Xbox Two (2) - porazí PlayStation 5?

Kategória: Svet hier | Publikované: 05.06.2019
5
Xbox Two (2) - porazí PlayStation 5?

Nástupca konzol Xbox One

V hernom svete sa pohybuje nielen veľké množstvo fanúšikov konzol od spoločnosti Sony, ale i veľa nadšencov pre konzolové hranie na Xbox-e. Tak, ako sa snaží Sony so svojou novou generáciou konzol PlayStation 5 navnadiť svojich priaznivcov a nových hráčov, tak i vývojári z Microsoftu nenechávajú nič na náhodu. Ak pravidelne hrávaš tituly na konzole Xbox One, tak je vysoko pravdepodobné, že Ťa budú zaujímať horúce novinky a možné scenáre ohľadom novej generácie konzol pod názvom Xbox Two.

Tešiť sa budeme môcť s najväčšou pravdepodobnosťou na 2 verzie novej generácie, pričom jedna by mala byť lacnejšia a druhá by mala konkurovať svojím výkonom konzole PlayStation 5.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako bude pravdepodobne vyzerať nová generácia Xbox Two v praxi.

yesDávame Ti ešte do pozornosti to, že nie všetky informácie, ktoré sa dočítaš nižšie, sú v súlade s momentálnym stavom, nakoľko išlo hlavne o dohady a očakávania. Článok sa písal ešte pred konferenciou E3, kde sme sa dozvedeli niektoré bližšie informácie. Všetko, čo sa potvrdilo na E3, sme spísali v tomto článku nižšie pod osobitným nadpisom.yes

Xbox Two alebo štvrtá generácia konzol

Ak si veľkým fanúšikom platformy Xbox One, tak Ti dávame do pozornosti to, že sa bude konať podujatie E3, kde spoločnosť Microsoft rozvinie detaily a plány ohľadom svojho nového konzolového ,,miláčika". Platforma Xbox One Microsoft pozdvihla na novú úroveň v hernom svete, čo malo za následok množstvo nových fanúšikov.

Na E3 sa budeš môcť tešiť na nové informácie ohľadom 2 verzií generácie Xbox 2, ktoré zatiaľ poznáme pod menom Scarlett (Lockhart) a Anaconda. Veľký dôraz sa bude klásť na technológiu SSD diskov a vylepšenú kompatibilitu starších titulov na nové konzoly. To znamená, že sa môžeme tešiť aj na to, že herné tituly určené na staršie konzoly platformy Xbox určite uzrú svetlo herného sveta v oveľa prepracovanejšej podobe.

Nová generácia konzol by totižto mala tromfnúť aj najvýkonnejšiu konzolu sveta Xbox One X, na ktorej si môžeš zahrať, napríklad, určité tituly na Xbox 360 v oveľa sofistikovanejšej podobe (Xbox One X Enhanced). Momentálne si vieš zahrať aj staršie tituly (Xbox a Xbox 360) na platforme Xbox One.

Vylepšené ,,staršie" tituly na novú generáciu konzol Xbox Two? Predstav si závodnú hru Forza Horizon 4 ešte viac vylepšenú na novú generáciu! Rysuje sa nám úchvatný grafický zážitok! Neznie to vôbec zle!

Páči sa Ti, akou cestou sa vydala spoločnosť Microsoft?

 2 verzie Xbox Two - Scarlett (Lockhart) a Anaconda

Už teraz vieme, že nová generácia Xbox konzol bude dostupná v 2 verziách, a to v základnej (Scarlett/Lockhart/Scarlett Arcade) a výkonnejšej (Anaconda) verzii. Tieto názvy sú zatiaľ predbežné, čiže je vysoko pravdepodobné, že sa môžu ešte do vydania novej generácie zmeniť.

Konzola Xbox Two pod názvom Anaconda by mala byť oveľa výkonnejšia verzia, ktorá by dokonca čistým výkonom mala poraziť konzolu PlayStation 5. Otázkou však je, čo bude hlavný rozhodovací faktor pri kúpe u hráčov.

Nová generácia konzol dostala pracovný názov ,,Projekt Scarlett", do ktorého spadajú všetky verzie novej generácie Xbox Two. Na internete sa možno stretneš aj s inými názvami pre všetky konzoly spadajúce pod Xbox Two, a to Scarlett Pro (Anaconda) a Lockhart/Scarlett Arcade (Scarlett), pričom Scarlett Pro predstavuje nástupcu terajšieho Xbox One S a Lockhart je krycí názov pre pokračovateľa momentálne najvýkonnejšej konzoly sveta Xbox One X.

Čo bude pravdepodobne ,,pod kapotou" platformy Xbox Two?

Výkon nových konzol od Microsoftu určite nebude na zahodenie, keďže sa môžeš tešiť na využitie novej generácie AMD grafických kárt a údajne architektúry Zen 2. Oveľa vyšší výkon by mal ešte viac vylepšiť hranie hier v 4k rozlíšení, čo pocítiš priamo v hre, ak budeš vlastníkom Xbox Two.

Množstvo názorov sa prikláňa k tomu, že by grafická pamäť mohla byť GDDR6. Ak by sa tieto informácie potvrdili, tak by sa táto konzola čisto výkonnostne a komponentovo doťahovala na počítačové hranie, aj keď je veľmi ťažké porovnávať dva odlišné svety hrania.

Okrem už spomenutých detailov sa hovorí aj o možnosti zlepšovania umelej inteligencie postáv v herných tituloch, aby neboli obmedzované iba na určité spektrum schopností, ktoré dokážu. Každopádne sa radi necháme prekvapiť, keďže umelá inteligencia by určite výrazným spôsobom zmenila chápanie dnešných hier.

xbox project scarlett

Project xCloud - budúcnosť herného priemyslu?

Možno si už zachytil novinku, ktorú oznámila spoločnosť Microsoft. Project xCloud alebo hranie Tvojich obľúbených počítačových alebo Xbox titulov na smartfónoch alebo tabletoch.

Ide o streamovaciu službu podporenú sieťami 4G a 5G. Hlavným zmyslom tejto služby pre fanúšikov a zákazníkov spoločnosti Microsoft nie je podnietiť hráčov vymeniť počítače alebo konzoly za akýsi iný druh alebo level hrania. Spoločnosť sa vyjadruje v tom zmysle, že chce, aby mali hráči oveľa viac možností v oblasti hrania, pričom dáva do porovnania iné segmenty trhu (hudba/filmy/videá).

Exkluzívne tituly pre platformu Xbox Two

Hlavnou nevýhodou spoločnosti Microsoft so svojimi konzolami je nedostatok prelomových a zvučných titulov, ktoré by priklonili oddaných hráčov platformy PlayStation k Xbox-u. Vyzerá to tak, že Microsoft sa bude vo veľkej miere spoliehať aj na vylepšovanie terajších osvedčených titulov na novú generáciu konzol. Samozrejme, nové tituly nebudú chýbať ani v repertoári Microsoftu! Časom sa dozvieme ohľadom exkluzívnych titulov na platformu Xbox Two viac. Ak by sme však mali vypichnúť aspoň 1 exkluzívnu hru, ktorá by mohla vyjsť práve na Xbox Two, tak mnohé informácie nasvedčujú tomu, že by takou hrou mohla byť akčná sci-fi strieľačka Halo Infinite.

Ak si fanúšikom série Halo, určite môžeš byť pripravený po celý rok na horúce novinky a detaily ohľadom tohto titulu!

Tešiť sa ešte môžeme každopádne na rôzne tituly, z ktorých mnohé budú určite optimalizované a vylepšené aj pre novú generáciu konzol Xbox Two:

Tento zoznam každopádne nie je úplný, a preto Ťa budeme postupne zásobovať novými oznámenými titulmi.

halo infinite xbox two

Návrat hlasového ovládania na konzolách Xbox Two?

Niektorí hráči takúto možnosť určite ocenia! Je množstvo teórií, ako by mohlo hlasové ovládanie vyzerať v praxi. Poväčšine sú to priania hráčov či rôznych herných portálov. Ak si už mal možnosť skúsiť hlasové ovládanie pomocou Cortany, tak máš určite predstavu o tom, ako by to ponteciálne mohlo vyzerať aj na novej generácii konzol Xbox Two, samozrejme, vo vylepšenej verzii.

Nechajme sa prekvapiť, každopádne táto alternatíva nevyzerá vôbec nereálne, no na druhej strane je otázkou, ako často by bola v praxi využívaná.

Aké sú Tvoje názory na technológiu hlasového ovládania všeobecne? Páči sa Ti? Vyskúšal si už hlasové ovládanie pomocou systému Cortana?

Kedy vychádza Xbox Two a aká bude približná cena?

Veľké množstvo herných stránok predpokladá budúcoročný (2020) jesenný dátum vydania. Ak si už čítal náš článok o konzole PlayStation 5, tak určite vieš, že je to taktiež obdobie, počas ktorého by mala prvýkrát uzrieť svetlo sveta práve aj táto konzola.

Vianočný hype je v novembri každý rok v plnom prúde, preto sú tieto odhady veľmi realistické, nakoľko by to bol pre obe spoločnosti skvelý marketingový ťah.

Čo sa týka ceny, tak konzola Xbox One X nebola rozhodne najlacnejšou konzolou, pričom začínala približne na cene okolo 500 €, čo nie je malý peniaz za konzolu, aj keď je táto konzola momentálne najvýkonnejšou na svete.

Nepredpokladá sa, že by spoločnosť Microsoft chcela príliš tlačiť na cenu, keďže si musí dávať na svojho veľkého konkurenta menom PlayStation 5 veľký pozor. Sony totižto plánuje so svojou novou generáciou konzol PS5 veľké veci (napríklad podporu hrania až v 8K rozlíšení).

Predpokladá sa, že základná verzia Xbox Two (Lockhart) začne na cene niekde okolo 420 €, pričom drahšia výkonnejšia varianta (Anaconda) sa bude pohybovať do 500 €. Každopádne sa nechajme prekvapiť a zostáva nám len dúfať, že ceny nebudú príliš premrštené.

UPDATE: Čo sa potvrdilo a čo nie na podujatí E3?

Koferencia E3 nás opäť priblížila o krôčik bližšie k poznaniu novej generácie Xbox konzol od spoločnosti Microsoft. Ak si veľkým fanúšikom Xbox-ov, tak sa môžeš tešiť hlavne na brutálny výkon!

Vývojári sa vyjadrujú o výkonnejšej verzii novej generácie ako o ,,najvýkonnejšej konzole, ktorú kedy vytvorili". Stále nám však zostáva veľmi veľa nezodpovedaných otázok. Totižto Microsoft sa vyjadroval na adresu svojej nadchádzajúcej výkonnejšej konzoly, pričom ju označil menom ,,Scarlett". Pravdepodobne však označenie Scarlett nebude prislúchať iba jednej konzole. Tešiť sa môžeme s najväčšou pravdepodobnosťou na 2 verzie novej generácie Xbox 2 (two) podobne ako to bolo v prípade terajšej generácie Xbox One.

Pokiaľ sa nič zásadné v terminológii novej generácie konzol Xbox Two nestane, tak ,,projekt Scarlett", ako súhrnný názov pre dve verzie novej generácie, sa rozdelí na:

  • Xbox Anaconda (high-end verzia Xbox Two)
  • Xbox Lockhart (klasická, základná verzia Xbox Two)

Podľa Microsoftu by Xbox Anaconda (na E3 prezentovaná ako Scarlett), mala byť 4-krát výkonnejšia ako terajšia najvýkonnejšia konzola na svete pod názvom Xbox One X.

Spoločnosť sa zameriavala hlavne na hardvér, a teda to, čo bude ,,pod kapotou" výkonnejšej verzie. Aké sú teda potvrdené informácie?

  • procesor Zen 2 od AMD
  • SSD disk, čo znamená kratšie načítacie časy (SSD disk má podľa vývojárov slúžiť aj ako ,,virtuálna RAM")
  • disc drive (nemusíš sa teda báť, že je koniec fyzickým hrám)
  • GDDR 6 pamäť

Už teraz sa môžeš tešiť na fenomenálne hranie hier:

  • podpora až 8K rozlíšenia
  • až 120 FPS

Okrem toho si na konzolách Xbox Two zahráš aj Tvoje obľúbené tituly určené na konzolu Xbox One. Hlavným titulom, ktorý by mal dodať novým konzolám od spoločnosti Microsoft väčšiu exkluzivitu, je očakávaný sci-fi titul Halo Infinite, ktorého dátum vydania je naplánovaný na rovnaké obdobie ako Xbox Two.

Ak sa už nevieš dočkať konzoly Xbox Two, tak si poznač do kalendára koniec roka 2020! Presný dátum ešte spoločnosť na podujatí E3 neuviedla.

Naplnila spoločnosť Microsoft Tvoje očakávania na podujatí E3? Čo hovoríš na potvrdené fakty? Určite nám napíš svoj názor do komentárov!smiley

project scarlett xbox two

Aký je Tvoj názor na novú generáciu Xbox Two?

Radi by sme počuli Tvoje momentálne pocity, podnety či priania! Určite nám napíš do komentárov, aké prvky by si rád videl na nových konzolách Xbox Two od spoločnosti Microsoft! Myslíš si, že PlayStation 5 prevalcuje Xbox Two alebo bude nová generácia platformy Xbox konkurovať spoločnosti Sony lepšie ako doteraz? Čo by si vyzdvihol na konzolách Xbox, ak ich vlastníš? Ktoré exkluzívne Xbox One tituly sa Ti najviac páčia? Tešíš sa na hru Gears 5 či Halo Infinite?

Poďme sa spolu porozprávať v komentároch o novej generácii Xbox-ov! Tešíme sa už vopred!

PS.: Konzolový svet Ti je k dispozícii aj na GameRoom! Určite si prečítaj aj ďalšie články:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?