Zaklínač 3: Divoký hon

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 04.04.2019
5
Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač - jedna z najlepších hier

Niektorí možno túto hru poznajú dokonale, keďže samotná hra je inšpirovaná knižnou sériou od autora, ktorý sa preslávil najmä vďaka svojmu Zaklínačovi (volá sa Andrzej Sapkowski). Vieš, koľko trvalo vývojárom z CD Projekt RED vytvoriť hru, ktorá si odniesla mnohé ocenenia, a ktorá sa už navždy zapíše do histórie, ako jedna z najlepších hier sveta? Viac ako 3 roky. Za tento čas vytvorili niečo, čo nemá obdoby. Úžasný prepracovaný svet plný mágie, tajuplnosti a boja!

Poďme sa teda bližšie pozrieť na zúbok hernému skvostu zvanému Zaklínač 3: Divoký hon, ktorý má dokonca aj 2 expanzie (rozšírenia) - Hearts of Stone a Blood and Wine.

Zaklínač 3 - čím je výnimočný?

Zaklínača asi ani netreba bližšie predstavovať, avšak pre hráčov, ktorí ešte nemali tú česť s touto hrou, je nutné na úvod povedať, že sa jedná o RPG open-world hru. To znamená, že hráš za postavu v otvorenom svete, v ktorom na Teba číha množstvo príšer. Budeš mať za úlohu putovať príbehom, ktorý Ti pomôžu odkrývať úlohy od rôznych postáv. Výhodou Zaklínača je aj to, že si budeš môcť vyberať rozličné odpovede v diskusiách s inými postavami, napríklad s tými, ktoré Ti zadávajú úlohy. Teda Zaklínač položil základy dnešným hrám, v ktorých príbeh dopadne tak, ako si praješ na základe Tvojich rozhodnutí. To znamená, hra Ti dáva rôzne alternatívy (i keď v mnohých prípadoch zvolenie inej alternatívy nemá dopad na pokračovanie príbehu, tak či onak, oceňujeme túto hru za takýto prístup).

Príbeh Zaklínača 3 s 36 možnými koncami

Ak si hráč, ktorý sa len chystá si Zaklínača zahrať, tak je dôležité poznať hlavne základné postavy. Hlavnou postavou je Geralt - Zaklínač, ktorý disponuje rôznymi schopnosťami a veľkou silou, aby mohol bojovať proti najmocnejším stvoreniam tohto fantasy sveta. Geralt je ale tak trošku zamilovaný do ženy, ktorá sa volá Yennefer. V príbehu budeš mať taktiež možnosť dozvedieť sa niečo o povahe a schopnostiach Ciri, adoptovanej dcéry Geralta a Yennefer. Na začiatku hry budeš dokonca mentorom svojej nevlastnej dcéry, budeš ju učiť, ako sa stať správnou ,,zaklínačkou". Byť zaklínačom si vyžaduje trpezlivosť a tak trošku aj talent.

Jedného krásneho dňa Ciri zmizne a ukryje sa pred nájazdmi klanu Divoký hon. Geralt sa ju teda vydá hľadať ako milujúci otec. Geralt následne dostane informáciu, že Ciri odišla do Novigradu. V pribehu sa stretneš aj s barónom, ktorý Ti zadá zopár úloh.

Všelijaké možné peripetie Ťa zavedú na rôzne miesta, kde hľadáš stopy, ktoré by Ťa k Ciri zaviedli. Dokonca i Tvoja herná láska Yennefer sa vydala hľadať tieto stopy (pátrala napríklad aj po tom, či náhodou jedna magická explózia nemala náhodou niečo spoločné so Ciri). Geralt sa napokon stretne s Yennefer a stopy, ktoré našli, ich privedú na ostrov Lofoten, kde zistia, že sa tade prehnal klan ,,Divoký hon". Viac Ti nemôžeme prezradiť, lebo by si si Zaklínača trojku naplno neužil!

Grafika, hrateľnosť a príbeh

Zaklínač 3: Divoký hon predstavuje jednu z TOP hier všetkých čias, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Hra nastolila latku vysoko aj pre iné hry z pohľadu grafiky. Perfektná grafika, ktorá je zvýraznená skvelými hernými prvkami, ako zlepšovanie svojho ,,brnenia", jazda na koni, zaujímavé diskusie s postavami, akčný boj, pomerne veľká náročnosť hry a podobne. Všetky tieto prvky dotvárajú perfektný dojem z hry Zaklínač 3! A ešte k tomu je čerešničkou na torte samotný príbeh! V hre môžeš tiež zbierať rozličné bylinky, ktoré Ti budú nápomocné. Schopnosť Zaklínača ,,vidieť" rozličné stopy, ktoré Ti môžu pomôcť v úlohách, si tiež určite zaslúži pozornosť. Keby sme mali vymenovať všetko, pre čo by si si mal túto hru určite vyskúšať, mohli by sme napísať ešte veľmi veľa riadkov. Ale túto hru jednoducho treba zažiť na vlastnej koži.

2 expanzie

Ak by Ti nestačil obsah, ktorý si pre Teba prichystali chalani a baby z CD Projekt RED v základnej hre, tak si môžeš vyskúšať aj 2 expanzie, ako sme už v úvode spomínali, a to - Hearts of Stone a Blood and Wine!

 • Hearts of Stone Ti prináša dlhé hodiny hrania (ak si šikovný, dáš to aj za 10 hodín, my vieme predsa, že si), nové postavy, ktoré Ti odkryjú nový príbeh a mnoho ďalšieho. Tvojím hlavným cieľom bude zneškodniť zlého banditu kapitána Olgierda von Evereca.
 • Blood and Wine Ti dá príležitosť hrať ešte viac ako 30 hodín navyše! Stretneš sa s novými postavami v ešte nedávno vojnou nedotknutej krajine leta. Lenže, ako to už v takýchto vojnami nedotknutých krajinách býva, raz musí prísť niečo, prečo bude Zaklínač vítaným hosťom tohto územia. Zaklínač sa v tomto rozšírení musí porátať s ďalšími darebákmi!

the witcher 3 wild hunt alias zaklínač 3 divoký hon

Hra The Witcher 3: WIld Hunt prináša aj zberateľskú edíciu, ktorá má hodnotu až neuveriteľných 750€. Možno si hovoríš, že takýto Witcher musí už aj spievať. Nie je to však tak, spievajúceho Geralta, žiaľ, v krabici nenájdeš, ale nájdeš tam nasledovné:

 • základnú hru
 • zberateľskú akčnú sošku, ktorá zobrazuje boj Geralta s griffonom
 • artbook
 • steelbook
 • mapu
 • nálepky
 • zaklínačský medailón
 • soundtrack
 • zberateľský box
 • návod hry
 • stručné poznámky o svete Zaklínača

Aby si si to mohol/mohla lepšie predstaviť, prikladáme obrázok, ako to celé vyzerá:

witcher 3 wild hunt collector's edition

Chcel by som si zahrať Zaklínača 3, kde presne? Čo hovoria na túto hru iní hráči?

Legendárnu hru Zaklínač 3: Divoký hon aj s 2 rozšíreniami - Hearts of Stone a Blood and Wine - si zahráš na PC, PS4 a Xbox One. Takúto fenomenálnu hru sa aspoň raz za život určite oplatí si zahrať!

Momentálne sa najlepšie predáva tzv. edícia roka alebo, inak povedané, Game of the Year Edition (GOTY), ktorá obsahuje 2 expanzie - Hearts of Stone a Blood and Wine a 16x DLC prídavný herný obsah

Hre Zaklínač 3 alebo Witcher 3 to ide veľmi dobre na Googli, keďže dosiahla 96 % obľúbenosť. Hráči sa tešia hlavne z obrovského sveta, krásnej grafiky, perfektného príbehu, množstva vedľajších úloh, skvelého soundtracku, hlášok Geralta či z crafting systému (systému vyrábania).

Nadchla Ťa táto hra? Aké sú podľa Teba jej najväčšie pozitíva a negatíva? Odporučil by si túto hru pre hráčov, ktorí ju ešte nikdy nehrali?

Zároveň by sme radi vyhlásili súboj Zaklínač 3 verzus God of War (2018)! Ktorej z týchto hier dávaš svoj hlas a prečo?

Tešíme sa na perfektnú diskusiu a prajeme Ti pekný herný zážitok s Witcherom!

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?