Xbox Kinect verzus PlayStation VR

Kategória: Svet hier | Publikované: 14.07.2019
5
Xbox Kinect verzus PlayStation VR

Xbox Kinect skončil v Guinnessovej knihe rekordov

Xbox Kinect, zariadenie, ktorého popularita sa odrazila na úžasných predajoch. Vedel si o tom, že zariadenie Kinect sa dostalo aj do Guinnessovej knihy rekordov v roku 2011 ako zariadenie pre spotrebiteľov, ktoré sa najrýchlejšie predávalo? Spoločnosť Microsoft si môže pogratulovať, keďže si takýto úspech naozaj zaslúžila. Dokázala zariadením Xbox Kinect presvedčiť všetky generácie ľudí. Prišiel však rok 2017, kedy sa svetový gigant, ktorý je zodpovedný aj za konzoly Xbox One a Xbox One X (chystá nové konzoly Xbox Two (Scarlett)), rozhodol prestať vyrábať toto perfektné zariadenie pre priateľov a rodiny.

Kinect však nezostal bez konkurencie, keďže mu začala na krk dýchať spoločnosť Sony so svojím pohybovým ovládačom PS Move. Pohybové hry sa stali fenoménom a jedným z najlepších spôsobov trávenia voľného času. Pre rodiny a občasných hráčov dokonca takáto virtuálna zábava predstavovala TOP hry na trhu.

Xbox Kinect prevalcoval PS Move, aj keď paradoxne konzoly PlayStation predstavujú štatisticky najpredávanejšie konzoly na svete.

Prišla vlajková loď v oblasti konzolového hrania z dielne Microsoft - Xbox One - a s ňou aj prepracovanejší Kinect. Spočiatku bolo toto senzorové zariadenie súčasťou konzoly Xbox One, no postupom času sa začalo predávať ako nepovinná súčasť, keďže, samozrejme, nebolo snom každého hráča mať doma aj Kinect.

xbox one kinnect

Najčastejšie otázky o Xbox Kinect

  • Ako je možné prepojiť Kinect ku konzole Xbox One S a Xbox One X?

Potrebuješ na to unikátny adaptér, ale keďže výroba Kinectu bola úplne zastavená, kusy senzora Xbox Kinect sú na trhu výrazne obmedzené, alebo už neexistujú.

  • Aký je účel zariadenia Kinect?

Ide o pohybový senzor, ktorý je nutný na niektoré pohybové hry, s ktorými sa nielen zabavíš, ale aj zapotíš.

  • Aká súčasná hra by ma mohla baviť, ak mám ešte stále Xbox Kinect?

Odporúčame Just Dance 2019 a jej nástupcu, novú TOP pripravovanú hudobno-tanečnú hru Just Dance 2020 z dielne Ubisoft. Avšak na túto hru nie je nutné mať vyslovene Kinect, teda ak máš smartfón a kompatibilnú aplikáciu, tak si môžeš dané hry užiť aj bez Kinectu.

just dance 2019

  • Plánuje Microsoft vyrábať v budúcnosti ďalšie nové Kinect zariadenia?

Vylúčiť to nemožno, ale najpravdepodobnejšie je, že sa pustí do nového zariadenia pre virtuálnu realitu. Nechajme sa prekvapiť aj s ohľadom na nové konzoly Xbox Two alebo Project Scarlett.

Virtuálna realita alias PS VR

Zariadenie PlayStation VR alebo PS VR je určené pre maximálny virtuálny zážitok na najpredávanejšej konzole na svete PlayStation 4. S týmto a ešte so zopár ďalšími zariadeniami si užiješ virtuálnu realitu naplno!

Čo potrebuješ na to, aby si si mohol užiť maximálny zážitok vo virtuálnej realite na PS4?

  • konzolu PlayStation 4 Slim alebo PlayStation 4 Pro
  • zariadenie PS VR
  • kameru Playstation camera
  • DualShock 4 / PlayStation Move ovládače

Existuje rozdiel v zážitku medzi DualShockom 4 a PlayStation Move ovládačmi? Pohybové ovládače PlayStation Move fungujú oveľa presnejšie, ale zaobídeš sa aj s klasickým ovládačom DualShock 4.

PS4 vr set

Výhody PS VR oproti konkurencii

Aké sú hlavné výhody zariadenia PlayStation VR pred konkurenciou?

yesNižšia cena - PS VR je oveľa lacnejšie ako konkurencia, nehovoriac o tom, že si ho zákazník môže zaobstarať aj v rôznych balíčkoch s hrami na virtuálnu realitu.

yesDizajn - Aj keď tento parameter je veľmi subjektívny a pre niekoho môže byť atraktívnejší Oculus Rift.

yesJednoduchšie prvotné nastavenie (vhodné aj pre menej technicky zdatných hráčov) - Mnoho hráčov tento faktor oceňuje, ako si na tom Ty, ak už si mal možnosť rozbehnúť PS VR?

yesKomfort - Spoločnosť Sony stavila aj na tento faktor, keďže toto zariadenie využívajú aj mnohé rodiny s menšími miláčikmi hier.

yesSúčasťou mnohých balíčkov za výborné ceny - Výhodou PS VR je aj to, že si ho môžeš zakúpiť za výborné ceny ako súčasť balenia, kde si môžeš nájsť aj PlayStation kameru a hry určené na virtuálnu realitu.

Kinect alebo virtuálna realita alias PlayStation VR?

Je veľmi ťažké objektívne porovnať Kinect a PS VR, keďže ide o odlišný zážitok. Pre mnohých hráčov je koniec éry Kinectu pomerne veľkým sklamaním. Na druhej strane je obrovským fenoménom virtuálna realita nielen v podaní PS VR, ale i v réžii zariadenia Oculus Rift či iných konkurenčných technológií. Virtuálna realita dokáže byť pre hráča obrovským zážitkom vždy, keď si zapne kompatibilnú hru.

Poďme sa pozrieť spoločne na výhody virtuálnej reality a senzoru Xbox Kinect.

Virtuálna realita a jej výhody

yesZábava a jednoducho iný zážitok

Samozrejme, herný svet si spája virtuálnu realitu skôr so zábavou a herným zážitkom. Áno, je to tak, PlayStation VR či Oculus Rift nám dokážu vyčarovať výborný zážitok. Určite odporúčame vyskúšať aj takúto formu zábavy.

yesTréning a vzdelávanie

Okrem samotnej zábavy je virtuálna realita prínosná aj pre rôznych študentov medicíny či žiakov v autoškole. Totižto virtuálna realita dokáže simulovať situácie, ktoré môže človek bezpečne cvične absolvovať ešte pred samotnou ostrou ,,akciou".

yesLiečba

Možno neuveríš, ale virtuálna realita dokáže pomáhať ľuďom s rozličnými fóbiami či pacientom s postraumatickou stresovou poruchou. Virtuálna realita sa využíva aj v rôznych terapiách, a teda dokáže výrazným spôsobom pomôcť alebo urýchliť dobu trvania liečby.

yesArchitektúra

Aj táto oblasť života dokáže efektívne využiť virtuálnu realitu. Architekti teda môžu mať vopred predstavu o tom, ako budú ich výtvory vyzerať v praxi. Takýmto spôsobom je možné aj do budúcna vylepšovať či upravovať projekty.

PS VR

Xbox Kinect a jeho výhody

yesFyzická aktivita

yesJednoduché nastavenie

yesŽiadne ovládače

yesJednoducho iný ,,žáner" herného priemyslu

Kinect však už dosiahol svoj vrchol a, ako sme už spomínali, jeho výroba bola úplne zastavená.

Xbox One Kinnect

Tvoje hodnotenie

Máš ešte vo svojej GameRoom Xbox Kinect? Páči sa Ti? Máš radšej PlayStation VR? Páči sa Ti virtuálna realita? Myslíš si, že Microsoft príde so svojím novým zariadením pre virtuálnu realitu?

Neváhaj sa zapojiť do diskusie! Budeme sa tešiť!

PS.: Pripravené máme pre Teba aj iné články o svete konzol:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?