu opäť ,,klasické WoWko", ,,vanilla" či ,,základné WoW". Akokoľvek hru World of Warcraft z roku 2004 nazveš, bude to presne to, na čo si bol zvyknutý, samozrejme s nádychom grafiky roku 2019.

 

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?